Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Matić

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
43.048
Lokacija
Sremski Mihaljevci
Prethodna tema Chat 9 prešla je 200 strana.Otvara se nova radi bolje i lepše preglednosti.
 
Ја рек'о нешто тилтовало...

Какогод, повео сам разговор са Милојицом, а он написао ово:

Na to sam i mislio kad sam rekao da je propaganda chudo .

Eto , dobar deo sveta ( a tu su i sve nase najblize komsije ) nista drugo pre-podne ne razmislja nego kako ce

napakostiti nebeskom narodu a posle-podne sprovode u delo te svoje zlocinacke namere .

Kako god , eventualne ratne aktivnosti ne mozemo upraznjavati protiv Dzibutija ( jbga , daleko su ) pa se vatati

za gusu mozemo samo sa omrazenim komsijama koji su ( avaj ) vec postali deo NATO-alijanse koja bi

se u takvom razvoju dogadjaja verovatno stavila na stranu svoje clanice .

Ili bi nas Ruje stavile pod svoju zastitu kao mnogo puta do sada ?

Радојице, погрешно си разумео моје помињање пијаних мађарских ловаца у походу - написао сам тај луди сплет околности као када се нешто догоди ономе ко није спреман да то спречи. Да сам употребио некакве друге аналогије, типа да ако не носиш кишобран, може да ти се догоди да прокиснеш до голе коже, тешко би људи схватили због чега мислим да Србија треба да има снажну армију/становништво обучено за одбрану.

И колико ја знам, НАТО ништа не обавезује да се укључи у војни сукоб кога иницира нека његова чланица са неком другом земљом. Онолико колико ће бити тешко да се Шпанци намоле да помогну Турцима у нападу на Сирију, Холанђанима да помогну Пољацима у анексији бивших пољских крајева у Украјини или да се Италијани укључе у неко хипотетичко сверумунско обједињавање и враћање Придњестровља под суверенитет Молдавије, толико ће се Амери или Французи ангажовали у некој сулудој унилатералној војној акцији Хрватске, Румуније или кога већ, против Србије.
 
Poslednja izmena:
U vezi nekih postova i tema nacetih skoro , a vise neznam u kojoj temi , bilo je oftopica u nikad ovako , pa chat9 pa chat10 ,..
Dobar post o bdpu Balknskih zemalja je postavio Grabik , i u vezi pljacke gradjana Srbije ,koje je pominjao drsole ali nije stjerao na cistac u kom obliku , i kada je koliko izneseno , koliko je bilo prije para a koliko poslije ,.. a sta je od toga inflacija i dali se ona moze smatrati pljackom jer tu nisu pare odnesene u torbi nego su devalvirane ,pa bi trebalo vidjeti devizne rezerve prije i poslije ,itd...
Samo da napomenem , rijetko se pominje , ukupna ratna steta ,materijalna u BiH se procjenjuje na oko 200 milijardi eura , a u HR oko 250 milijardi eura,..
 
Mafiji možemo plaćati reket da nas ne diraju a ako zbog ponosa odlučimo da se šiboljčimo( što reče onaj Tarabić) onda ništa bez gerile.
Suviše smo mali ali za lokalne sukobe naša snaga može proći. Tehnika nam je problem. Sve je to dosta zastarilo. Ima ovde poznavalac te tehnike pa nek kažu koju o tome ako ih ne mrzi. Meni je ostala neka informacija da ameri u Iraku nisu imali ni jedan izgubljeni tenk zato što su Iračke tenkove gađali na daljini 5 Km a iračani mogu samo do 3 Km. To je ono što treba popraviti.
Prije 10-tak god sam imao ideju za jednu spravu koja se ne može otkriti ovim novim sredstvima: radar, toplinske kamere, IC, a može da gađa pješadiju i vozila i to da ih bira po važnosti. Vojnik nije potreban za vrijeme dejstva. Cijena po jedinici sitnica. Par hiljada maraka.
Imao sam neku privatnu ponudu što sam odbio jer nisam bio siguran gdje bi to završilo.
Ne vezano za ovo, takvi sistemi jednostavni, jeftini, koji mjenjaju vojnika trebali bi biti prioritet jedne po ljudstvu malobrojne vojske.
Čemu proizvoditi skup tenk koji će biti pogođen sa udaljenosti na koju ne možemo ništa ni dobaciti a kamoli nešto pogoditi.
 
Evo kad je novi chat, imam jedno pitanje i treba mi vaš savet. Smaraju me sa jutjuba da treba da proširim delovanje na Instagram i posebno Patreon. Imam nalog skoro godinu dana na Patreonu ali mi glupo bilo da ga reklamiram jer me je blam da mi neko uplaćuje pomoć i donacije, to mi kao neka milostinja, a to mi ne treba. Dakle, šta vi mislite i kako koristiti ta sredstva ako ih bude?
 
