Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Спомињао се курс евра како ће да скочи и у причи са једном добростојећом девојком дотакнемо се и те теме. Каже звали су власници мењачница прошли викенд и дискретно рекли биће скок евра, већ сад нема да се купи али наћи ћемо нешто та вас... Наравно за који динар више по евру.
Недеља дана прође и мислим да им још није добро колико су платили. Можда су добро прошли а можда и нису.
 
Обзиром на "ситуВацију", просто да се запиташ и коју страну валуту да узмеш "да ти се нађе". Не би ми било тешко да поверујем да ће ЕУ да "клецне", што ће се одразити и не евро.
 
Или...

6363925696782910156179990.jpg


Идем сутра да видим са ликалним Кинезом како се креће курс. ;)
 
Ако се добро сећам док пилот дође до авиона и покрене га треба од 2-12 минута. Заборавио сам тачно од чега зависи.
Дрон лети брзином од 700км/сат.
За 1 минут прелети 11.66 километара. Пошто би прелетео преко војводине и наставио на запад то би било неких 130-150 километара лета. Ако би полетео из батајнице док постигне висину и брзину па га још и стигне...
Ово је неко моје запажање.
 
Што савременији авион, више му треба да "дигне систем" и полети. Кажу да је МиГ 21 је био практично к'о бицикл: зајашиш и тераш.

На страну техникалије, али беше по нашим медијима прича "неиндентификованим" дроновима који су надлетале којекуде по територији Србије (сећам се да је било налета са Косова), могли су бити оборени, али војска их није скидала. Више сам него сигуран да када би се на дежурном радару појавио "неидентификован" летећи објекат попут онаквог антиквитета који је пао у Загребу, не би реаговали јер би сматрали да је то само још један од беспилотних коњокрадица.
 
Uvek neka PVO jedinica dežura. Za Beograd je zaduženo Jakovo, Mladenovac, Zuce i Batajnica, ako sam dobro zapamtio.
 
Зорге, значи и авиони се терају.
Шта радиш?
Терам авион.
 
Што савременији авион, више му треба да "дигне систем" и полети........
Mogu li se ovakvi excesi osim " dizanja aviona "rešavati nekako drugačije ?
Recimo , ima li naša PVO projektile ( strela 1 , strela 2 , igla . . . ) kojima bi obarala nezeljene leteće objekte ?
Uvek neka PVO jedinica dežura........
Eto , kad već primaju platu ne moraju baš sve vreme da " leže " , neka jednom i ispale po neki " metak " !?!
 
Mogu li se ovakvi excesi osim " dizanja aviona "rešavati nekako drugačije ?
Recimo , ima li naša PVO projektile ( strela 1 , strela 2 , igla . . . ) kojima bi obarala nezeljene leteće objekte ?
Колико схватам, важна ствар ту је идентификација непознате летелице, а то ради дежурна пара авиона - просто приђу, загледају летелицу, привуку пажљу лица која се налазе у летелици.... Пре него нешто предузму, морају да утврде о чему се ради: нешто песпилотно, крстарећа, авион са неким проблемом... Лоше би било да се обали цивилно авион са опасним проблемом.
 
Zorge 12 minuta nije baš da zajašiš i teraš.
Ако мислиш на 21-цу, аероплани ниси моје поље интереса више од тога да их пуко разликујем, али мислим да код њега та процедура заузима фино испод десет минута и као, по томе се одликовао од других авиона.
 
Za Hrvate mi nije čudno , jednostavno nisu u prvoj borbenoj liniji , ali za zemlje koje se granice sa ratnom zonom ( Ukrajinom ) ovo je bruka .
Valjda su podigli nivo borbene gotovosti , bar u smislu da bolje osmatraju nebo ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh