Centralno i etazno grejanje.

Ako uspem komsinicu da nagovorim da kupim kucu pored mene nesto i ja planiram kad nebudem vise moga sa balama sam da predjem na bunare a ako se bude moglo pa stavim i panele a sve to na drugo brojilo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ne mogu tuđu slamu balirati, niko neće da ostavlja slamu i da mu posle neko gazi po njivi. Svi sečkaju. Ako misliš na uslužno baliranje drugima, ima presa koliko hoćeš. Kombajna isto tako...
Нисам мислио на услужно.Јбг код тебе је онда таква ситуација,претежно кога год да питаш он да сламу,искључе сечку.Компликована ситуација,тј удара по твом џепу како год окренеш.
 
Pa ejte ljudi u mom kraju je slicna situacija samo sa drvima, isto lazu, kradu, odlazu.
Ja sam jos maja meseca druga koji vozi cepana drva pitao jel mozes da mi obezedis 10kubika do krjaa oktobra. Kaze mogu, doterao juna 4, ja ih lepo slozio da se prosuse, jos mi nije doterao ostatak juce ga zvao obeca doterace narednih desetak dana jos 2 kubika. Svugde je problem ako nije sa drvima, sada sa peletom, onda sa slamom i takou krug.
 
Ako uspem komsinicu da nagovorim da kupim kucu pored mene nesto i ja planiram kad nebudem vise moga sa balama sam da predjem na bunare a ako se bude moglo pa stavim i panele a sve to na drugo brojilo

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ako smem da predlozim ,posalji cika Acu da pregovara sa komsinicom,ako je on ne ubedi niko nece :haha:
 
Pa ejte ljudi u mom kraju je slicna situacija samo sa drvima, isto lazu, kradu, odlazu.
Ja sam jos maja meseca druga koji vozi cepana drva pitao jel mozes da mi obezedis 10kubika do krjaa oktobra. Kaze mogu, doterao juna 4, ja ih lepo slozio da se prosuse, jos mi nije doterao ostatak juce ga zvao obeca doterace narednih desetak dana jos 2 kubika. Svugde je problem ako nije sa drvima, sada sa peletom, onda sa slamom i takou krug.
Pelet se kupuje van sezone,dobiješ i bolju cenu i možeš da biraš.U sezoni se jedino dokupljuje kad zafali.
 
Soja se jako lako balira!!
Bude je od 55_120 bala po kj što mu dodje na 80_90_200 po ha
Obično je prosek oko 120_150 po ha

Moje iskustvo, 4 dobra urade lako od 9-18h sa pauzama 1000 bala
Ja sam 2017 bio u velikim problemima i sam radio Bale tada smo kolega i ja za dan znali oko 800_1200 bala da unesemo
Zadnje godine kad sam se grejao na čvrsto gorivo oko 1500e sam potrošio i nije mi bilo toplo kao na Bale!!!!!
Dok je mene grejanje će biti na Bale!!! Ove jeseni sam uneo nešto preko 2000 bala do sad kiše su me prekinule imam još 14kj da izbaliram soje za mene
Uljanu sam probao i super je ali ovde se slabo seje!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ja sam sam dovezao 1000 bala za 6 dana.Nigde ne zurim.

Cerkica 6 god upravljala traktorom( otima se da ide da vozi) , ja bacao i dedjao, za 1h nabacam 160-170 bala i idemo kuci, istovarim , sutra opet.

Nekako mi bilo puno da placam 4000 din za 2h posla, a ja ne radim nista.Da sam imao obaveza platio bih.

Laganice mi to dovezli da ni osetio nisam.
Sto se tice zitne slame,soje tulaja sve mi to isto drzi temperaturu samo od soje najmanje pepela ima.
Da ne bih jurio soju u jesen ,oce pokisnuti nece , kratkih rukava ja to odradim, pobaliram slamu i cao.Vec 2-3 god samo na slamu se grejem.
Na 10 jutara zita sam ove god imao 1000 bala.
Kad baliram idem sto sporije da sto vise nabije(ima vise udaraca klipa po bali) i bala drzi oko 3h(kad je minus napolju) , isto koliko i soja.




Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Vi se na bale grejete preko 15 godina a ja za to cuo tek prosle godine, i to cale video na TV-u. Kome je god rekao za to svi ostali zacudjeni kako neko moze ugrejati kucu sa sojinom slamom.
 
Sta bi jos osim sojine slame moglo da se koristi? Kakva je zitna slama ? Jel bi moglo na primer sudanska trava,sirak ili tako nesto? Znaci da se seje samo za tu namenu.
 
Ja sam zitnom slamom zadovoljan. Samo ne moze u bilo koji kotao.
Nije isto iskoriscenje.
Kad je najhladnije lozim 8 bala dnevno.
Isto toliko i soje kad sam je lozio.


Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh