Centralno i etazno grejanje.

Pa kod mene nije bilo nalepljeno smole vec je bilo ko u kosnici.Ne bi dinamitom probio.
 
Odzak se najbolje ocisti leti,kada su temperature velike,spoljne.Nikako nije dobro da se udje u novu sezonu sa prljavim odzakom.
 
Po završetku sezone u pec stavite dva tri kg. negasenog kreca, znaci u neku posudu pa u pec. Tako odstoji do pocetka sezone. Lakše se odzak ocisti,sa dobrom cetkom bude kao nov.
 
Kod mene jedan trguje sa svim i svacim, prošle godine mi je doneo krec ali stvarno neznam gde ga nabavlja.
Da samo se stavi u pec i sve pozatvaras.
 
Krec sluzi da upija vlagu da ne korodira pec

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pre negasenog kreca brenerom očistiti dobro loziste i dimnovodne komore onda ga ostaviti da vuče vlagu na sebe iz peći.Tako bi trebalo po ps-u da se produži sto vise radni vek peci.
MOJ Terming Tig S 40000kw na bale je trenutno u 10-oj eksploatacionoj godini.Svake godine odradim temeljno čišćenje na kraju sezone što peći što odžaka. Odžak mi sredi drugar iz JKP Stana odžacar sa njegovom četkom, sija se ko pasija m.. a svake godine.Ja spremim dva vopi(vopi po otvoru je kod njega tarifa).

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Id u kurax kod brata Djunte hotel promaja, siporex blok nije ni omalterisano spolja, prozori šuplji magle stakla
1600 bala na 300m2
Toplo ko u banji

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Kolega koji kotao koristite ti i Djunta? Razmisljam i ja o prelasku na bale,mada kod nas nema soje, morala bi slama(zitna) ili kukuruzovina.120 kvadrata prizemlje i 120 sprat, plus iksni 30-ak kvadrata,svi zidovi cigla i po(omalterisana i spolja i iznutra), stolarija skoro sva pvc,alu roletne...
 
Kotlove nam pravi neki tip iz SAVINOG sela
tako se selo zove kod VRBASA
inače čovek radi u TERMING KULA
ima nacrte i kvalitetan materijal! Sigurno ima 20 njegovih peći u selu, ako se odlučiš imam tel
Preporučujem ga!!!!! Fer korektan, ozbiljan
Kotao na 2 bale izadje oko 1300e snage oko (nemož bale izmerit tačno) ali oko 60_100kw, idealno bi bilo cisterna bar 1000l
Za tvoju kvadraturu ložio bih 2_3 dnevno
A dimnjak uradiš sam metalni naj bolje inox ali može i cena cev fi 200_220mm
Nema pucanja, paljenja smolenja i čuda!!
Evo juče sam potrošio 8 bala ložim od 7_23h ložim na 3_3,5h ( nisam još stavio cisternu)




Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Terming kula 40kw...11ta sezona kako radi, bez čišćenja... Čak toliko nekad budem le j u proleće da mi ostane pepeo u njoj do jeseni...
Odžak isto nikad nisam čistio sa četkom, samo s vremena na vreme kad je kišni dan ostavim klapnu za potpalu otvorenu, utom slučaju plamen ide direktno u Odžak, i tako ga spalim...
Ložim u 90 posto slučaja isključivo žitnu slamu(ona mi jedino dostupna) a od nje nema smole tako da se peć i Odžak i ne prljaju nešto mnogo...
 
Kotlove nam pravi neki tip iz SAVINOG sela
tako se selo zove kod VRBASA
inače čovek radi u TERMING KULA
ima nacrte i kvalitetan materijal! Sigurno ima 20 njegovih peći u selu, ako se odlučiš imam tel
Preporučujem ga!!!!! Fer korektan, ozbiljan

Imaš neke slike od tog kotla, al da se vidi i unutrašnjost?
 
Kotlove nam pravi neki tip iz SAVINOG sela
tako se selo zove kod VRBASA
inače čovek radi u TERMING KULA
ima nacrte i kvalitetan materijal! Sigurno ima 20 njegovih peći u selu, ako se odlučiš imam tel
Preporučujem ga!!!!! Fer korektan, ozbiljan
Kotao na 2 bale izadje oko 1300e snage oko (nemož bale izmerit tačno) ali oko 60_100kw, idealno bi bilo cisterna bar 1000l
Za tvoju kvadraturu ložio bih 2_3 dnevno
A dimnjak uradiš sam metalni naj bolje inox ali može i cena cev fi 200_220mm
Nema pucanja, paljenja smolenja i čuda!!
Evo juče sam potrošio 8 bala ložim od 7_23h ložim na 3_3,5h ( nisam još stavio cisternu)




Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Posalji broj ako moze
 
Imam centrometal šporet eko pek 23. On je u sebi imao fabrički termostat koji je palio pumpu na 68 stepeni. Majstor mi je međutim taj termostat isključio i stavio nalegajući termostat koji pumpu pali kada se voda zagreje na 45 stepeni. Da li je to ok?
 
Ok skroz druze
Trenutna potrošnja od 06_24 se loži temperatura u zadužbini 23_26 ujutru padne na 20stepeni
10_12 bala soje

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh