Centralno i etazno grejanje.

Mislim da ne treba da ideš sa tako velikim pritiskom.Dovoljno je da se kreće od 1,2 do 1,5-1,6
 
Meni je u sistemu kad je hladan 1 bar ,na 95 stepeni nagura na 2 bar-a.

Pre neki dan mi otisla automatska liftirka i iscurelo malo vode i pritisak na hladno pao na 0.5 a kad se ugreje ide na 1.5.

Nista ja tu ne vidim neku razliku u radu.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Meni je u sistemu kad je hladan 1 bar ,na 95 stepeni nagura na 2 bar-a.

Pre neki dan mi otisla automatska liftirka i iscurelo malo vode i pritisak na hladno pao na 0.5 a kad se ugreje ide na 1.5.

Nista ja tu ne vidim neku razliku u radu.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
Ima razlike ako je kuca spratna a jos vece ako ima vise spratova... 1 bar pritiska gura vodu do 10 metara u visinu, 2 bara 18 metara itd.....
Ako nema pritiska dovoljno u soliterima gornji spratovi nemaju grejanje dok prizemlje radi savrseno.....
Ja drzim pritisak preko jednog bara, kada padne na 1 bar ja malo dopunim. Cisto da nema vazduha u sistemu.....
 
Imam problem sa Alfa Term 27 šperetom, kupljenim pre 10 dana.

Zatvorim sve cuguve, regulator promaje stavim na 0, a on i dalje gori kao "lud".

Doduše drva su stvarno suva iz 2017. godine su.

Ali mislim da nije realno da ovako gori kada je na 0.

Klapna koja reguliše vazduh je ispravna proveravao sam.
 
Mora da negde vuce vazduh,nesto nije zatvoreno.Mozes ugraditi klapnu na cunak i sa njom regulisati cug

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Da nije problem u satu,jesu li vruci radijatori ?

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Sto ga stavljas na 0,stavis ga na 6 i na 60 stepeni on sam zatvori cug,cim se voda malo ohladi on postepeno otvara

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Radijatori su vrući.

Imao sam ranije Centrometalov šporet i njega kada stavim na 1 ili 2 on priguši vatru i tako može da drži vatru 6-7 sati.

Ovaj na 0 ide preko 60 stepeni, šta bi bilo da ga stavim na 6
 
Poslednja izmena:
Isto bi bila zatvorena klapna kao i na 0 ako je sve ispravno a on postigao temperaturu 60 stepeni

Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Sve ja tebe razumem.

Ali opet, ne bi on smeo ovako da gori kada su mu svi dovodi vazduha zatvoreni.

On gori kao da vazduh negde struji, samo nisam pametan gde.
 
Slicnu situaciju imam sa Alfa rustik kaminom. Drva su suva zatvorim sve klapne, cug na cunku skoro pa zatvoren on gori ko lud, onda uzmem sirova drva i zagusim vatru na taj nacin.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Gde nabaviti agregat na koji moze da se priključi pec na pelet? Problem je kada nemam struje nemam ni grejanja. Moze neka preporuka za agregat, nasao sam da pec koristi 400 w za potpalu, inace u radu joj je potrebno 100 w struje. Pec je Toby 17 Simanovci
 
Nazad
Vrh