Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi, od komunista se nije moglo ni očekivati drugačije. Vidljivo je to na primjeru svih država gdje se komunizam ukorijenio, Rusija, Kina, Kambodža, S.Koreja...
U ideologiji komunizma žrtve nisu bitne, civili nisu bitni. Nije bitno koliko ljudi (vojnika ili civila) će stradati, bitno je da se postigne cilj.
 
U Kini su komunisti prestali sa revolucijom kad su ih napali Japanci, i udruzili su se sa nacionalistima. U toku celog rata zajednicki su se borili protiv Japanaca, tek posle je nastavljen gradjanski rat. U medjuvremenu nasi komunisti su iskoristili prvu priliku da prevare cetnike...
 
Momo! Na čijoj strani nije bilo civilnih žrtava.
Čovjeku kad daš pušku daješ mu i moć. Gotovo neograničenu moć. Zato mu se i ponašanje promjeni. Izvuče ono što je u njemu na površinu da cijeli svijet vidi ko je i kakav je.
Stara je izreka: Teško zemlji kojom vojska hoda.
Svaka vojska čini zločine samo jedni to zovu herojstvo a drugi zločin.
Nije naša krivica što živimo u ovom vremenu ali ako bar ne pokušamo da budemo ljudi u onom pozitivnom smislu te riječi, onda smo krivi.
 
Jednostavno imali neku utopiju za cilj, koja je nemoguca . Od pojedinca traze da nemisli o sebi nego samo o opstem dobru . Kako natjerati pojedinca da ne stavlja svoj interes i svoje porodice iznad drzavnog ?
 
Frkani , potpuno se slazem . Samo cinjenice iz drugog svjetskog rata koje sam cuo od starih ljudi a ne izknjiga . Partizani nisu imali baze nego su se kretali non stop . Kud god su prosli i u selo koje bi usli i pobunili goloruk narod protiv mnogo jaceg neprijatelja nastalobi sranje
 
Npr Kozara , i potkozarje , a sa moje strane Vrbasa bili cetnici i ustase , pravili neke dogovore , mozda pederski , al nije bilo zbjegova i zrtava . Inace na spomeniku Kozara su ispisane zrtve bitke na Kozari . Pogledam , nadjem svoje selo i ima recimo dvadesetak zrtava . Raspitam se i ni jedan nije poginuo na Kozari , nego su skupili sve zrtve rata u cijeloj Krajini i popisali gore . Znaci komunisti su malo pumpali neke podatke.
Definisi malo pumpali,posto su to sistemski radili.Cak su pumpani podaci Nemackog streljanja civila u Kragujevcu,da bi se prikrio isti zločin koji su oni radili od 12.09.1944. koji je do 2009 bio drzavna tajna,tek tad je skinuto strogo poverljivo sa spiskova OZNE,tu se vidi razmera njihovog oslobođenja.Majcino selo je ugaseno početkom '45 jer je streljano cak 12 za koje se ni dan danas ne zna gde su,ali ih ima popisanih u otvorenoj knjizi i pored svakog stoji kvalifikacija JVoU ili odmetnik pored dvojice maloletnih stoji simpatizer DM.

Iz ocevog sela streljano 5 po istom principu,pa medju njima i rodjeni brat mog dede kao i njegov sin opet kao simpatizer DM.Pradeda bio 8 godina označen kao neko ko je dugovao sa cetnicima.

Danas su ta sela gotovo pusta sa par domaćinstava koja su do 80ih zivela bez struje i krstenog puta.

Svi označeni kao narodni neprijatelji samo zato sto su branili nejac od Muslimanske milicije i arnautskih koljaca pod komandom belog Bika koji su odmah po pocetku rata dosli na pester pa krenuli i dalje ka Goliji i Javoru,ali srecom nasli se oni da to zaustave.Sto je najinteresantnije samo par njih je početkom rata bilo kod Draze,mahom su bili legalizovani kod Pecanca i pod nekom vrstom komande Boze Javorca,to cak nije bila ni neka ozbiljnija formacija vise seoske straže koje su lutale brdima i stitili taj deo od muslimanskih fanatika.Bez ikakvih dodira sa komunistima,nisu ni znali za te političke podele,vec puka nepismena sirotinja koja je znala samo za kralja i hajduciju iz losih vremena.

A takvih je puna Srbija,koji su samo branili svoj zaseok i nejac i kojima nisu trebali crveni oslobodioci.
 
Ma to je bio splet okolnosti ko ce u koju grupu upasti . Kao da su svi bili vodjeni nekim idealima , nego koga je kako zadesilo . Deda mi pricao , bio je 1914 godiste . Vratio se izredovnevojske , kraljevine i uskoro pocne drugi rat . Dobiju pozive i da se odazovu na voz neki tu preko u HR , i na stanici cekali i doznaju da je kraljevina u rasulu . Jedni pobacaju uniforme i nazad preko Save kucama , a drugi ostali da cekaju . Ove sto su cekali pokupe Svabe i u Austriju u logor , a ovi sto su pobjegli podijele se i jedni u cetnike a drugi u partizane . Bilo i da dva brata nisu zajedno.
 
Kad su Drazini ubili Bozu Javorca,tek onda su svi oni postali cetnici JVuO do tad su bili cista hajducija,ali su se zbog starina zvali cetnicima.Jer taj kraj je propatio mnogo Jos u prvom ratu,jer su tuda 1915 prolazili Austrougari kad su hteli da preseku povlačenje,na obroncima Javora su se vodile i manje bitke Sandzacke vojske pred Mojkovacku bitku,a svi znaju kakva su zverstva radila gospoda iz monarhije prema Srbima,pa su svi mahom isli u cetenike jos tada,jer velika vecina se pri povlacenju vratila u selo,mali deo je prelazio Albaniju.

Moj cale je 32 godiste i zapamtio je dobro sta se tad radilo i ko je kakav bio,pradeda je 1913 rodjen,a cukun deda je presao Albaniju,dok se njegova braca vratila 1915 i otisla u sumu,vratio bi se i on ali ga je rat odneo na drugu stranu vise na Jug,a kao sto rekoh nije znao put od Nisa nazad kuci,jer dalje od Ivanjice do tad nije otisao,ovi ostali su imali "srece" da ih je rat vodio tu oko zapada pa su kako tako stigli kuci.

To su planinska sela koja imaju pravila kao klanovi i tu se tesko prima nesto novo kao komunizam,a posto ih je bilo mnogo,a teska sirotinja svi su bili dobri ljudi,ali zajebani karakteri.
 
Kad su Drazini ubili Bozu Javorca,tek onda su svi oni postali cetnici JVuO do tad su bili cista hajducija,ali su se zbog starina zvali cetnicima.Jer taj kraj je propatio mnogo Jos u prvom ratu,jer su tuda 1915 prolazili Austrougari kad su hteli da preseku povlačenje,na obroncima Javora su se vodile i manje bitke Sandzacke vojske pred Mojkovacku bitku,a svi znaju kakva su zverstva radila gospoda iz monarhije prema Srbima,pa su svi mahom isli u cetenike jos tada,jer velika vecina se pri povlacenju vratila u selo,mali deo je prelazio Albaniju.

Moj cale je 32 godiste i zapamtio je dobro sta se tad radilo i ko je kakav bio,pradeda je 1913 rodjen,a cukun deda je presao Albaniju,dok se njegova braca vratila 1915 i otisla u sumu,vratio bi se i on ali ga je rat odneo na drugu stranu vise na Jug,a kao sto rekoh nije znao put od Nisa nazad kuci,jer dalje od Ivanjice do tad nije otisao,ovi ostali su imali "srece" da ih je rat vodio tu oko zapada pa su kako tako stigli kuci.

To su planinska sela koja imaju pravila kao klanovi i tu se tesko prima nesto novo kao komunizam,a posto ih je bilo mnogo,a teska sirotinja svi su bili dobri ljudi,ali zajebani karakteri.
Kazes tesko se prima nesto novo kao komunizam. A da li znas DA SU SADA PRIMLJENI NA BUDZATOG PSIHOPATU SAMO TAKO to su mnogo dobri ljudi ali bez ikakve informacije vec mnogo dugo i nazalost samim tim veoma laki za manipulaciju .Seljo iz kog sela ti je stari ❓
 
Oni su se izveštili da rade isključivo protiv srba. Kada se srbi nisu pominjali, onda su kao glumili jednakost, čitaj bratstvo i jedinstvo.
@mornar
Nećeš valjda opet da staviš kumunizam kao bitniji od tvoje nacionalne pripadnosti? Odnosno da opet podržavaš ovog što protiv njega pišeš..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sutra idem da se spricam :D od korone?
Se spricao neko do sad?

Cudi me da su mene pozvali posto sam 88.Koga kod da pitam svi se nesto plase gledaju neke emisije sa nadrilekarima pa ih strah.

Mislim da se narod slabo prijavljuje.Ili nemaju koga ili mene zvali sto sam se rano prijavio.
 
Sutra idem da se spricam :D od korone?
Se spricao neko do sad?

Cudi me da su mene pozvali posto sam 88.Koga kod da pitam svi se nesto plase gledaju neke emisije sa nadrilekarima pa ih strah.

Mislim da se narod slabo prijavljuje.Ili nemaju koga ili mene zvali sto sam se rano prijavio.
Ja znam nekoliko osoba koji su se inficirali posle primanja vakcine. Marketing i medijski pritisak traje non stop ali je mislim da ljudi primaju vakcinu mnogo vise zbog straha nego sto su poverovali medijima. Cak i ovo sa novim sojevima korone je cista propaganda da se jos vise pojaca pritisak na neodlucne .A i ono sto su koristili za turizam da ce trebati kovid pasos je obicna izmisljotina i nebuloza. Ali da ce farmaceutske kuce da se namazu finansijski debelo u to verujem .Jesi li cvrsto odlucio to za vakcinaciju deluje mi kao da nisi siguran u svoju odluku :unsure:
 
Sutra idem da se spricam :D od korone?
Se spricao neko do sad?
Ја јесам и ево пре шест дана, по други пут.

И мени није јасно како сам тако брзо дошао на ред ("исказао интересовање за вакцинацију" на сајту министрства здравља 23. јануара, на моје изненађење, 25. већ добио термин и 27. добио и боцу. После три недеље и другу.

На то моје исказано изненађење због брзине, они који вакцинишу ми рекоше да је то због тога што сам "исказао интересовање за вакцинацију" у периоду када нису људи ни размишљали о пријављивању и да им је почело да се захуктава тек у последњих пар недеља, па си и спискови и чекања знатно дужи.
 
Oni su se izveštili da rade isključivo protiv srba. Kada se srbi nisu pominjali, onda su kao glumili jednakost, čitaj bratstvo i jedinstvo.
@mornar
Nećeš valjda opet da staviš kumunizam kao bitniji od tvoje nacionalne pripadnosti? Odnosno da opet podržavaš ovog što protiv njega pišeš..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ja ne zastupam i ne branim ni jednu ideologiju vec jednostavno postujem istoriju i zrtve rata i prema svim stradalima se ophodim sa malo vise obzira. Kada kazem da postujem istoriju citam ovde gore nekoliko kolega zastupaju teoriju da su komunisti dobrim delom krivi za zrtve rata jer su cackali okupatora i to je bilo nepromisljeno i lose se odrazilo na civile. Ta teza da je sa nepriljateljem trebalo fino i umilno i svi bi bili zadovoljni i sve ovcice na broju ne pije vodu jer to niti je strategija to je vise fantazija kao u bajci i onda su svi ziveli srecno i zadovoljno do kraja zivota .Ako im poverujem evo komunisti su zabrljali ali objasnite mi ko bi nas onda oslobodio Hitlerove cizme. Mi necemo da cackamo nego cemo da cekamo i da pozovemo crvenu armiju da nas oslobodi da mi ne prljamo ruke .Tudja ruka svrab ne cese ne treba svaljivati krivicu ni na koga bilo je tesko vreme 85 miliona mrtvih u Evropi sve razruseno ,gladno ,zedno, katastrofe neslucenih razmera ne ponovilo se nikad. A sto se tice ovih Britanskih fekalija uvalili su ga i cetnicima i ustasama a na kraju i komunistima 90 tih godina nikada oni nisu bili saveznici ni Engleska ni Amerika vise su stete naneli svojim opakim delovanjem nego sto su doneli nesto dobro, na kraju su razvalili i SFRJ bez grize savesti a da je UDBA radila posle rata ne samo na ovim prostorima nego su imali zeleno svetlo po celoj Evropi a mislim da su zeleno svetlo imale i Izraelske obavestajne sluzbe i jos neke i to veoma uspesno .Pokusali su sa zapadom da razgovaraju demokratski i umiljato nasi predstavnici od 2000 na ovamo ali slabo smo se ofajdili jer njima ne treba umilni razgovor njima treba reket da se plati za sve zivo a vec ga placaju pridruzeni Nato alijansi. Ogroman ceh je Srbija platila u istoriji u raznim ratovima nenadnoknadiv a dali je to moglo da se izbegne ne znam a i sumnjam da smo mogli da izbegnemo takav rasplet ali ono sto je cinjenica da smo u istoriji mnogo vise gubili za zelenim stolom bez borbe sa kojekakvim nestrucnim politickim sarlatanima naznalicama ili profiterima i to je ono sto se nazalost ponavlja i dan danas
 
Зорге, и јеси ли поверовао у одговор? Јутрос каже један у фирми подругљиво и сав поносан "пријавио сам се пре 2 дана и већ данас у 12 сати идем на вакцину, а остали ко вас јебе". Рачуна да ће да живи још оволико. Иначе пензионер али још увек ради. На питање једног чију вакцину добијаш каже "не знам не занима ме". Један из фирме који је вакцинисан на почетку акције, недељу дана пре ревакцине је добио корону. Пријатељица медицинска сестра каже да се има случајева обољевања али да су благи симптоми. За сада нема журбе са вакцнисањем кад и медицински кадар не жури.
 
Ja cekam da se precednik vakcinise, ne bi hteo da ne daj boze zbog mene ostane on kratak....
Inace doktor kod kojeg sam privatno isao prica mi... cerka mu radi u zdravstvu u nemackoj i kaze da je los odziv za vakcinaciju
Znaci nije da im fali cepiva nego je narod nepoverljiv, cuo sam i da prozivaju onu vesticu njihovu kancelarku da svojim primerom pokaze i primi je...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh