Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

U zadnjih nedelju dana vec treci prodavac me trazi da mi nudi ureu.
Nece da otkriju razlog, ali im se nekako jako prodaje.
Danas me nazvao jedan(od njega sam jednom kupio pre par godina), nudi rusku 41,rumunski 40, pancevacki 39.Kad mu spomenim kratkorocni kredit(da cekam uredbu), oni su to vec resili!!!! sa Pro Creditom.Banka da kratkorocni kredit, i cim izadje uredba prebacice kredit u subvencionisani kratkorocni.I prevoz je naravno njihov, a udaljeni od mene 30ak km.
Zasto se oni brinu toliko o nama?!?!?
Nesto mi ne stima. :sta:

Tu u selu 42 dinara, ali za vecu kolicinu(vagon) nude dogovor sa gazdom u 4 oka.

Cini mi se da oni vec nesto znaju.Subvencija ili pad cene.....ne znam.Ili poskupljenje.

Jedno znam sigurno_Od poznanika,drugova jos niko nije kupio ni zrno.Nikoga nisam video da vuce vestak, a dvoriste u zadruzi krcata.
Prodaja je po ovoj ceni stala.
A na paritet ko uzme taj je lud. 1:3 psenica,1:3,3 kukuruz, 1:1,4 suncokret.


Soyacorn je napisao(la):
Cuo sam na vestima iz Bosne da je tamo veštak otišao 70 posto gore. Neverovatno.

Pa i kod nas je poskupeo sa 26 na 42 dinara.Isto dodje.
 
Kod nad skoro pa ista situacija. Niko ne zna za cenu, a pitao sam na par mesta. Svi se nesto prave mutavi.
 
Veliki koji imaju dosta popusta nisu uzeli ni kilo.To nešto mora značiti.Čekaću da vidim kada će oni krenuti sa nabavkama.
 
Kakvo je djubrivo SAN? Znam da ima 33% N a dalje :sta:
Nude mi ga za 26din sa pdv-om pa sta mi mozete reci za njega,jel ga neko koristio?
 
Spajki je napisao(la):
Kakvo je djubrivo SAN? Znam da ima 33% N a dalje :sta:
Nude mi ga za 26din sa pdv-om pa sta mi mozete reci za njega,jel ga neko koristio?


prvo pogledaj robu valja li, mislim da je pančevački.... za domaća djubriva nemam baš neko poverenje
 
Pazario sam taj SAN po 26 din sa pdv-om,bio da vidim djubrivo je ok donece mi ga kuci za te pare iz Srbobrana :cao:
 
tarana je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Kako se kreću cene u inostranstvu? Dali je i tamo sve skuplje duplo?
jeste

Tarana
tarana je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Kako se kreću cene u inostranstvu? Dali je i tamo sve skuplje duplo?
jeste
Tarana ajde molim te daj objasni u kojoj drzavi je repromaterijal duplo skuplji bas me zanima, mozes poceti od cene nafte pa nadalje. :sta:
 
tarana je napisao(la):
mrzi me druze.
ako znas engleski i koristis gugl, mozes lako do tih podataka da dodjes.
evo ti jedan link pa studiraj.
http://www.fertilizerworks.com/html/market/Profercy.pdf
usput, kod nas je cena oko 60% veca nego prosle godine a otprilike toliko su i inostrane cene vece.
Tarana ne mrzim te covece nemam razloga, ali pitanje je bilo dali su i u inostranstvu cene duplo poskupele? na cemu si ti potvrdio, a ja opet to kazem da i sada prema ovom tvom linku moze se ustanoviti da ima ureje jeftinije nego ovde.
A sto se tice poskupljenja od 60% neznam kako ti racunas ako An ruski u prolece 2010 je kostao 1700 din a sad je 3500 din. a na nekim mestima je i skuplji.
Sve u svemu nemoj me pogresno shvatiti ali sam imao onaj utisak da si na medvedjoj strani. :haha: :haha: :haha: :cao: :ppozdrav:
 
taj link i ta urea je FOB.znaci to je cena robe utovarene na brod.
dodaj transport, marzu uvoznika i marzu prodavca i eto ti cena.
sto se tice % poskupljenja, prosle godine je urea bila 26 din.
ja bih najvise voleo da je djubrivo dzaba a kukuruz 1000 din/kg ali na zalost nije.
mi djubrivo uvozimo.nemamo ni rudnike kalijuma ni rudnike fosfora.
cena se krece u skladu sa svetskim trendovima.
pokusacu prilom sledeceg izvestaja na jednom sajtu, da iskopiram tabelu u kojoj se vide i cene od pre godinu dana.
na zalost prilikom kopiranja tabele, podaci se zbrchkaju pa ispadne nepregledno. ali videcu da nekom od admina posaljem link, pa nek on to sredi i dotera.
 
jos jedna stvar. ako je AN 35 UREA 41-42, ja nikad ne bih kupio AN.
AN je po kg azota skuplji.
Post je spojen: [time]1295654132[/time]
_________________________________________________
ne sad da se pravim pametan ali napisao sam sta ce biti. ureu sam mogao da kupim po 31din pocetkom oktobra, ali nase vrlo ministarstvo jos nije bilo sigurno da li ce i ove godine priznavati racune od 1. oktobra, pa nisam hteo da se kockam.
tarana je napisao(la):
ja šta mislim, prilično je jasno.
s obzirom da sam đubrivo kupio.
do nove godine očekujem da cena u maloprodaji ode na 40din za ureu.
a posle nove godine vrlo verovatno na više.
 
tarana je napisao(la):
jos jedna stvar. ako je AN 35 UREA 41-42, ja nikad ne bih kupio AN.
AN je po kg azota skuplji.
Post je spojen: [time]1295628932[/time]
_________________________________________________
ne sad da se pravim pametan ali napisao sam sta ce biti. ureu sam mogao da kupim po 31din pocetkom oktobra, ali nase vrlo ministarstvo jos nije bilo sigurno da li ce i ove godine priznavati racune od 1. oktobra, pa nisam hteo da se kockam.
tarana je napisao(la):
ja šta mislim, prilično je jasno.
s obzirom da sam đubrivo kupio.
do nove godine očekujem da cena u maloprodaji ode na 40din za ureu.
a posle nove godine vrlo verovatno na više.
I ja sam Tarana za to da nase bude sto skuplje a njihovo jeftino ali na zalost realnost nam pokazuje sasvim drugu sliku.
Ok je to da An ispadne skuplji imas pravo ali u poredjenju sa proslogodisnjom cenom sad je glat DUPLO. Kazem ti da An proletos sam kupio za 1700 din a Urea za 23,6o din.
Verujem ti da si mogao kupiti Ureju za te pare jesenas i ja sam pazario sav Npk 3x16 Ruski za 3500 din. ali pitanje je kod ovih bandi kolko ce biti u Aprilu ako ide kukuruz jos za koji din. gore. :cao:
 
tarana je napisao(la):
jos jedna stvar. ako je AN 35 UREA 41-42, ja nikad ne bih kupio AN.
AN je po kg azota skuplji. Ne radi se sta je sta po kilogramu azota skuplje nego kakav je azot iliti u kom obliku. U an je amonijum nitrat koji sluzi najvise za prehranjivanje i odmah delovanje a pritom ne moze da osteti lisnu masu. Jos mu je prednost ta sto manje zakiseljava zemljiste. Dok urea ima sporo rastopljiv azot i dugog delovanja pa je zgodnija kod predsetvene pripreme. Konkretno ja sam u dve godine testirao ovu teoriju i imao sam izmedju 500 i 750 kg visi prinos u prihrani sa an jer sam davao u dva navrata kad biljci treba. Pricamo o zitaricama. :cao:
 
Nazad
Vrh