Centralno i etazno grejanje.

Lako je sada pričati,dok ne stisnu godine.Dok se nisam oženio spavao sam u hladnoj sobi.Nakon toga je bilo,pola pola (dok je gorela kreka,toplo a kad izgori u hladno.) Pre 20-ak godina dugačke gaće od 15 oktobra do 1 maja.Ove godine još ne nosim dugačke gaće.Da li to znači da mi se bliži kraj ili da se podmlađujem,**greška li ga.
 
Oženio se, žena tanka, mršava k'o da jede vatre.Noge joj hladne kao led pa se još prišabanji uz mene kao da je legao frižider a ne živo biće.Prva životna tekovina nam je bila ugradnja centralnog grejanja u kuću, za.ebi bre drvo se oslanja na drvo, hoću zimi da idem u šortcu i majici kroz kuću.Ako nisam zaslužio tokom cele godine neki luksuz u životu onda idem napolje kod kera u kućicu da spavam sa njim.
 
Voda je topla bilo gdje , nemora se traziti . Samo kolko je isplativo busenje i spustanje pumpe ...
U ravnicarskom podrucju panonskom na dubini oko 100m bi trebala biti voda oko8 stepeni bilo gdje , i ako nije termalna , sto je relativno toplo .Oko 0.04c je toplija sa svakim metrom
Ovde na ravnici pijaca voda na oko100m , od 92-118 m. temperatura vode je iz takvih bunara je konstantna 13.6 celziusa. Tu temperaturu koriste za toplotne pumpe...malo je ne humano da pijacu vodu kao blago, koristimo da se zimi ne bi smrzavale. Ja zato lozim!!!
 
Има и термалне сумпорасте воде. Температура је чини ми се 60-так степени. Био и базен у селу али је све запуштено. Неких 20-так километара од мене је пачир и тамо су направили озбиљан бизнис са овом водом.
 
Oženio se, žena tanka, mršava k'o da jede vatre.Noge joj hladne kao led pa se još prišabanji uz mene kao da je legao frižider a ne živo biće.Prva životna tekovina nam je bila ugradnja centralnog grejanja u kuću, za.ebi bre drvo se oslanja na drvo, hoću zimi da idem u šortcu i majici kroz kuću.Ako nisam zaslužio tokom cele godine neki luksuz u životu onda idem napolje kod kera u kućicu da spavam sa njim.
Kad se moja pribije uz mene ja joj kažem "al si ladna ko da će sutra da ti dajemo 7 dana..."
 
Mene savetovali da se ženim tri puta.Kažu prvi put Bosankom da ti napravi kuću, drugi put Slovakinju da ti sredi kuću a treći put Sremicu pa ti više ni kera ne treba. :eek:
Ovako?
460d4fd34786cb9b967eff3080b4beb3.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Ako nisam zaslužio tokom cele godine neki luksuz u životu onda idem napolje kod kera u kućicu da spavam sa njim.


Nahrani me i daj mi vode nek sam u suvom i toplom
Ako može i 2 pakle duvana i radiću kao konj!!!!!!!!!!
Zimi je bitno da si SIT I DA TI JE TOPLO I SUVO!!!!!!! Ništa više!!!!!
Leti je bitno da nisi direktno na suncu i da imaš vode!!!!!
I šta dalje?
Leti i možeš glad izdržati a zimi bato teško!!!!!
I da ne zaboravim mesec koji ima slovo R povlači i duge gaće, vunene čarape i šubaru!!!!
Čizma glavu čuva šubara je krasi!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kotao Viadrus U22 25 kw,ugalj lignit 10-11 000 KJ/kg greje 165 m2,dobro izolovano (PVC,stiropor i tavan vuna).Cele zime drzim 26-27 C potrosnja oko 70 kg uglja/24 h kad je napolju oko 0,kad ode spoljna u deblji minus ide oko 90 kg uglja dnevno.
 
Kotao Viadrus U22 25 kw,ugalj lignit 10-11 000 KJ/kg greje 165 m2,dobro izolovano (PVC,stiropor i tavan vuna).Cele zime drzim 26-27 C potrosnja oko 70 kg uglja/24 h kad je napolju oko 0,kad ode spoljna u deblji minus ide oko 90 kg uglja dnevno.
Kakvi su gasovi od uglja jel moze da se dise vani?


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
@MilanM Visok dimnjak + vazdusne struje ode sve iza kuce. 😁 Salu na stranu, trovanje standard 80% domacinstava uselu lozi isto gorivo.Pristalica sam drveta,ali ovde ima samo topole (komercijalno drvo) a ona je 0 za kotao,tako da je ovo jefrinija varijanta od dovlacenja ozbiljnijeg drveta. A i s'obzirom na ovogodisnju cenu peleta na primer.
 
Drva i sisarke od kukuruza, cokanje kako ih gore vec zovu.Neko pelet, jedan lozi na ugalj iako je udaljen dodje smrad nekad do nas.Da se ugusi covek.
 
Ako pelet ostane ili jos poskupi vracace se ljudi na drva u mom kraju. Ja cu najverovatnije da odustanem ako cena i dalje bude 35k+ odustajem jer mi samo za uvodjenjne treba 2000e plus odmah 2 palete minimum 70000 dinara.
 
Danas je drugi dan kako primetim da se sporo zagreva prostorija posle jutarnjeg provetravanja. Juce je sa 15 stepeni na 22,5 stepena sigurno 3 sata radio kotao bez prestanka, a evo jutros sa 19 na 22,5 stepena greje sat i 45 minuta. Da ne pustaju vazduh u sistem kao neki vid stednje gasa ili mi je kotao nesto pokvaren? Do juce mu je trebalo mnogo manje vremena da dostigne zadatu temperaturu. Ovo mu je 7. sezona.
 
Nazad
Vrh