Centralno i etazno grejanje.

Moraš mu pojačati temperaturu napojne i brže će postići zadatu temperaturu.A glavni uzrok je što ti je velika razlika između noćne i dnevne,Danas si imao da dogreješ 3,5 stepena a juče 7,5.Na taj način samo možeš da povećaš potrošnju a ne da smanjiš.Na koliko ideš sa napojnom.
 
Pa ohladio se sistem, ohladili se zidovi juce i danas je konstatno minus bar kod mene, normalno da treba duze da se zagreju prostorije.
 
Temperatura vode u sistemu je namestena na 70 stepeni i tako je od kako je sistem za grejanje uradjen. Ne verujem da se zidovi tako brzo ohlade za 15ak ili 20 minuta provetravanja. Nocnu drzim na 21,5 a dnevnu na 22,5 stepeni. Jeste minus bio napolju, ali nesto se ne secam da je ranijih zima bilo potrebno toliko vremena da dostigne zadatu temperaturu.
 
Temperatura vode u sistemu je namestena na 70 stepeni i tako je od kako je sistem za grejanje uradjen. Ne verujem da se zidovi tako brzo ohlade za 15ak ili 20 minuta provetravanja. Nocnu drzim na 21,5 a dnevnu na 22,5 stepeni. Jeste minus bio napolju, ali nesto se ne secam da je ranijih zima bilo potrebno toliko vremena da dostigne zadatu temperaturu.
Sad mi nešto nije jasno.Spominjao si da treba da gura sa 15 i 19 stepeni.Otkud ti te temperature ako ti je noćna 21,5.Još na 70 stepeni.Taj stepen bi ugrejao za toliko.Ne znam,čemu tolika provetravanja-to rade po bolnicama..Jel imaš sobni termostat ili manuelno podešavanje.
 
Zorane, napisao sam posle jutarnjeg provetravanja da je bila ta temperatura, malo sam duze drzao i previse se rashladilo. Jutros sam krace provetravao. Imam sobni termostat.
 
Zorane, napisao sam posle jutarnjeg provetravanja da je bila ta temperatura, malo sam duze drzao i previse se rashladilo. Jutros sam krace provetravao. Imam sobni termostat.
Gledaj da najmanje provetravaš u toj prostoriji gde je termostat a u ostale provetravaj koliko hoćeš.70 stepeni ti je mnogo za polaznu temperaturu.Veruj mi da smo u bolnici grejali na toj temperaturi kada je spoljna bila preko -15.Ja na mom kondezacionom ne idem više od 55.Sada radi na 48.
 
Dobra ideja za provetravanje. Mada, termostat mi je u dnevnoj sobi, tu smo stalno i volim da je dobro provetrim. Kod mene je obican kotao.
 
Šta da ti više napišem.Ako imaš novaca da greješ dvorište ti provetravaj.Bez obzira što je običan velika je polazna temperatura.Kondezacioni je samo manji potrošač.
 
Da li neko od kolega ima podno grejanje na varijantu TP voda vazduh, kako se pokazalo, stvarno me interesuju sva moguca iskustva. Razmisljam o sistemu grejanja za montaznu kucu.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Bio sam u zgradama koje se prave između N.Naselja i Veternika imaju taj sistem vazduh-voda Samsung čileri, podno grejanje. Za sad su ljudi zadovoljni. Imaju male racune, al su i objekti izolovani sa 12cm stiroporom i naravno pvc stolarijom.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pitanje za članove koji se greju na plin. Da li ste uočili nove stavke prilikom prikazivanja količine utrošenog plina? Ima količina koja je očitana, količina koja je protekla i svedena količina. Šta znači protekla količina?
Na starom računu je bila izmerena količina, zatim koeficijent korekcije 1,055 i korigovana količina odnosno količina koja se plaća.
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_109502157_IMG_20220118_195645.jpg][/url]
 
Da dodam koju za T.P.
U stanu imamo grejanje na toplotu pumpu,nije podno grejanje vec panelni radijatori.U satnu je konstantno 24-25 strepeni.Cela zgrada ima oko 400 m2 grejnog prostora (8 stanova).Racun za elektricnu energiju za decembar mesec je bio oko 28000 dinara.
 
Nazad
Vrh