Centralno i etazno grejanje.

ljubek

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2009
Poruka
1.753
Pa kod mene nije bilo nalepljeno smole vec je bilo ko u kosnici.Ne bi dinamitom probio.

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.201
Odzak se najbolje ocisti leti,kada su temperature velike,spoljne.Nikako nije dobro da se udje u novu sezonu sa prljavim odzakom.

sasa74

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2017
Poruka
277
Po završetku sezone u pec stavite dva tri kg. negasenog kreca, znaci u neku posudu pa u pec. Tako odstoji do pocetka sezone. Lakše se odzak ocisti,sa dobrom cetkom bude kao nov.

sasa74

Član
Učlanjen(a)
22 Mar 2017
Poruka
277
Kod mene jedan trguje sa svim i svacim, prošle godine mi je doneo krec ali stvarno neznam gde ga nabavlja.
Da samo se stavi u pec i sve pozatvaras.

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
488
Krec sluzi da upija vlagu da ne korodira pec

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
942
Pre negasenog kreca brenerom očistiti dobro loziste i dimnovodne komore onda ga ostaviti da vuče vlagu na sebe iz peći.Tako bi trebalo po ps-u da se produži sto vise radni vek peci.
MOJ Terming Tig S 40000kw na bale je trenutno u 10-oj eksploatacionoj godini.Svake godine odradim temeljno čišćenje na kraju sezone što peći što odžaka. Odžak mi sredi drugar iz JKP Stana odžacar sa njegovom četkom, sija se ko pasija m.. a svake godine.Ja spremim dva vopi(vopi po otvoru je kod njega tarifa).

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
797
Id u kurax kod brata Djunte hotel promaja, siporex blok nije ni omalterisano spolja, prozori šuplji magle stakla
1600 bala na 300m2
Toplo ko u banji

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Kolega koji kotao koristite ti i Djunta? Razmisljam i ja o prelasku na bale,mada kod nas nema soje, morala bi slama(zitna) ili kukuruzovina.120 kvadrata prizemlje i 120 sprat, plus iksni 30-ak kvadrata,svi zidovi cigla i po(omalterisana i spolja i iznutra), stolarija skoro sva pvc,alu roletne...

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
3.475
Kotlove nam pravi neki tip iz SAVINOG sela
tako se selo zove kod VRBASA
inače čovek radi u TERMING KULA
ima nacrte i kvalitetan materijal! Sigurno ima 20 njegovih peći u selu, ako se odlučiš imam tel
Preporučujem ga!!!!! Fer korektan, ozbiljan
Kotao na 2 bale izadje oko 1300e snage oko (nemož bale izmerit tačno) ali oko 60_100kw, idealno bi bilo cisterna bar 1000l
Za tvoju kvadraturu ložio bih 2_3 dnevno
A dimnjak uradiš sam metalni naj bolje inox ali može i cena cev fi 200_220mm
Nema pucanja, paljenja smolenja i čuda!!
Evo juče sam potrošio 8 bala ložim od 7_23h ložim na 3_3,5h ( nisam još stavio cisternu)

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
3.096
Terming kula 40kw...11ta sezona kako radi, bez čišćenja... Čak toliko nekad budem le j u proleće da mi ostane pepeo u njoj do jeseni...
Odžak isto nikad nisam čistio sa četkom, samo s vremena na vreme kad je kišni dan ostavim klapnu za potpalu otvorenu, utom slučaju plamen ide direktno u Odžak, i tako ga spalim...
Ložim u 90 posto slučaja isključivo žitnu slamu(ona mi jedino dostupna) a od nje nema smole tako da se peć i Odžak i ne prljaju nešto mnogo...

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
6.294
ima nacrte i kvalitetan materijal! Sigurno ima 20 njegovih peći u selu, ako se odlučiš imam tel
Imaš neke slike od tog kotla, al da se vidi i unutrašnjost?

Tomislav n

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2017
Poruka
797
Kotao na 2 bale izadje oko 1300e snage oko (nemož bale izmerit tačno) ali oko 60_100kw, idealno bi bilo cisterna bar 1000l
Za tvoju kvadraturu ložio bih 2_3 dnevno
A dimnjak uradiš sam metalni naj bolje inox ali može i cena cev fi 200_220mm
Nema pucanja, paljenja smolenja i čuda!!
Evo juče sam potrošio 8 bala ložim od 7_23h ložim na 3_3,5h ( nisam još stavio cisternu)

Posalji broj ako moze

Vrh