Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bjelorusija je to što jest samo djelimično zahvaljujući Lukašenku i kompaniji oko njega ali navećim dijelom njegovo qrčenje dolazi iz činjenice da je teritorijalno i bezbjedonosno vezan uz Rusiju + sto mu ekonomskitj i trgovinski sporazum sa RF obezbjeđuje tržište od par stotina miliona stanovnika.Tako da se Bjelorusija sa Srbijom može porediti samo po broju stanovnika,ni po čemu više.
 
Jaka fora je i kad debeloj direktorki mlečnog kombinata kaže da ima privilegiju da uvek može probati svež sir..
U drugom lošestojećem kombinatu samo što ne šamara direktore, miriše muzilice dali su čiste itd..
Bilo bi interesantno kako bi vršio smotru u našem eps-u , i dali bi grčića šamarao pred svima..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Да ли би грчић био тамо уопште? Нисам сигуран али чини ми се да је он и почео на некој фарми музних крава или тако нешто.
 
Гледао сам и када је ишао у неку комбинат током жетве, са све главоњама из "Гомсељмаша" (они што производе комбајне "Palesse"). Пита комбајнера како му се чини неки нови, огроман комбајн. Човек каже да је ОК, али да им је уско грло хедер, исто тако неки огроман као и сам комбајн, да ипак не врше колико... не знам који, али неки западни, мислим "Клас". Пита Луки ове из фабрике могу ли да исправе недостатак, они му нешто причају, а он им 'ладно каже, да ако не иде другачије, нека узму просто да ископирају тај бољи инострани хедер.
 
On je završio dva fakulteta, a ponosi se time da je radio sve poslove.
Činjenica je da kada uzme bilo koju alatku u ruke stoji mu k'o salivena i koristi je kako spada.
Obična prosečna porodica, domaćin normalan, i neko je odlučio da ima dovoljno jak karakter da vodi tu državicu kao sopstveno domaćinstvo bez bilo kakvog ličnog bahaćenja.
Ahmadi Nedžad je po poštenju i nematerijlnosti možda čak i jači, ali je ipak malo fundamentalista..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
@MOMOSARIC
Napisah da sam tamo bio više puta, sve što sam napisao temelji se na onome što sam lično video i iskusio.
U Nemačkoj sam bio mnogo više puta i proveo više vremena i ako bih morao birati, belorusija je bolja po svakom kriterijumu.
Bio sam kod kolege belorusa u stanu na ručku, normalan čovek, inženjer u 50-tim, supruga hemijski tehnolog, nisu potkupljeni ili zaplašeni od bilo koga. Imaju sve ili više nego što ima prosečan čovek na kolektivnom zapadu.
Raspitaj se kako živi prosečan čovek u USA u poslednjih nekoliko godina.
Osvrni se malo šta im je prosečna dnevna hrana, a pritom vidi malo šta jedu belorusi.
Biće ti jasnije zašto ameri izgledaju kako izgledaju..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Bez određenog nivoa diktature je nemoguće se oduprijeti plodovima (slobodnih) demokratskih izbora;)
 
Гледао сам и када је ишао у неку комбинат током жетве, са све главоњама из "Гомсељмаша" (они што производе комбајне "Palesse"). Пита комбајнера како му се чини неки нови, огроман комбајн. Човек каже да је ОК, али да им је уско грло хедер, исто тако неки огроман као и сам комбајн, да ипак не врше колико... не знам који, али неки западни, мислим "Клас". Пита Луки ове из фабрике могу ли да исправе недостатак, они му нешто причају, а он им 'ладно каже, да ако не иде другачије, нека узму просто да ископирају тај бољи инострани хеде

Kopiranje je kradja intelektualne svojine, ali koga to briga.
 
@mirosti da li bi Lukasenko bio takav domacin da recimo za 10% okrene ledja Rusiji? Domacinski se mogu ponasati samo drzave koje imaju svoja prirodna bogatatva i svoje izvore hrane. Lukasenko je 100% zavisan od Rusije, to nije domacinsko.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh