Chat 11

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ali babe su naj smesnije kad vide avione da lete kazu evo sole nam koronu vidi kako kruze i ostavljaju tragove..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ne bih rekao, šta će pojačalu promenljivi kondezator?
Interesantan mi je raspored potenciometara, stari lampaški radio prijemnici nisu imali toliko potenciometara, a pogotovo ne tako raspoređene. Centralno dugme za podešavanje stanica su imali oni baš matori radio aparati ali tek oni nisu imali toliko potenciometara.
 
To je AM radio stanica kucne izrade, pravljena prepravkom radio aparata...
Otac je to pravio krajem 60tih godina, tada je to bio neki vid zabave, uspostavljani kontakti sa drugim "amaterima" i pustana muzika (zelje i pozdravi)
Radila je do 73 - 74god kada je crko trafo i ostaljena je na tavanu garaze..........
 
Mislim da je to zamrlo... nekada je bila najvise u upotrebi, secam se pricao je da je tesko bilo naci slobodno mesto da se ubaci
a i policija je isla sa tragacima lovili te "divlje" radio stanice... bilo ih u to vreme dosta
 
Meni je bilo vrh kad na običan tranzistor uhvatim radio Moskvu, noću naravno. U 22h kod nas, u Moskvi je ponoć, pa onda otkucava 12 puta zvonо (crkvenо) i kad otkuca 12-ti put oglasi se spiker sa "Говорит Москва"...
 
Ne, baš kao zvuk crkvenog zvona. Kao na vojnim paradama u Moskvi pre nego što počne parada. To su valda ta ista zvona. Al' davno je bilo, ne tvrdim da se baš dobro sećam.
 
Navodno se na tim nekim am radio stanicama , ruskim a i nekim drugim , ponekad u pozadini moglo tiho cuti kako spikeri non stop govore neke brojeve . Navodno su to bile sifrovane poruke za spijune ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh