Centralno i etazno grejanje.

Ko hoće da se ogreje mora potrošiti.One izjave tipa mi ne volimo toplo neka neko priča maloj deci.
Ja skoro bio kod drugara a on obučen kao NADNIČAR od vunenih čarapa vojnog kožuna pa na dalje samo mu ŠUBARA fali
Ja seo u jakni za astal a on kao skini jaknu toplo je, šta Kur toplo rekao sam otvori frižider da nas on greje


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ma ne valja ni preterivati.. Napolju debeli minus, ja otišao kod mileta na kafu, i njegova mati naroka šporet da brže voda prokuva, na kraju smo kratkih rukava sedeli kraj otvorenog prozora da ne bi pocrkali od vrućine.. 😁
 
Baća bila jedna žena iz sela pretprošlo leto kod nas da joj radimo ječam.Sela da popije kafu i pita gde kuvate kafu kada nemate šporet?Ja joj odgovorim eno šporeta u šupi, jede ga rđa već godinama, u kući nemamo odžak!Sve se kuva na struju i butan.🤣 Kad je ona skočila kao oparena, j.bala vas kuća bez šporeta!Vi niste normalni, kad vam butan eksplodira videćete vi.Lele ispade međunarodni koincident. 🤣🤣🤣
 
Ko hoće da se ogreje mora potrošiti.One izjave tipa mi ne volimo toplo neka neko priča maloj deci.
Da li je moje "toplo" i tvoje isto ?
Nije !!!!!
Banalan primer...
Da li koristim grejanje u autu ?
Naravno !!!
Klimu Leti ?
Ne !!!!
Ni kod kuće ni u autu..
I reći će, štedi klimu....
Ma daj bre....😂
I šta, jesam nešto gori ili bolji od tebe ?
Možemo se ovako preganjati do Kine i natrag, po izjavama ovde, nekima je i 25 u kući hladno, a nekima "lepo" nije dobro...
Različiti smo, i hvala Svevišnjem na tome !!!!
 
Baća, nisam nikoga imenovao, prozivao niti aludirao i upirao prstom.Ti si se našao prozvanim i to je tvoje viđenje stvari.Pišem čisto onako na osnovu dosadašnjih saznanja stečenih kroz priču i divane, to je čitava poenta moje priče i pisanija.
 
Moj subjektivan osecaj od jutros da mi je ladno a kao 22c, pipam bebi ruke ladne a ona samo sparta. Nikako da dignem temperaturu od 8h. Tek sada sam digao na 24(55C temperatura vode u sistemu) nabio briket i 3 cepanke samo pucka kako gori.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ma ne valja ni preterivati.. Napolju debeli minus, ja otišao kod mileta na kafu, i njegova mati naroka šporet da brže voda prokuva, na kraju smo kratkih rukava sedeli kraj otvorenog prozora da ne bi pocrkali od vrućine.. 😁
Imam jednog drugara kod koga kad idem moram namenski da se oblačim što bi rekla Nada Macura "slojevito" pa kako mi postaje toplije skidaj deo po deo garderobe. 😅😅
 
Kolika polemika :D po ceo dan sam van kuće,čas u garaži pa idi do grada po nešto,pa neko pozove da se nešto pomogne i tako ceo dan.Kad dodjem volim da je toplo,prvo pravac pod tuš i onda sedneš u toplom i uživaš.Dakle nije to nikakav hir niti bolest već jednostavno ako može da bude prijatno što da ne bude.Ispade ta je tih 24 stepena pakao i da ne može da se diše.Ujutru svi prozori otvoreni na pola sata,u dnevnoj radi jonizator i svima lepo.

Pre kao klinac u sobi peć,drhtiš pored nje dok je založiš,pa neće da povuče puna soba dima,pa taman se zagreješ idi po još drva,odeš negde i razmišljaš dal se ugasila vatra.

Čim sam prve pare zaradio prvo sam kupio TA peć.

Ne smeta mi ni kad je kod nekog hladno u kući,evo u garaži u kanalu kao u kapeli.Al kad se može nema potrebe bežati od lagodnog.
 
Sad ne znam koju ja tacnot temperaturu drzim, ali kad upalim klimu na 30 stepeni ne oseti se skoro nikakva razlika (mozda koji stepen nize). I meni je to taman, dok se pola prijatelja i porodice skuva kod mene. A leti klimu drzim na 20 i neki stepen, neko kad se docepa daljinskog spusti ispod 20 i tu me vec boli glava.
Mada ima i prednost ako se kuca preterano ne hladi ili grije, a to je da lakse izadjes napolje.
Drva lozim svoja, a i da placam ne bi stedio. Nema toga sto moze nadoknaditi toplu (zimi) ili hladnu (leti) kucu. Leti i nije neka para da se oladi kuca, ode mi svega 15e za celi mesec a klima u proseku radi 2-3 sata na dan.
 
Inače.....:
Pre ovih kiša pozajmio od drugara sečku za granje , ona sto se kaci za traktor, i bio malo da "isprobam" kako to radi.
Mogu vam reći odusevio sam se, i našao sebi zanimaciju za preko zime....
2a04334294b138dee624a17630301953.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Meni je svako ko živi u Sremu baća i tako se međusobno vikamo a kako se ko deklariše to me ni najmanje ne interesuje.
Davno sam išao u školu pa je moguće da grešim u akcentovanju, al' rekao bih da je sremski baća sa kratkosilaznim akcentom, dok je bačvanski baća sa dugouzlaznim akcentom (baaća - ne znam kako sa tastature da ubacim simbole za akcente pa ću pisati ovako sa dva a). Tj. u bačkoj je Baaća čest nadimak. Moj ujak se zvao Jovan, a svi su ga zvali Baaća. I jedan koji povremeno odradi nešto kod mene se zove Baaća, tj. tako ga svi zovu a pravo ime verujem da možda samo on zna.
 
@caco Kakva su to kucista lezajeva,to pravljeno na strugu ili kupovno ?.Lezajevi valjkasti ,jednoredni ?.Koji je prolaz za osovinu fi ?.
Ja za moj nabavio sve od materijala sem lezajeva,i tako to stoji vec odavno nikad da pocnem da pravim ::sramota:: ....
 
Nemam pojma od cega je to, nadjeno je na otpadu tako kako vidis na slici, samo unutrasnja rupa je doradjena da pase na lezaj.
Inace to su samo poklopci na lezaj, sami lezajevi su ukopani u kuciste masine i vire par milimetara napolje gde naidju na njih ti poklopci. Lezajevi su dvoredni kuglicni, sa rupom fi 50. A osovine su napravljene od kvadratnog celika 60x60mm, nozevi manganski 15mm debljine.
Trebalo bi da sece grane do 10cm precnika ko od sale.....
Ovako izgleda pola sata posla sa tom seckom, 2 coveka. Jedan radi a drugi samo smeta.....
681c8309bcc5213f3cb56ae6a1a3b718.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh