Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ima gde je i 140 din kg Ureje.

Kaže mi jedan iz lokalne manje apoteke, dodju ljudi, pitaju koja je cena, samo prevrnu očima i kažu ma neću ga ja ni bacati. Jako slabo ide prodaja djubriva. Uglavnom su to mali proizvodjači koji seju za sopstvene potrebe.
 
Jbg svi smo ocekivali bar za nijansu povoljnije cene u prolece.Kod mene danasnje cene identicne kao kod kolege Darko Dren.Zimus sam se upisao kod apoteke s kojom radim godinama 8-15-15 po 75din i urea po 105din.Robu mi nisu odmah isporucili kao ima vremena nemas brige kad bude ti ces dobiti po ovim cenama koje smo upisali.Jedva sam iscupao djubrivo pre 2 nedelje ali sa poskupljenjem 8-15-15 80din i urea 110din.Da ne uzimam velike kolicine robe od njih ladno bi me ispalili za dogovoreno.A celu zimu me juruli za upis da bude kao sigurno.Ludilo...
 
Luke u Njemackoj dobivaju trenutno ureu po 1250 eura plus pdv a tu jos ide marza i jos ide trosak transporta do trgovca tako da...... Ide to jos gore ocito
 
Pred izbore se obecavaju i kule i gradovi i boga i oca bi prodali, ma sve ce biti super i sjajno samo posle izbora al ako oni pobede a ako dobju oni “bivsi” onda ce nam biti najgore na svetu…
 
I ja sam danas kupio KAN. Madjarski,cena 116,9 din. Bio je i promist,ali nisam bio siguran u njega,pa nisam hteo da ga kupim. Na mnogo mesta KAN -a i nema,a gde ga imaju cena je od 120 do 123. Katastrofaaaa!
Količina u pšenici će biti skromna i nedovoljna,200 kg po ha. Da li će biti druge prihrane-ne znam.
 
Urea nije bačena zbog nedostaje padavina padavina pa krenuli u potragu za AN/KAN i jedva našli nešto KANa po ceni od 95 din.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
Da ovi "vladari" nešto misle o poljoprivredi (a ne samo što vode prazne priče) oni bi ograničili trgovcima marže bar na neko vreme dok je ovaj haos sa cenama. Ako Kana ima po 95 dinara,onda možete zamisliti koliko neki zarade kad prodaju po 120 i više dinara. Ali,neee, boli njih ona stvar za nas.
 
Da, u pravu si, nisam obratio paznju na lokaciju, ovo su vrvt cene u markama za tonu.. Poslednji put kad sam svracao u neku apoteku u Smederevu i trazio cene covek mi pokazao tablicu sa cenama slicnu ovoj i bile su cene po dzaku 25kg i recimo UREA je bila nesto preko 3000 u dinarima a onda sam po default-u ovde razmisljao u dinarima..
 
Nazad
Vrh