Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

na to dodaj i skok dolara za ovih godinu dana.
 
ja sam danas uzeo pancevsku po 40dinara,pre dva dana bila 39,5 a covek kaze da ce je dizati od subote jos na nekih 41 za sad :udri:
 
danger je napisao(la):
ja sam danas uzeo pancevsku po 40dinara,pre dva dana bila 39,5 a covek kaze da ce je dizati od subote jos na nekih 41 za sad :udri:
Takva cena pancevacke (40din) je gde god sam zvao a cena pancevackog SAN-a je 33din.Samo ja sam se sa (pancevcima) ureom jednom opekao pa i sad sumljam sta je u vreci a SAN nikad nisam koristio.
 
Kod nas nude ureju za kukuruz roda 2011 i to po paritetu 300 kg kukuruza za 100 kg ueje
kazu da ocekuju pad cene kukuruza na jesen
 
Dragan18 je napisao(la):
Agrobacka Backa Topola Djubrivo URea 38,90 DIN
AN 34,00 DIN
NPK 15:15:15 34 DIN

Proizvodjac Prahovo.
Napravio sam malu gresku
UREA 39,80
SAN 34 din
NPK 15:15:15 34 din
urea i SAN su pancevacki a NPK je AZOHEM ... NE preporucujem nikako AZOHEM jer mi stric vozi kamion tamo ... da ne ulazim dalje u pricu.
 
Pa šta ima on da se raspituje, kada si ti znao/la da će kukuruz danas biti 24-25 dinara,valjda znaš nešto i za veštak. :haha:
 
Ja sam danas u zadruzi cuo da ce cena djubriva ici dole, ali neverujem da ce vise od dinar dva, jer sad je djubrivo jeftinije nego prosle godine u ovo vreme, prosle godine je kukuruz bio 10.5 din a urea 26 din to mu je 2.5 kg kukuruza za kg uree, a sad mu dodje 2 kg kukuruza za kg uree...
 
Boki-Vl je napisao(la):
Ja sam danas u zadruzi cuo da ce cena djubriva ici dole, ali neverujem da ce vise od dinar dva, jer sad je djubrivo jeftinije nego prosle godine u ovo vreme, prosle godine je kukuruz bio 10.5 din a urea 26 din to mu je 2.5 kg kukuruza za kg uree, a sad mu dodje 2 kg kukuruza za kg uree...
Pa zar se Ureja pravi od kukuruza ? :sta: ::lose::. Jednou u 5 godina kukuruz dostigne neku solidnu cenu a nemoraju svaki put da dižu cene i repromaterijalu, mogu valda bar malo da nas ostave da se bar malo ::novac:: i mi zemljoradnici. ::namigivanje::
 
@mikulas
Nisam ja rekao da se urea pravi od kukuruza ali nedaju ti oni mnogo da zaradis, sta cemo s tolikim novcem :haha: :ppozdrav:
 
Dragan18 je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
Agrobacka Backa Topola Djubrivo URea 38,90 DIN
AN 34,00 DIN
NPK 15:15:15 34 DIN

Proizvodjac Prahovo.što nevalja azohem.....auuu a ja danas poručio:haha:?
Napravio sam malu gresku
UREA 39,80
SAN 34 din
NPK 15:15:15 34 din
urea i SAN su pancevacki a NPK je AZOHEM ... NE preporucujem nikako AZOHEM jer mi stric vozi kamion tamo ... da ne ulazim dalje u pricu.
Post je spojen: [time]1296495981[/time]
_________________________________________________
što nevalja azohem auuuu a ja danas poručio
 
Nazad
Vrh