Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nemoj leba samo biljojed da bude nekakva vlast, ima da nas teraju da grlimo drvece.Od one njegove ionako mi se prevrece zeludac kada pocne sa lupetanjima.Ima da lecimo otrovnu vodu mislima.A u ekipi tetkin iz Kande, Vesic i ostala bagra iz sns.
Terali bi nas da pasemo travu, da praktikujemo jogu, da ima svako svog gurua i ostale sektaske gluposti.
 
Могу да замислим лика на шалтеру у ЕД када би му ја дошао и загрлио га па пола дана би га грлио за мој рачун. 🤣🤣🤣🤣
 
Државне елите се школују темељно, да знају који им је позив, шта треба да ураде се државом коју ће водити, а не да долазе ад-хок неки ликови у чије не само компетенције можеш да посумњаш, већ што је и горе, и у њихову мотивацију.
To, koliko sam video, jedino Kina radi sistematski. Samo Si je ta vrsta kadra, prošao sve instance i detaljnim filtriranjem dobio funkciju vođe.
Kod amera to sistemsko temeljito školovanje sigurno ne postoji ni u najavi, jer kako bi onda objasnio Buša mlađeg, Klintona, Trampa ili ovog Bajdena. Ustvari, nigde to nisam ni zapazio osim kod Kine i možda donekle Putin...
 
Мирости, па само је обама био пролетер. Сви пре њега и после њега генерације наследства, школовања, разних фондова и трустова. Кад се загребе мало у прошлост америчких председника код већине велика вила/кућа на југу или велепоседници на северу.
Скоро сам слушао неког професора у вези дискриминације и расизма, неке је испрескакао и рекао на крају добро немојте да користите долар или немојте да користите новчанице са ликом линколна, џексона, вашингтона зато што су били робовласници и били у том систему. Још им је рекао ако су прави борци против набројаног да траже уклањање од америчке владе тих новчаница и ликова. Мислим да би их појео демократски мрак кад би то пробали.
 
Nisam mislio na to, nego sistematsku pripremu za funkciju predsednika države.
Opet ti ponavljam da tu nema ni O od obrazovanja i pripreme, već se sve diktira iz 'demokratskog mraka' ili ti duboke države.
Apropo priče da postoje 'demokratski izbori' na kojima prost narod kao nešto bira..
Nemoj misliti da je obama slučajno predložen i postavljen za predsednika.. Pradeda mu bio iz Čiča Tomine Kolibe (rob kod američkog plantažera iz luizijane).:haha:
 
To, koliko sam video, jedino Kina radi sistematski. Samo Si je ta vrsta kadra, prošao sve instance i detaljnim filtriranjem dobio funkciju vođe.
Kod amera to sistemsko temeljito školovanje sigurno ne postoji ni u najavi, jer kako bi onda objasnio Buša mlađeg, Klintona, Trampa ili ovog Bajdena. Ustvari, nigde to nisam ni zapazio osim kod Kine i možda donekle Putin...
Ту прво треба погледати ко су му преци па закључити понешто. Нпр. породица Буш је богата...треба погледати у којим банкама су били „активни“ у доба успона Хитлера. Упетљани су у мувања са нафтом итд.

Онда су ту „компликоване“ биографије као нпр. Обаме или Клинтона...

И наравно увек заступају интересе мултинационалних компанија и зато шаљу младе амере да гину у интересу тих компанија...што успут убијају туђу децу, нема проблема „колатерална штета“...

ПС

Занимљиво је погледати ко су Рузвелтови, односно Розенвелтови. Читав клан (као и остали, наравно)...

То вам је „демократија“ породица (мислим по угледу на мафијашке породице) и то тако тамо функционише...која демократија, који народ и које државе...пословни кланови владају.
 
Pa da, ali meni se želudac prevrne kada se kaže da se nešto demokratski bira..
Tito vladao 40 godina neprikosnoveno diktatorski, pa ga nisu zvali monarh, nego drug, demokrata itd..
I obavezno se kunu da sa njegovog puta ne skrenu.. Vidim da se u zadnje vreme to opet populariše za pojedine 'visoke' političare..
 
Pa da, ali meni se želudac prevrne kada se kaže da se nešto demokratski bira..
Tito vladao 40 godina neprikosnoveno diktatorski, pa ga nisu zvali monarh, nego drug, demokrata itd..
I obavezno se kunu da sa njegovog puta ne skrenu.. Vidim da se u zadnje vreme to opet populariše za pojedine 'visoke' političare..
Па мора се раја нечим залуђивати. Знаш како моћно звучи када кажу народу: па ви сте одлучили ви се питате и сличне трице а народ се прима на ту своју „моћ“.

Па још кажу демократија потиче из античке Грчке...јел'те а народ воли традицију.

На страну то што је тада, у античкој Грчкој, један робовласник и припадник клана Алкмеонида уважени Клистенс у борби против супротног клана и за своје интересе однео победу јер је обећао народу „демократију“. Он јесте узвикнуо снага је у народу (када је искористио народ за своје намере) а после тумачили како је то - народ влада. А не, нерод не влада...па је тако омогућио да се влада уз помоћ повлашћених, а народ... ма ко ј..е народ бре.

Наравно народу је омогућено да се клања...од разних богова па до Тита...И наравно, Тито је био припадник светске „мафије“ (једна „мафијашка“ породица...нешто као југословенски Клеменца). И њему је светска „мафија“ омогућила да има јаку државу да штити њихове интересе. Када је престала потреба за тим, развалили државу и узели своја улагања назад.



ПС

Реч мафија сам ставио под наводнике да се не мисли на италијанску невладину организацију...то је „колоквијални“ израз...
 
Poslednja izmena:
Занимљива анализа тренутног стања. Иначе сам пре неколико година написао кинеске гуме никада никако. На улту су се распале за 2-3 године као што је човек описао.
 
Мислим да на руским војним возилима не можеш да видиш ништа друго до домаћих гума. Оно јес', знам да су "Тигрови" до усвајања у наоружање били обувени у "Мишленове" XZL гуме, ал' када су почели да их штанцују за армију, добили су и домаће гуме.
 
Занимљива анализа тренутног стања. Иначе сам пре неколико година написао кинеске гуме никада никако. На улту су се распале за 2-3 године као што је човек описао.
Zanimljiva analiza ali pogresna , problem sa gumama anglosaksonski se zove "Dry rot" i nema veze tko je gumu proizveo , o tome ima na internetu ozbiljnijih analiza , a takodje i naucna analiza ruske logistike u Ukraini.
 
ovo je takva glupost od istrazivanja
- Ovo je solidan rezultat. Njihov problem može biti to što su slabo vidljivi, a kampanja je praktično u finišu. Previše su tihi i tu nije stvar u tome da ih nema u medijima, već je utisak da se svesno ne oglašavaju, jer bi eventualno nekim svojim stavovima o pojeidnim osetljivim pitanjima mogli sebi da naprave problem - objašnjava Pejić.
osim emisije rec na rec(rts jednom nedeljno) gde gostuju njih 5 ili 6 iz svake stranke i svako ima po nekolko minuta nema ih nigde na nacionalnim frekvencijama jer su zabranjeni tj cenzurisani
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh