Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mine je postalo jasno da se podaci šteluju prošle godine posle izbora. Gde pred izbore imamo neverovatn pad svih negativnih parametara kao da smo se svi od jednom još tad vakcinisali. Sećam se da se govorilo kako imamo 30 ljudi na respiratorima, a meni drugar priča da samo njihova bolnica ima više od toga.
Nakon izbora bojevi opet vrtoglavo rastu (tj. vraćaju se na verovatno realno stanje) i predsedink uz savete kriznog štaba (ili obrnuto, sve jedno znamo ko odlučuje) pokušava da nam uvede policjski čas. Da li je samo opipavao puls naroda ili se toliko preračunao u kratkovidost i slepu poslušnost dovoljne većine svojih podanika ne znam, ali desilo se šta se desilo i od tada verujem da niko iz okruženja ne sme ni da mu pomene policjski čas.

Sad vidim podatak kako je skoro 40% gradjana vakcinsano. Ja u taj potadak ne verujam. Prvo, od ljudi sa kojima sam u konataktu mislim da je nekih 10% vakcinisano! Krećem se kroz različite krugove ljudi tako da... dal je moguće da sam okružen sve antivakserima? :)
Takodje verujem da barem 30% naših gradjana apsolutno nema nameru da se vakciniše. Onda znači da je velika većina ovih što žele već vakinisana što takodje nije tačno jer sam obedjen da postojoje jedna treća grupa ljudi koji žele da se vakcinišu, ali bi malo da sečakaju. :) Mislim da je ta grupa najbrojnija.
 
Poćetkom vakcinacije poćinje porast broja zaraženih a sada kako se završava,opada.Ja mislim da si u pravu što se procenata vakcinisanih tiče.Ali stići ćemo mi i do preko 50% jer treba se hvaliti uspešnom vakcinacijom.Da li će tako u stvarnosti biti-to je već druga priča.
Situacija će biti zsta kao i sa izborima.
 
Moze li neko da mi izbaci par povoljnih cijena herbicida za kesh da vidimo ima li bitne razlike nego ovamo i eventualno da vidim za neki sverc .Genericki mogu ,kinezi sl.
Mezotrion
Laudis
Adengo
Bentazon
Pulsar genericki
Nesto povoljno za uskolisne u soji
Total

Hvala
 
Moze li neko da mi izbaci par povoljnih cijena herbicida za kesh da vidimo ima li bitne razlike nego ovamo i eventualno da vidim za neki sverc .Genericki mogu ,kinezi sl.
Mezotrion
Laudis
Adengo
Bentazon
Pulsar genericki
Nesto povoljno za uskolisne u soji
Total

Hvala
Mogu da te povezem sa recnim gusarima Romima to je jedna leteca ekipa kao Pink Panteri deluju po Dunavu ALI BI BILO POZELJNO DA TE PRVO UPOZNAJU cisto da vide da li si ozbiljan :unsure:
 
Imaš temu o herbicidima.Bolje ti je tamo da se obratiš.Sad se ovde prelazi na pijane Ruse i Amere.
 
Poćetkom vakcinacije poćinje porast broja zaraženih a sada kako se završava,opada.Ja mislim da si u pravu što se procenata vakcinisanih tiče.Ali stići ćemo mi i do preko 50% jer treba se hvaliti uspešnom vakcinacijom.Da li će tako u stvarnosti biti-to je već druga priča.
Situacija će biti zsta kao i sa izborima.
Pa naravno da će sada da pada broj zaraženih jer virus (ma koliko se trudili da nas ubede da to nije tako) ne "prosperira" dobro ne visokim temperaturama (pogotovo suvo vreme). Što je slučaj sa svim ostalim korona ili virusima gripa. Što u ostalom pokazuju i grafikoni (mada ne znam koliko im je verovati).

Koliko je vakcinacija uspešna ili ne ... (mada mislim da tu baš nemamo podatke kojma možemo verovati zbog već pomenutih manipulacija) vedećemo defnitivno tek na jesen, Tj. kad se dovoljan br. ljudi vakciniše i kad toplo vreme više ne bude faktor.

Moj lični stav je ipak više pro-vakcinaški nego anti. Mada i tu ne mogu ni blizu 100% da budem siguran ipak mislim da su vakcine OK. E sad sve razne stvari koje idu uz i oko toga... e to mužemo da polemišemo do sutra.

Npr. kako to da smo baš mi jedna od najvakcinisanijih nacija na svetu?!? Niti smo zemlja koja proizvodi vakcine (dobro krenuli sad po licenci), niti smo bogati niti smo naročito bitni na globalnom igralištu. Odakle bre nama tolike vakcine da možemo da ih delimo komšijama, vakcinišemo strance, a za naše moramo da radimo kmpanje kako bi se vakcinisali. Meni tu nešto ne štima... Tačno šta, možda saznamo, a možda i ne. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa ajteee vec jednom!
Da pocnem opet ja sa nekim pitanjima sto se tice tih rusa ili ce neko drugi?! Ili je dovoljno vec ovo sto im delim prvo malo slovo?🤪
Nemoj leba ti.Pa to će biti referati.Bolje da odeš u biblioteku-imaš o tom pitanju knjiga koliko hoćeš,biće sigurnije.Ovako ovo gradivo već znaš,samo preletiš-ogadiš suprotnu stranu i kraj priče.I možeš da sve rešiš u jednoj rečenici-pa da mi razmišljamo šta je pisac hteo da kaže.Imaš sto varijanti.
 
A zar ne misliš da i vas nekolicina davite godinu dana i da mislite da ne postoji druga strana i da se nepotrebno petljate i proseravate po svima nama i građanima koje su odnele malo ozbiljnije bolesti i građanima koji ne mogu da se adekvatno leče a trebalo bi...
Vrati se samo tu godinu u nazad i pogledaj ko je počeo sa tom temom-tvoji saborci.
 
Ušlo je to duboko u glavu a kako da i ne uđe kad je to glavna reklama prije za vrijeme i poslije vijesti. Nekog nervira a drugi odobravaju. Neutralni ćute pa se čini da ih i nema. Možda čekaju da počne akcija kao u americi da dobiju 100 dolara ako pristanu. Prije će biti da će nas natjerati da primimo. Nema na more. Nema posla u turizmu, državnim jaslama. Nema u posjetu rodbini u inostranstvo. Za sad je kao u vojsci. Trebam tri dobrovoljca. Ti, ti i ti. Kasnije će mo svi biti dobrovoljci.
 
A zar ne misliš da i vas nekolicina davite godinu dana i da mislite da ne postoji druga strana i da se nepotrebno petljate i proseravate po svima nama i građanima koje su odnele malo ozbiljnije bolesti i građanima koji ne mogu da se adekvatno leče a trebalo bi...
Vrati se samo tu godinu u nazad i pogledaj ko je počeo sa tom temom-tvoji saborci.
Sta se sa tobom desava....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh