Centralno i etazno grejanje.

oni traže da se stavi običan hvatač nečistoća za vodu iz vodovoda.
koliko zapravo vredi dati 5000 za overu garancije i jos 8500 za dirtmag magnetni sakupljač nečistoća?
na svu muku oko davanja poslednjih para na ceo sistem samo mi još ovo fali...
komsija iz inata nije hteo da overi garanciju, evo prošlo mu god dana od ugradnje hvala bogu ništa mu se nije desilo s kotlom.
 
Ako ti je pumpa u bojleru ona "pametna" koja promenom frekvencije menja brzinu, onda bi trebalo da staviš taj magnetni filter jer ona ima magnetni rotor pa zadržava na njemu te "magnetne" nečistoće. Kod obične pumpe ne znam šta bih rekao, moj majstor ih ne stavlja.
 
oni traže da se stavi običan hvatač nečistoća za vodu iz vodovoda.
koliko zapravo vredi dati 5000 za overu garancije i jos 8500 za dirtmag magnetni sakupljač nečistoća?
na svu muku oko davanja poslednjih para na ceo sistem samo mi još ovo fali...
komsija iz inata nije hteo da overi garanciju, evo prošlo mu god dana od ugradnje hvala bogu ništa mu se nije desilo s kotlom.
Kod pametne pumpe i kondezacionih kotlova obavezna je ugradnja dirtmaga.

Bolje ulozi tih 5000 u dirtmag, a tu firmu teraj u Q.
 
oni traže da se stavi običan hvatač nečistoća za vodu iz vodovoda.
koliko zapravo vredi dati 5000 za overu garancije i jos 8500 za dirtmag magnetni sakupljač nečistoća?
na svu muku oko davanja poslednjih para na ceo sistem samo mi još ovo fali...
komsija iz inata nije hteo da overi garanciju, evo prošlo mu god dana od ugradnje hvala bogu ništa mu se nije desilo s kotlom.
Ja na prvi kotao nisam imao garanciju a prvi kvar se desio nakon 8 godina.Samo da ti ne treba garancija,ima da se smrzneš dok oni ispoštuju proceduru.Samo isključivaj iz struje kada grmi.
 
Isključujem sve iz struje a ne samo kotao. Cim krene da puca sve gasim.
@miksan
Jel može da se ugradi pre grejne sezone jel ima smisla?
 
A ja kontra, čim se čuje prva grmljavina ja palim komp i gledam hoće li oblaci potrefiti deo atara gde su mi njive. :haha:
 
Definitivno sam rešio uzimam dirtmag a garanciji kažem doviđenja. Hvala svima na odgovorima
Ljudi,ne zezajte se sa tim stvarima prepunim elektronike. Razmišljaš da li ćeš dati još 100eur (ili manje) da bi imao garanciju na nesto što košta 1500 eur? Novom frižideru i veš mašini crkne elektronika koja košta 100eur na uredjaju koji košta 400 eur i menjaju je u garanciji. A rekord brzine crkavanja je 6-dan rada frižidera (kod brata pa zato znam). Elektronika koja upravlja tim kotlom sigurno staje mnogo više od toga. Te pare koliko staje uslov za garanciju se potroše u kafani ili kafiću dok trepneš okom tako da mislim da vredi to platiti i biti miran što se toga tiče.
 
Nazad
Vrh