Centralno i etazno grejanje.

Па да би на ново уградио инсталацију за грејање само то ти преостаје . Кредит за уградњу + грејна сезона нема те нигде...
Струја па док је има.
Добијем рачун за струју, пише да сам потрошио 230% више него прошли месец!!! Где, како, на шта...
 
Па да би на ново уградио инсталацију за грејање само то ти преостаје . Кредит за уградњу + грејна сезона нема те нигде...
Струја па док је има.
Добијем рачун за струју, пише да сам потрошио 230% више него прошли месец!!! Где, како, на шта...
Verovatno ti nisu ocitali brojilo,skeniraj ga i stavi ovde da ti rastumačim
 
Jeste u pravu si!Ali, samo zim!Po letnjim vrucinamai mi gas nemoze ohladiti kucu!? :)

Jebes mene i posao ako nemogu da dovoljno zaradim da se ogejem zimi ili leti rashladim.Grejem i hladim 180 kvm. zar treba da zivim u 21.veku u istoj sobi sa mojim roditeljima i decom u 30 kvm kao nekad na salašu , da bih ustedeo na grejanju?
Nismo se razumeli.Ja sam te pitao da li je grejanje na gas isplativij od toplotne pumpe.
 
A koja je razlika izmedju toplotne pumpe voda-voda ili voda-vazduh?ja imam na biomasu za sad ali prvo cekam od komsije da kupim kucu pa bi na drugo brojilo neko grejanje montirao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ја пријављујем потрошњу, и толико је потрошено. Овај месец ће бити око 420-450 киловата потрошено. Просек око 15 киловата дневно. И на послу чујем да људи причају, добијају рачуне 8-9000 динара
 
A koja je razlika izmedju toplotne pumpe voda-voda ili voda-vazduh?ja imam na biomasu za sad ali prvo cekam od komsije da kupim kucu pa bi na drugo brojilo neko grejanje montirao

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Toplotne pumpe vazduh-voda

Toplotne pumpe zemlja-voda

Toplotne pumpe voda-voda

Sve greju VODU u sistemu. Uzimaju početnu temperaturu (energiju) iz vazduha (najpraktičnija nama), zemlje i vode (bunara).

Ove vazduh-voda su najsličnije inverter klimi samo mnogo jače i ne duvaju topao vazduh u prostoriju, već zagrevaju vodu u sistemu. Najisplativije su ako je grejanje podno, jer tada radi na niskim temperaturama (30-35°c).
 
Па да би на ново уградио инсталацију за грејање само то ти преостаје . Кредит за уградњу + грејна сезона нема те нигде...
Струја па док је има.
Добијем рачун за струју, пише да сам потрошио 230% више него прошли месец!!! Где, како, на шта...
Meni pre tri meseca stiglo 72.458 din :ROFLMAO: kažu neka greška, predat zahtev za reklamaciju.Reko koliko ja da platim kaže pa 72.458 pa ću posle da budem u pretplati,reko važi zvaće Vas advokat, nakon dva dana eto je inspekcija, kao da utvrde realno stanje ja ih pitam eto vi ste inspekcija kako je moguće da bilo koji sistem proknjiži potrošnju od pazi sad 6000 i kusur Kwh i da to normalno prodje, on gleda bledo, teška je to banda.
 
Kuhinja,dnevni boravak bio razdeljen sa hodnikom pa smo povadili ta dva zida i spojili kuhinju i dnevni boravak zajedno,saltao sam po netu koju klimu pa stavio daikin 18-ku

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ма киловати су у реду. Али је чудно где сам их потрошио. Јесте да ради крупара пар сати недељно и део куће се греје на струју али 600 киловата је потрошено у септембру. У октобру овим темпом ће бити потрошено 420-450 киловата. Нешто је "појело" 150 киловата више за месец дана. Ово се раније дешавало у новембру-децембру.
 
Magnetni sakupljač sam platio 80e plus 2 ventila i holendera 40e.stavio sam ga po prici heatmastera s yt da zastitim pumpu i Izmenjivač. Stavio sam nov kotao pa nek traje a za toplotne pumpe je obavezna stvar. Inace su mi cevi od bakra, panelni radijatori ali cu za 10 tak dana da palim alfu rustik na drva i mogu da mislim sta ce tu sve uhvatiti kad budem potrošio sva drva i pređem samo na plin. Za sada su utisci sa plinom fenomenalni doduse nije hladno ni napolju pa se bukvalno grejem na 38 stepeni ili ti 20 % snage kotla. Čekam da mi odgovore na reklamaciju termostata i kad uzmem q7 bice to orsvo uzivanje. Voda na početku 37 stepeni, temp prostorija moji dole neka steluju kako hoće kako bude opadala spoljna tako cu lagano dizati temp vode. Panelne imam i od 2m u 20kv i 1.8m od 16kv.
 
Ма киловати су у реду. Али је чудно где сам их потрошио. Јесте да ради крупара пар сати недељно и део куће се греје на струју али 600 киловата је потрошено у септембру. У октобру овим темпом ће бити потрошено 420-450 киловата. Нешто је "појело" 150 киловата више за месец дана. Ово се раније дешавало у новембру-децембру.
Посаветуј се са супругом нека прати како се загревају рингле на шпорету.
Електродистрибуција намерно мува са напоном па подиже потрошњу. Можда чак и ако имаш ново елетронско бројило постоји могућност да даљинском контролом убрзају бројање.
Звучи чудно али ништа им не треба веровати. То су лопови неопевани.
 
Magnetni sakupljač sam platio 80e plus 2 ventila i holendera 40e.stavio sam ga po prici heatmastera s yt da zastitim pumpu i Izmenjivač. Stavio sam nov kotao pa nek traje a za toplotne pumpe je obavezna stvar. Inace su mi cevi od bakra, panelni radijatori ali cu za 10 tak dana da palim alfu rustik na drva i mogu da mislim sta ce tu sve uhvatiti kad budem potrošio sva drva i pređem samo na plin. Za sada su utisci sa plinom fenomenalni doduse nije hladno ni napolju pa se bukvalno grejem na 38 stepeni ili ti 20 % snage kotla. Čekam da mi odgovore na reklamaciju termostata i kad uzmem q7 bice to orsvo uzivanje. Voda na početku 37 stepeni, temp prostorija moji dole neka steluju kako hoće kako bude opadala spoljna tako cu lagano dizati temp vode. Panelne imam i od 2m u 20kv i 1.8m od 16kv.
Ostavi ti ta drva za rezervu, nikad se ne zna hoće li nekad nestati plina...
 
@sale_vs
Koji magnetni sakupljač si stavio i kolikog prečnika?
Gledao sam Caleffi XF od 5/4" i njegova cena je oko 200 evra.
Imam TP oko 5 g. nemam magnetni odvajač nečistoća a imam čeličnu instalaciju sa alu.radijatorima.
Planiram da stavim taj magnetni sakupljač ali nikako da ga naručim. :osmeh:
Čeka me rekonstrukcija grejanja tako da me je mrzelo da nešto petljam.Samo su pre par dana oprana oba izmenjivača limunskom kiselinom i TP puštena u pogon.
 
Kolege koje se greju na gas kondezacionim kotlovima, verovatno neko ima koto koji greje sanitarnu vodu.

Da li grejete sanitarnu vodu van grejne sezone, koliko dodje racun za gas letnjim mesecima?
Verovatno su i sporeti prikljuceni pa me interesuje neki prosek.
 
@emigrant
Ovaj sam uzeo i kod nas samo etaz uvozi i sacekao sam par dana da dopreme od 1" posto od 3/4 nisu imali
I po meni zajebao sam se sto odma nisam uzeo sa ventilima, uzeo posebno 2 ventila i to me koštalo skoro 4000. A u etazu imaš opciju i sa ventilima.
Sto se potrošnje preko leta za gas tice, 30m3 se potroši za kuvanje (2 domaćinstva) i sanitarnu vodu za 5 clanova. Struja mi je za septembar manja za 39% ili ti 170kw u odnosu na isti mesec prošle godine. Razlika je električni i tiki bojler koji su izleteli napolje. Januara ce ta razlika biti još veća.
 
Bojazan je opravdana. Dosta zavisi kad su drva sječena. Ako su u vegetaciji, prije će izgubiti ogrijevnu vrijednost. Ja bih to potrošio i nakon toga manja količina u rezervi pa svakih 3-4 godina obnavljati zalihu. Tako i sam planiram kad nakon loženja drvima pređem na grijanje dizalicom topline.
 
Nazad
Vrh