Centralno i etazno grejanje.

Ma pumpa je monofazna, i meni nije imalo nikakave logike. A znate ono kad se u današnje vrijeme svatko naziva majstorom, pa neznaš kome da vjeruješ više
@talianu imam već agregat pa mi se ne kupuje inverter sa 12 na 220. Evo i večeras već dva puta nestajalo struje. Jest da puše jaki južni vjetar, ali to nije opravdnje eletri za katastrofalno stanje mreže i niskonaponske ali i visokonaponske.
 
Ja sam danas imao žurku,od jutros je sve normalno bilo kao i svaki ložački dan,popodne sam krenuo do šogora da mu pomognem oko svinjokolja ,naložim poprilično i ispreaznim pepeljaru za skupljanje pepela. Vratim pepeljaru na mesto u kotlu ali je ne gurnem do krajaona ručka što se nosa ostala malo vani ali vrata se normalno zatvarju,posle sat vremena zove žena kaže kuva sve samo što ne eksplodira ,brže bolje dođem kući kad T u kotlu zalepio na max u liniji nije strašno zbog mešnog ventila.Žena pootvarala u obe kuće radijatore da Rashladi T ali ne pada ništa ,Ja dođem sve kuva kad je jednog momenta izbio sigurnosni ventil mislio sam da se ruši kuća to je puklo i šiknula para kao luda ,10 min od pare nisam mogao ući u kotlarnicu,odmah sam počeo da puštam ,vodu iz vodovoda u liniju i za 7-8 min se rashladila na normalu ,pritisak se povratio i ozračio sam radijatore na spratu.Sve je nastavilo sa radom normalno.Počeo sam da istražujem razlog i utvrdio da je ručka od pepeljare ostalo malo ka vani taman toliko da se vrata normalno zatvore ali ne i klapna ,klapna je ostala otvorena neki7-8 mil tj stigla je na ručku od pepeljare i zato je T otišla na max. Mala nepažnja i zamalo havarije sreća što je sve ispravno i što su sigurnosni ventili odradili posao pa se sve završilo sa malo nervoze.
 
Ja sam danas imao žurku,od jutros je sve normalno bilo kao i svaki ložački dan,popodne sam krenuo do šogora da mu pomognem oko svinjokolja ,naložim poprilično i ispreaznim pepeljaru za skupljanje pepela. Vratim pepeljaru na mesto u kotlu ali je ne gurnem do krajaona ručka što se nosa ostala malo vani ali vrata se normalno zatvarju,posle sat vremena zove žena kaže kuva sve samo što ne eksplodira ,brže bolje dođem kući kad T u kotlu zalepio na max u liniji nije strašno zbog mešnog ventila.Žena pootvarala u obe kuće radijatore da Rashladi T ali ne pada ništa ,Ja dođem sve kuva kad je jednog momenta izbio sigurnosni ventil mislio sam da se ruši kuća to je puklo i šiknula para kao luda ,10 min od pare nisam mogao ući u kotlarnicu,odmah sam počeo da puštam ,vodu iz vodovoda u liniju i za 7-8 min se rashladila na normalu ,pritisak se povratio i ozračio sam radijatore na spratu.Sve je nastavilo sa radom normalno.Počeo sam da istražujem razlog i utvrdio da je ručka od pepeljare ostalo malo ka vani taman toliko da se vrata normalno zatvore ali ne i klapna ,klapna je ostala otvorena neki7-8 mil tj stigla je na ručku od pepeljare i zato je T otišla na max. Mala nepažnja i zamalo havarije sreća što je sve ispravno i što su sigurnosni ventili odradili posao pa se sve završilo sa malo nervoze.
Zato je vrlo bitno da sigurnosni ventil bude ispravan, hvala Bogu da se tako zavrsilo....Secam se klinac sam bio 1990 kada su moji uvodili c.grejanje, majstor im je napomenuo da bar jednom godisnje okrenu malo sigurnosni ventil da ispisti vodu jer hoce vremenom ako godinama bude neaktivan da zablokira....I nama se jednom davno desilo isto , zaglavilo neko drvce klapnu a majka otvorila na max da se razgori kotao....Moja sestra pre par dana odradila c.grejanje sa Alfa sporetom, rekao im majstor da ako nestane struje moraju za 10min. da povade sav zar ili da beze iz kuce, eksplodirace....Ja joj kazem, imas sig.ventil, sta lupa covek...
 
kad je jednog momenta izbio sigurnosni ventil mislio sam da se ruši kuća to je puklo i šiknula para kao luda
Ја сам 4 пута имао такво искуство. Два пута је вентил отворио а два пута је просвирао котао. Срећа што котао није ливен него челични па је мајстор то окрпио за пар минута. И поред свега систем ради скоро три деценије.
 