Evo kad je novi chat, imam jedno pitanje i treba mi vaš savet. Smaraju me sa jutjuba da treba da proširim delovanje na Instagram i posebno Patreon. Imam nalog skoro godinu dana na Patreonu ali mi glupo bilo da ga reklamiram jer me je blam da mi neko uplaćuje pomoć i donacije, to mi kao neka milostinja, a to mi ne treba. Dakle, šta vi mislite i kako koristiti ta sredstva ako ih bude?
Doniraj za lecenje nekog deteta ili jedan deo u humanitsrne svrhe drugi deo mozes da napravis kao neko kviz pitanje pa da posaljes dobitniku kao neki pokloncic.Samo predlog, naravno zavisi koliko para tu legne.

Ja ne gotivim drustvene mreze insta, tik tok fejs.

Arcim samo youtube , na fejs udjem jednom na 5 min u dve godine i od muke izadjem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Па.... ја би рек'о не само за паре, тј. велике паре - довољно је да обучиш велики број људи коришћењу ситног оружја, од стрељачког до лаког ПО и ПВ, мало артиљерије и минобацача, па макар било старијих генерација из РР магацина, научити неке нове опреме која се носи у ранцу (оптоелектроника, термовизија, дронови....), обучити способне за командовање нижим формацијама, мало тактике и импровизације и... да видиш да л' би неко тек тако гледао да л' да сломи државу и уђе да окупира територију.

И овај Миксанов предлог ми се много допада - ако неко има вољу да донира, барем да оде на страну где је заиста потребно.
 
@milan971

Наравно пљачке је увек било али народ све то „позлати“ запне и поново створи вредности. Смо што је у време Милошевића задат тежак ударац народу и држави јер је пуно опљачкано оном преваром са каматама које немају везе са животом.

Народ сам повадио паре из џепа и дао пљачкашима. Све је то урађено у кратком року и било је као неки пожар који је уништио уштеђевину људима. Сећам се да смо тада продали мед на велико и добили лову. По обичају сам то оставио код себе, а мој брат дао у банку да се „обогати“. Човек образован, сјајан математичар а будала. Једном приликом, када је било могућности да се искобеља, претвори марке у динаре. Питам га да ли је нормалан када то ради и човек ми онако преко наочара каже: „Невероватно колико си ти глуп...па видиш ли да је камата 300%“ Рекао сам му математичар, камата 300% а инфлација 1000% види где си ти... и још сам му рекао да ће то пући до пролећа. Пукло је мало раније од онога што сам му рекао.



@dusanboss

Не разумем те, како се Филип Лепи успео да се извуче када су га рокнули. И њега и папу. Неколико векова касније су срушили монархију у Француској. Исто „друштво“. Па преузели Британију (осим ако неко не мисли да и ту влада народ путем демократије).

@MOMOSARIC

Момо тешко ми је да ти објашњавам шта је хиперинфлација, ако то до сада ниси схватио, нећеш никада.

Однесене су девизе. Колико милијарди, не знам. Колико је остало...па ништа.

По чему је порука коју је поставио grabik добра...по томе што показује непостојећу државу косово и по томе што се не види да је постојала СРЈ.
 
Doniraj za lecenje nekog deteta ili jedan deo u humanitsrne svrhe drugi deo mozes da napravis kao neko kviz pitanje pa da posaljes dobitniku kao neki pokloncic.Samo predlog, naravno zavisi koliko para tu legne.

Ja ne gotivim drustvene mreze insta, tik tok fejs.

Arcim samo youtube , na fejs udjem jednom na 5 min u dve godine i od muke izadjem.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Nemam pojma koliko može biti para, za sad imam jednocifren broj pretplatnika. Po predlogu sam napravio 3 vrste pretplate, od 3 , 5 i 10 evra mesečno.
 
Па.... ја би рек'о не само за паре, тј. велике паре - довољно је да обучиш велики број људи коришћењу ситног оружја, од стрељачког до лаког ПО и ПВ, мало артиљерије и минобацача, па макар било старијих генерација из РР магацина, научити неке нове опреме која се носи у ранцу (оптоелектроника, термовизија, дронови....), обучити способне за командовање нижим формацијама, мало тактике и импровизације и... да видиш да л' би неко тек тако гледао да л' да сломи државу и уђе да окупира територију.

И овај Миксанов предлог ми се много допада - ако неко има вољу да донира, барем да оде на страну где је заиста потребно.
Problem sa jutjubom je što oni imaju hiljadu restriktivnih pravila, ja bih trebao da postavljam postove vezane za šta će se koristiti donacije koje Patroni daju. Ako napišem da ću dati u humanitarne svrhe, pitanje hoće li to biti protiv pravila?
 
Zašto ti je glupo,onaj ko ima potrebu da ti donira doniraće,onaj koji neće neće svakako.To su trendovi i ja bih ti preporučio da se aktiviraš.
Ja lično iam nalog na instagramu ali slabo koristim,mlaže generacije su zalužene,preglednije im je i lakće.FB je postao smeće samo reklame.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh