Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

juče bio seminar pionir sjemena i bio je i vlasnik firme u kojoj ja nabavljam repromaterijal on reče:eek:čekuje se poskupljenje repromaterijala do 15% radi poskupljenja plina i nafte a prodaje gnoivo koje stoji pred firmom o ljeta,nema logike al njima dobro.Još kad su čuli da nema regresa samo se oblizuju
 
malopre sam zvao azotaru u Pancevu cene su ove*
urea 46.000 din. tona
kan 28.000 din. tona
otac je jutros uzeo preko robnih rezervi uzeo 1 tonu kana za 1.5 tona zita, sto je dosta povoljno jedan prodavac nam je trazio skoro 3 tone zita za tonu kana.
 
E stvarno ih nije sramota razlika u plaćanju sada i oktobru za ureu rusku 55 eura po toni.

Urea 431 eura i 486 eura
X= 12,76% za 8 meseci kamata ili 1,595 kamata na mesečnom nivou.
Baš me interesuje po kom su uslovu oni uzeli kredit za nabavku veštaka kad nas ovako deru!
 
Ista stvar i kod An-a. Nije ova prva godina da nas deru a nece sigurno biti ni zadnja. Neko rece da Urea u Rusiji kosta 220 eura tona. Ne verujem da jedan od nasih uvoznika ima manju marzu od 45%
 
Ja sam se danas prijavio za KAN preko robnih rezervi ,nadam se da će nešto biti od toga.
 
Koliko ce to suncokret biti,opet 25 din?! Po ovim paritetima cak i manje i to dosta,ko ce ga sejati?A i za ostale kulture,bas su ga preterali!!! Zato kesh i samo kesh...
 
Da samo da ne bude kao 2010 kada sam nabavljao an po 0,95 kg suncokreta a cena Ana bila 25 din.
Pa sam mislio tu će biti i suncokret.
Kad ono prc 40 dinara,pukao sam tada vagon suncokreta bez veze od te škole samo keš pa kako bude, kad ga kupim više ne razmišljam.
 
Opametili se mahom ljudi,barem iz moje okoline...Dosta njih ce za kesh ili na manji pocek do mesec,dva dana uz male korekcije cene koje su podnosljive!Ti njihovi pariteti,ugovori,itd vise ne pije vodu,jedino ovi veliki koji ulazu u novu mehanizaciju,kupuju zemlju,imaju kredite pa ne mogu da finansiraju svoju proizvodnju a za njih ne brinem!!!
 
Vec 3 god ova je 4-a kako iskljucivo za kes kupujem sav repromaterijal i mislim da danas je to najispravnije. U potpunosti shvatim sve ljude koji to ne mogu jer znam kako je to ali neka idu na odlozeno placanje u evrima i nikako vezano za predatu robu. Tu na te paritete najvise se pukne.
 
Hip Azotara Pančevo

Urea 46000 din tona
San 31000 din tona
Uan ,nemaju dok ne otopli zbog mržnjenja a ni cenu ne znaju.

Po onoj tabeli gore .
Ruska uvozna jeftinija od naše domaće za plaćanje odmah.
A što se SAN-a tiče mislim da na sadašnju cenu i na cenu u jesen 2012 nije velika razlika kao na Urei.
 
Svi cute,niko nista ne radi po ovom snegu.
Kod nas skoro nijedan kamion sa djubretom nije stigao u selo.
 
Hip Azotara Pančevo

Urea 46000 din tona
San 31000 din tona
Uan ,nemaju dok ne otopli zbog mržnjenja a ni cenu ne znaju.

Po onoj tabeli gore .
Ruska uvozna jeftinija od naše domaće za plaćanje odmah.
A što se SAN-a tiče mislim da na sadašnju cenu i na cenu u jesen 2012 nije velika razlika kao na Urei.
Sada sam pogledao ugovor od prosle godine,cena Sana za placanje na jesen je bila 302e/t za kes se ne secam posto racuna nemam(mislim da je bilo 3050 din)a urea je bila za kes 4100 dinara,a euro zaduzenje za placanje na jesen 432e/t.
A ove San je za kes 3100 a euro 365e/t
Urea je 4650 kes a zaduzenje 510e/t
Sve je to u istoj zadruzi,i jos iskljucivo hoce robu,kao Viktorija tako naredila
 
Nazad
Vrh