Ne znam šta se desilo ovo sam zatekao večeras kad sam se vratio iz Vršca.Za divno čudo sve je radilo normalno .Zna li neko šta bi moglo biti uzrok da eksplodira akumulator?
f2b210afcb89cfe32177ee212c24397d.jpg
d6e3b17a78fb5d822699c94907e6ab02.jpg
c96f287c487692dd36b18e981dee2f42.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Prespojio...to se nama desilo na kombajnu...verovatno je akumulator bio vec dosta star i oslabljen...a ako je oduvek bio na grejanju akumulator,nije ni cudo,ne vole oni tu da budu,zato i ako imate akumulator na sistemu,ako ode u garanciji-nece vam priznati reklamaciju ako kazete da je baterija bila tu...
 
Akumulato re jednom stradao tj bila otvorena kuija i gvozdeni čekić mi pao i spojio + i - počeo da dimi dok sam ja primetio ,jedna klema se skroz istopila,drugar mi sredio posle jednu klemu od tada ima 2 godine i radi normalno.
 
да ли треа тај исправљач ако имам и грејање на спрату? знач и доле је 5 радијатора и горе 5 радијатора ?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Akumulator prilikom punjenja oslobađa Vodonik u ćelijama, pa je dovoljna i najmanja varnica ili plamen da se desi kao ovo na slici.
Inače olovni akumulatori nevole toplotu, tada brže propadnu, idealno im je na temperaturi od 0-10°C.
 
Preko ispravljaca/pretvaraca je pogon pumpe, kada ima struje pogon je trajan a kada nema u impulsima pogoni pumpu kako bi se smanjilo praznjenje baterije.
Trebao bi imati autonomiju 4-6 sati ali kod mene izdrzi do 3 sata iako je u upotrebi mjesec i po dana.
 
Pretvarači imaju velike gubitke, a naročito kod pokretanja motora, tako da ja autonomija dosta kraća, plus što običan akumulator nije namenjen za duboka pražnjenja, i tako se jako brzo uništava.
 
Moj od 110 ampera je tero pumpu 6 sati ,al mi pumpa stoji na najmanjoj brzini,mozda bi i duze al tad je dosla struja.
 
Pa koliko vati imaju vase pumpe kada 110 ampera tera 6 sati,a mozda bi i vise...zar ne treba mnogo vise da izdrzi akumulator.
 
Uzmi u obzir da ti pretvarači troše mnogo više struje nego što daju, a imaju i zaštitu od preteranog pražnjenja akumulatora pa se isključe automatski iako akumulator nije totalno prazan.
 
Trenutno lozim bale , ali imam neke fix ideje praviti gorionik na korune ( cokanice)
Ima li ko kakvu fix ideju o skupljanju cokanica sa zemlje?


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moglo bi presom po otkosu iza kombajna koji je radio sa bar 8 rednim kukuruznim adapterom.Ne bi bili čisti ali su na jednom mestu(traki).
 
Ja sam kontao iza kombajna 8 redova napraviti kao tobogan i da sve to sa sita stavlja u jedan trag sa strane, pa kad se vrati tragom pored po istom tragu da sipa, tako bi imao 16 redova koruna u jednom.

Onda zapaliti njivu perusa da izgori da ostanu koruni. Onda ih kupiti ciste jer bi pravio gorionik da rokam na korune.Iseckati ih kombajnom za senazu.

Mozda ih odmah iz traga seckati kombajnom za senazu i u prikolicu ,ali nebi pikap sve pokupio, ostajalo bi dole masu.

Zato se sad bacam u fox ideje kako bi pokupio sve korune

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh