Centralno i etazno grejanje.

Nisam ga vidio u živo, ali čini mi se da nema prijenosa. Da vrti sporije od 540 okretaja na min, bio bi problem s ispuhivanjem kratkih komada. Dopuštam da nisam u pravu.
 
Imam dva pitanja:
1. Kako to gori obzirom da je sirovo?
2. Koliki je efekat obzirom na utrošeno vreme i troškove za rezanje grana, gorivo i amortizaciju traktora.
 
Zna li neko koji bi troskovi bili kad bi se ugradio na pelet Centrometalov kotao od 50 kw i gde i po kojoj povoljnijoj ceni mogu da se nadju kvalitetniji peleti?
 
Zaobiđi pelet u narednom periodu,sa poskupljenjem gas ide i on gore i to drastično i ove godine je bilo veliko poskupljenje a i nestašica.
 
@Astrea bez obzira da li je sirovo, gori kao ludo. Suvo da i ne pričam.
E sad drugo pitanje: traktor radi na nekih 1k obrtaja, potrošnja goriva je minimalna.
I u 90% slučajeva seckam granje koje je već neko posekao, ja samo sklanjam nered.
Testeru ponesem za svaki slučaj, skoro da i ne zatreba.
Znači troškovi minimalni, da ne kažem džaba.
Slika od pre neki dan, kod drugara u voćnjaku, sklanjali granje od orezanih dunja....
70306661fa05022493588d776da9e3a2.jpg
//cloud.tapatalk.com/s/62228d51af76e/video-a085c6fbeb9a45299d8278c6aacb463e-V.mp4

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zaobiđi pelet u narednom periodu,sa poskupljenjem gas ide i on gore i to drastično i ove godine je bilo veliko poskupljenje a i nestašica.
U pitanju je kuca u VS gde imam i kotao na cvrsto gorivo a i plinski bojler.
Ali u slucaju da ce gas otici u nebesa razmatram opciju ugradnje gorionika na pelet ako bude jeftinija varijanta.
Sve to podrazumeva se za sledecu sezonu i dalje.
 
@Astrea bez obzira da li je sirovo, gori kao ludo. Suvo da i ne pričam.
E sad drugo pitanje: traktor radi na nekih 1k obrtaja, potrošnja goriva je minimalna.
I u 90% slučajeva seckam granje koje je već neko posekao, ja samo sklanjam nered.
Testeru ponesem za svaki slučaj, skoro da i ne zatreba.
Znači troškovi minimalni, da ne kažem džaba.
Slika od pre neki dan, kod drugara u voćnjaku, sklanjali granje od orezanih dunja....//cloud.tapatalk.com/s/62228d51af76e/video-a085c6fbeb9a45299d8278c6aacb463e-V.mp4

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока

Треба само обратити пажњу да су те гранчице које се сецкају из воћњака третиране хемијом. Колико је те хемије остало у гранчицама, да ли та хемија прелази у дим и колико се дима избаци у кућу или ван куће и ко удише тај дим, е то је питање....
 
Ako je voćka sa tih grančinca zdrava za jelo (da ne kažem za piće), što ne bi i grančice bile za loženje....?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
U pitanju je kuca u VS gde imam i kotao na cvrsto gorivo a i plinski bojler.
Ali u slucaju da ce gas otici u nebesa razmatram opciju ugradnje gorionika na pelet ako bude jeftinija varijanta.
Sve to podrazumeva se za sledecu sezonu i dalje.
Sem na bale-sve su varijante skuplje.Gas nije poskupeo.Ako ode drastično gore,sve će ga pratiti-drva,ugalj,pelet.
Malo se tu oko gasa i goriva mešetari,naročito kod nas.Pa nije svetski rat i nije nestašica pa da opravdamo ove cene.Nemci su udarili sankcije Rusima a Rusi im isporučuju i gas redovno i po ugovorenim cenama.
 
Neznam kakvo je sada stanje sa peletom, ali do skora je to bila najskuplja varijanta grejanja....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
ja ovih dana
Da li neko od kolega ima podno grejanje na varijantu TP voda vazduh, kako se pokazalo, stvarno me interesuju sva moguca iskustva. Razmisljam o sistemu grejanja za montaznu kucu.

Sent from my S60 using Tapatalk
Ja idem sutra u Energynet da je kupim.Renoviram potpuno kucu,pa cu da odradim i podno grejanje.Kuca je zidana oko 1880 godine i ima 200 kvadrata. 8-)
 
Nazad
Vrh