Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

tarana je napisao(la):
za 6 meseci, kamata 15% u eurima. nije loše.
prodn'o bi prijavu protiv njih zbog zelenašenja!
U pravu si ali nađi povoljniji paritet, približno tako će biti i u drugim zadrugama.
 
talianu je napisao(la):
Cenovnik azotnih i NPK đubriva
vrsta đubriva kupovina uz fiskani cena sa PDV razduženje 15.07 razduženje15.09

Urea kutina-ruska 41,00 465 eura 485 eura
urea Pančevo 40,00 465 eura 485 eura
SAN 33,00 325 eura 340 eura
AN 37,00 375 eura 390 eura
NPK3x15 39,00 440 eura 465 eura

zz Milenijumu. u cenu je uračunat PDV

U prolece 2010: Urea Fertil 2360 din. 100 kg.
An Ruski 1700 din. 100 kg.
NPK Fertil nisam siguran ali mislim oko 2800 din. 100 kg.
E sad kakve troskove imaju oni u proizvodnji djubriva? Dali su im poskupeli svi komponenti maltene duplo? ili je stuja ili gas otisao duplo ili sta?
Ili je samo ono sto je kukuruz i psenica poskupela pa nece piz...e da ostave poljoprivrednika da i on nesto zaradi.
Gorane ovo je na racun svih zadruga (ne kazem samo za milenijum) i drzave kad im dopusta da nas zaj....va, nas od koga zavise u svakom pogledu. Eee da bi smo bili slozni samo jedne god. i da sejemo samo za hleb odnosno i za hranit nesto stoke onda bi hteo videti kako bi jeli oni svoja go..na pa makar ga prvo ispekli. :cao:
 
Ma neznam koje su im cene tamo ali znam da neko stoji iza njih i niko ne moze da se napisa na njih kao ovde.
Znam da pre par god. Ruska Urea je kostala nekih 4 puta manje nego kod nas, ali znas kako je troskovi pa troskovi pa bla bla bla i na kraju nas oderu a mi jadni teramo dalje pa makar na nuli bili.
Zato sam rekao da samo jedne god. sejemo samo za nase minimalne potrebe pa sta bude bude.
Nek odmara i ta zemlja malo, tako su rekli stari da treba je ostaviti po godinu dana s vremena na vreme da odmara. :haha: :haha: :cao:
 
Ni ja se ne slažem sa ovom pljačkom ,nažalost jedini nam je izbor koji je peet naveo ali to neće niko uraditi jer verujem da smo kao kategorija (poljoprivrednici) zaduženi kod banaka do ja**!
 
talianu

proci ce i to zaduzenje i svi ce mo biti malo pametniji posle tako lepog iskustva i na kraju ce nam svima doci iz du*eta u glavu i tu su oni zavrsili karijeru i pocinje nase vreme :zli:
 
Kod mene u karaju nesto pricaju o 400 e tona uree i da vratis do 10.10 2011 sa 0,8 posto kamate mesecno ako ne lazu
 
Imam ponudu za AN 35,1 din sa pdv-om.Kupovati ili ne-pitanje je sad?
naravno za kes...
 
naprotiv.
sasvim je logicno.
jesmo prosle godine imali lose cene nasih proizvoda?
jesmo.
potraznja za djubrivima, logicno, bila je mala jer nismo imali love.
jesu ove godine cene dobre?
jesu.
jesmo se malo oparili?
jesmo.
jel' svi 'oce da djubre ove godine kako bog zapoveda?
'oce.
jel' potraznja za djubrivima porasla?
jeste.
logicno da cena ide gore.
 
Nazad
Vrh