Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije beton već behaton, ali pre otprilike 5 godina sam baš to radio. Izašlo je oko 28 evra po kvadratu. Znači skinut stari beton i odnešen, skinuta zemlja, jer je moralo da se niveliše, postavljen tucanik 20 cm, nabijeno j stavljen behaton. Tada je bila ta cena, i rekoše da je i betonirati slična cena kao za behaton.
Ok, zna li neko za koje novce se sad radi taj posao? Verujem da je zadnjih 2-3 god sve cene se poremetile pa i to...
 
Verujem da je to sada 40-50e kvadrat. Kod nas masovno presvlače asfaltom stare betone, uglavnom prilaze kućama.
 
Prošle godine sam radio usipni koš sa platoom pored,sam plato je širine22,5x6m što izađe 135m2,za ruke uzeli 1400 evra.Iskop plaćao posebno 4500 din sat rada skipa,kubik iberlaufa 800din/m3,rizla 800din/t,armaturna mreža 8mm oko 10000 din,i gotov beton 70evra/m3.
E sad ima to kako uspeš da nađeš majstore,meni su ovi za usipni koš tražili za ruke 2600 evra,i onda ih pitam ajde recite mi sve zajedno sa platoom o on kaže 4000evra,tako da sam odmah pristao.Inače neki što su mi radili betonažu za vagu mi dali ponudu samo za usipni koš bez platoa 9000evra,samo za ruke.
Tako da treba se to dobro raspitati.
I još nešto mogao sam i jeftinije proći za ruke ali majstor koji je bio još jeftiniji nije mogao da stigne.A on mi je tražio 2000evra za usipni koš bez platoa.
 
Imam majstora, dva starija coveka lepo rade i nisu skupi. Malo su sporiji ali lepo urade vec mi nesto betonirali plus nisu uopste skupi, tako da se lako istrpe.
Samo moram da vidim za vadjenje ovog starog betona. Asfalt da se presvuce ne dolazi u obzir, ruzno je, smrdi asfalt leti kad je toplo....
 
Ја сам ударио у други темељ 25 цм испод нивоа пода, цигла великог формата. Таман канализациона цев да легне. Добро је што не морам дубље да идем убио би се вадећи то. Већ ми пало на памет да није неки римски темељ.
 
Ako je sadasnji beton ravan samo preko njega popakujes behaton od 3cm, nebi mnogo izdigao.
 
Taj behaton u seoskom dvoristu mi se ne svidja samo iz jednog razloga , a ispravte me ak grijesim. Seosko dvoriste obicno nema drugi prilazni put za traktore , i onda tu dolazi glavni neprijatelj avlije , blato koje se nekad nemoze izbjeci. Beton i asfalt su tu najbolje rjesenje , a kako je oprati ili ocistiti naneseno blato sa tih kocki?
 
Ja imam zaseban ulaz za traktore ali si u pravu za vecinu. Coci. mislio sam mozda je beton ravan a da se samo oljustijo povrsinski.
 
Ako je sadasnji beton ravan samo preko njega popakujes behaton od 3cm, nebi mnogo izdigao.
Ma gde ravan, predebeo je negde i po 30 cm bez armature, radjen pre 40 godina, ispucao od kamiona sa ugljem, kukuruzom, naftom....
Nema sanse da ide preko njega nista osim asfalta koji mi se ne svidja...
 
Samo moram da vidim za vadjenje ovog starog betona.
A Жарко са "Кејсовом" комбинирком и Милан са ФАП-ом да одвози - то више није варијанта? Чуо сам да је Жарко отишао негде да ради, али не знам засигурно. Мислим да би он би могао да ти ољушти тај стари бетон без проблема.

Нови бетон наручиш из Падине, мајсторе већ имаш, само не знам за насипање и ваљање како би, али и то је решиво.
 
hahaha Dragan J. Vucicevic ladno povukao liniju belog direktno na tv-u

mislio da ga ne snimaju tj da nije u kadru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh