Chat 11

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uglavnom najvise kukaju ratari,ja sam dobar sa svima u selu i tako kada se sastanemo popricamo malo. Nista ne valja,sve je skupo,arende neisplative,nasa roba dzabe a jedan je kupio trosoban stan,drugi nov traktor,treci nov kombjan i tako dalje... Oni svi rade oko 100ha zemlje i non stop se zale. :D I uglavnom zakljucak je da je ratarstvo najisplativije trenutno,bez obzira na ovu kuknjavu i nezadovoljstvo.
 
Sakupiš na gomilu pa ostaviš kod žene. Njoj milo što ima a ti tražiš kad ti treba:)
Malo šale.
Kad radim kombajnom neko ne nudi ni vode a kod nekog onaj starinski način. Da se sjede i nešto potroši. Nude pivo ja ne, rakija ne, kava ne. Cigarete? Ne. Pa dobro šta ćeš sa tolikim parama?
Samo jedno ću ti reći. Imam ženu.
Ne pričaj više! Uzvikne čovjek. Sve znam!
 
Ko kad je onaj Americki milijarder kao izgubio karticu , pa ga pitali sluzbenici zasto ju ne ponisti i blokira preko banke , a on rekao , ...ko ju god nadje manje ce trositi od moje zene.
 
Kod Stocarstva treba racunati i rad, 365 dana i noci, pa uginuca, pa stresovi, veliki gubici.Prakticno radis vise nego u firmi to uopste nije lagan posao.Situacija je mnogo losa, bar kod nas, mnogo ima sitnih oni nemogu da zarade ni za cigare.
 
Kod Stocarstva treba racunati i rad, 365 dana i noci, pa uginuca, pa stresovi, veliki gubici.Prakticno radis vise nego u firmi to uopste nije lagan posao.Situacija je mnogo losa, bar kod nas, mnogo ima sitnih oni nemogu da zarade ni za cigare.
Na pomolu je opšta propast mlečnog govedarstva.Do krave treba 2 godine.porodična gazdinstva su u škripcu.Ako ne bude neke drastične promene polako će se gasiti.Kod velikih proizvođača je malo drugačije ali je tamo mnogo škarta usled nemarnosti radnika a i vlasnika farmi.Zašto i drže te farme.Da li služe samo da bi se mali pogasili,ne znam.Tamo krave samo što ptičije mleko ne dobijaju.Mnogo lekova se koristi i mnogo veterinarskih usluga koje ne bi bile potrebne da se domaćinski odnosi prema govedima.Kao da namerno idu u minus a novac im pristiže sa drugih strana.Da li se peru novci ali se definitivno ide na uništavanje mlečnog govedarstva.Samim tim je ugrožen i tov junadi.
 
Tov junadi koji smo do sad znali je mrtav. Krava simentalske rase i domceg goveceta gotovo da vise nema, samim tim i kvalitetnih teladi za tov. Sad da me pitas ko u Kikindi tovi junad nemam pojma.
 
Tov junadi koji smo do sad znali je mrtav. Krava simentalske rase i domceg goveceta gotovo da vise nema, samim tim i kvalitetnih teladi za tov. Sad da me pitas ko u Kikindi tovi junad nemam pojma.
Da unisten je a zele da ne postoji. Kod nas u selu ima nas cetvorica sto tovima junad a sa 4-5 krava samo 1.
 
Da unisten je a zele da ne postoji. Kod nas u selu ima nas cetvorica sto tovima junad a sa 4-5 krava samo 1.
Baš tako.A mnogi su zatvorili i zbog komšija.Samo u Kikindi je razmak do objekta 15m a u Zrenjaninu i Beogradu 10.najgori su oni što su došli sa sela pa sada izigravaju otmenu gospodu i sve im smeta.Samo polako-ješće oni govana,samo na žalost i mi pored njih,tj.uvozno smeće.
 
Tu bi trebalo da se gleda dali je starija tvoja stala ili njegova kuca ako je on pravio kucu kasnije zasto je pravio blizu stale I dali je imao dozvolu da je pravi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Naša štala je napravljena 90-e a njegova kuća je napravljena 2010.Onje kupio 2016.Dok mu jetrebala struja,neki alat,svašta nešto i dok nije uradio fasadu ve je bilo OK ali onda sledi pismo njegovog advokata-prošle godine gde iznosi da mu smeta smrad štaloga i đubreta.Nedavno je bila komunalna inspekcija i kada je videla da je stajnjak iznesen i da je dvorište uredno-napisali su da je sa njihove strane sve u redu.Nakon toga odlaze kod njih i zadržavaju se sat vremena-ne vidim razlog zašto.Nakon 2 dana dolaze da mere razdaljinu do štaloga ima oko 12,30m gde se računa i magazin.Kada su došli da nas obaveste videli smo litru rakije u torbi.Pitao sam ih šta ste toliko radili kod komšija.Ostali su zatečeni.Verovatno su uvideli da sumnjamo.Ali pošto je magazin pod istim krovom oni mere do magazina i do njega ima 9m.Morali smo da se dogovorimo sa njim da ćemo sledeće godine izmestiti krave jer ako bi komunalna pisala prijavu dobili bi rok od 2 meseca a sad idu jesenji radovi.Dobili smo na vremenu.Nazvali smo građevinsku i po njima sve je u zatečenom stanju i ne možeš im ništa iako su ušli kod nas.To ti je zatečeno stanje a za nas to ne važi.
Tu je interesantna stvar što je njegova kuća skroz priljubljena uz našu bez ičije dozvole,građena je iza naše međe jer je naša povučena od međe.Ušao je najmanje 20cm jer nam je geometar dao prve 2 tačke-zato znamo.I na mapi se lepo vidi.Kuća mu je na 2 sprata.

Moja parcela je 3775 i 3776 a njegova 3777 i 3778.
 
Isao si kod advokata?
Nisam još.
Ako je usao eto ti razloga da trazis kompromis.
Nema tu kompromisa,zakon je na njegovoj strani-prema stavu komunalne inspekcije.Deca su se dogovoila da će kao izmestiti da dobijemo na vremenu-Na slici se vidi stajnjak i iza stajnjaka se nalazi drugi objekat gde bi mogli premestiti krave.On ništa ne dobija.Opet će mu smrdeti.Ali će nam izvući 2,3 hiljade evra iz džepa.Iz čista mira.Što nije rekao kad je kupio kuću nekako bi mi bilo logičnije.Stajnjak je na 20m razmaka.
 
Pa poplasi ga malo da ces ga naterati da rusi kucu,ne boji se susa Boga vec batina
Moram se raspitati.To su cigani i vrlo dobro znaju njihova prava.Oni su u Nemačkoj i ovde su izvesno vreme ali od kada je covida,sve više borave ovde.Moram ići na sigurno.Po zakonu bi morao da je 2,5 metra od međe a najmanje metar ali da li će se taj zakon u njihovom slučaju primenuti videćemo.
 
Nema od toga nista, mozes jedino da trazis nadoknadu stete ako je usao u tvoje, a da sam na tvom mestu ja bih srusio taj magacin i gotov posao
 
Uf dete i **greška gadno,nema gore nego kad se slepci dokopaju para,kad niste kupili kucu sad nemojte zaliti para vec nadjite dobrog advokata da vas posavetuje makar,zelim vam sve najbolje i da resite u vasu korist
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh