Centralno i etazno grejanje.

Da dodam koju za T.P.
U stanu imamo grejanje na toplotu pumpu,nije podno grejanje vec panelni radijatori.U satnu je konstantno 24-25 strepeni.Cela zgrada ima oko 400 m2 grejnog prostora (8 stanova).Racun za elektricnu energiju za decembar mesec je bio oko 28000 dinara.
To imate neko posebno brojilo za grejanje ili to je zajedno grejanje i sto ste potroslili struje u zgradi?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da dodam koju za T.P.
U stanu imamo grejanje na toplotu pumpu,nije podno grejanje vec panelni radijatori.U satnu je konstantno 24-25 strepeni.Cela zgrada ima oko 400 m2 grejnog prostora (8 stanova).Racun za elektricnu energiju za decembar mesec je bio oko 28000 dinara.

U koju kategoriju spada zgrada? Kakva je izolacija prema negrijanim prostorima i kakva je stolarija?
 
Primetih da mi je automatsko odzračno lonče na jednom radijatoru vlažno. Znači ne kapa, niti curi - ali na onoj rupici na ventilu kada pipneš prstom uvek osetiš vodu. Na spratu svi radijatori imaju odzračno lanče, ali samo na ovom jednom sam primetio ovo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Često se to dešava zbog prljavštine u vodi iz sistema - jednostavno je iglica toliko precizna da joj i najmanja nečistoća smeta da ne propusti. Pokušaj da pritegneš iglicu da istekne malo vode kako bi se ta nečistoća isprala mada nekada ume da posle toga pusta još više ... nema pravila. Ili da se menja odzraka svakih par godina.
 
Mogu od bilo kog boljeg celika koji će da drži oštricu, pretpostavljam.
Ja sam ove konkretno napravio od manganskog čelika.
Probaću da napravim još jedan komplet od gibnja.
Majstor sa dugogodišnjim kovačkim iskustvom se kune u takve noževe....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
3 noža duže grančince seče, 4 kraće.
Mislim da druge razlike nema....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Mislio sam mozda zbog ugla pri kom sece drvo ,ovo su neke slike sa mislim poljskih foruma,oni ovo zovu Rebak ,tako nesto.Ima nekoliko nacina kako su nozevi pricvrsceni za osovinu,nzm sta bi bilo najbolje....Imam jos 999 slika...
https://postimages.org/]
0ecbd37daa6f2d95f7028c75b0592f88.jpg
[/URL]
3f5b92571d0b8ca4f56010bcc7bf66ba.jpg
[/URL]
1fcd719323e5fc0fa6433d8382a3a3da.jpg
[/URL]
b64fa648cdeeb12eab9736c22ec15f75.jpg
[/URL]
288e03ef197ca0fe331c7edc2ef2fd7e.jpg
[/URL]
dsc-01302.jpg
[/URL][/url]
 
Kod mene je četvrtasta osovina 60x60mm. 4 noža zašrafljeni po jedan sa svake strane. Radi savršeno, uvlači lepo grane kao što se vidi na snimku....
E sad neznam koko rade drugi principi....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni se sviđaju ovi s pužnicom. Imaju mirniji i tiši rad.

.


Oni koji ne razumiju slovenski mogu copy-paste koristiti prevoditelj.
 
Nazad
Vrh