Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Imate li u blizini polj. apoteku Ignjatović? Oni su imali KAN po ceni od 100 dinara. Juče sam pričao sa jednim njihovim komercijalistom. Kad sam čuo cenu,nisam ni pitao čiji je...
 
Sad zvao jednu apoteku. AN-a nema, Urea 129 i KAN 112. Od juče ovo dvoje se povećalo za 10 din/kg. Ludilo se nastavlja.
 
Imam utisak da cena bude 300 dinara za jedan kilogram đubriva,ljudi bi kupovali ne računajući ekonomsku isplativost primene đubriva po tim cenama.Godinama sam koristio veštačko đubrivo u maksimalnim dozama primene.Ove godine sam odlučio idem bez prihrane, samo ono osnovno đubrenje što sam primenio jesenas.
 
Ја данас у апотеци у суседном селу пазарио пар "џамбо" врећа..... не знам чије "Урее", по 115 динара. Дошао шлепер, истоварио шта је имао, тип испред мене натовари десетак, ја пар и остаде још пар - просто одмах оде то што дође.
 
Može bez prihrane, ne može se očekivati rekord ali ne bude ni katastrofa. Video svojim očima....
Par godina vršio žito čoveku, koje je bilo bez ičega. Znači setva pa kombajniranje. Uvek je malko zaostajao u prinosima ( osrednja godina rod 3,5t/kj, kod njega četvrtinu manje ili ti nekih 2,7t).
Kada odbijemo đubre, fungicide, herbicide, naftu, seme.... nama ostalo možda 1 tona zarade dok kod njega trošak seme i kombajniranje. Znači nekih 2 tone čiste zarade.




Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ја данас у апотеци у суседном селу пазарио пар "џамбо" врећа..... не знам чије "Урее", по 115 динара. Дошао шлепер, истоварио шта је имао, тип испред мене натовари десетак, ја пар и остаде још пар - просто одмах оде то што дође.
Znači da je veštak još uvek jeftin i da treba da ide još gore. I kod nas u zadruzi kažu koliko god stigne nije dovoljno
 
Imam utisak da cena bude 300 dinara za jedan kilogram đubriva,ljudi bi kupovali ne računajući ekonomsku isplativost primene đubriva po tim cenama.Godinama sam koristio veštačko đubrivo u maksimalnim dozama primene.Ove godine sam odlučio idem bez prihrane, samo ono osnovno đubrenje što sam primenio jesenas.
U ovom momentu je nemoguće računati ekonomsku isplativost zato što niko ne zna šta će biti na jesen. Potraje li zabrana izvoza a žetva bude dobra cena kukuruza može solidno da padne. Jedino u ovom momentu sigurno je sumanuto skupa setva gde je njena ekonomska isplativost sada potpuno nepredvidiva.
 
Sumanut je svet u kojem zivimo ,samo je pitanje vremena koliko ce to jos moci ovako a tek je pocetak igranke...
 
Eee,isto nam se pise jel bacio vestaka ili ne kad budemo morali prodati sve njegovoj uzoj grupi ljudi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas jedva pribavio djubre od jutros svi samo vuku. Nasao Kan po 100 dinara, i nesto malo Amosulfana po 95 din jer nije bilo vise Kana. Ureja inace 135 Sloven Runa i ide gore, samo ureje imaju na stanju, Kan ako ima negde na zalihama jos i nece ga biti kako kazu....
 
Danas jedva pribavio djubre od jutros svi samo vuku. Nasao Kan po 100 dinara, i nesto malo Amosulfana po 95 din jer nije bilo vise Kana. Ureja inace 135 Sloven Runa i ide gore, samo ureje imaju na stanju, Kan ako ima negde na zalihama jos i nece ga biti kako kazu....
Gde su sad cene kojima se ministar protiv poljoprivrede hvalio?
 
Nazad
Vrh