Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

tarana je napisao(la):
ama bas nista ne ukazuje na pad.
kod fertila kol'ko vidim, urea 400 evra + pdv.
ne bi bilo lose da ovi sto prognoziraju pad to nekako i obrazloze, jer postoji mogucnost da nekog i obmanu.

Potpisujem tako je ,
 
Kod nas u prigrevici urea 41.60 ruska ali prepakovana u luci NS.Ima samo jednoslojni džak bez najlonske zaštite.Agroglobe prepakuje.
Npk nema više čeka se novi koji će biti sigurno oko 40 din/kg.
An nešto se šuška oko 34-35 din.
 
Pa ko može reći nešto za sigurno i za sutrašnji dan ,a kamoli za par nedelja unapred.Ja sam rekao šta sam čuo od čoveka koji radi zemlje koliko svi mi zajedno_On ima svoje izvore i verujem da su tačni jer do sada nije kupio ni grama đubriva.
Takođe u zadruzi ne naručuju veće količine nego što je neko trebovao baš zbog toga što su čuli da će cena dole.
Ko ne reskira taj ni ne dobija (ali ni ne gubi).
 
cukaneca je napisao(la):
Iako sam uzeo više od pola potrebne količine voleo bih da ste u pravu da će pasti cena. Medjutim prijatelj koji se bavi trgovinom i od koga uzimam mi je malopre rekao da KAN ide na 1400-1500 ?? Šta je tačno ne znam, ali ne bih rizikovao da čekam više.

Pa za koga ti navijaš za nas ili za medveda( vic ):haha: :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Pričao sam tokom druženja sa Heđijem o primeni tečnog đubriva.
Čovek koji radi 1000 hektara o njemu priča samo sve najbolje.
Post je spojen: [time]1295387575[/time]
_________________________________________________
Cena je 17 din/l + PDV
 
P.P. :ppozdrav:
Merenja tokom osamdesetih i devedesetih su pokazala da se fosfor usvaja bez problema, jedino se postavlja pitanje koja kombinacija hraniva NPK, preko vrste mineralnog hraniva i na kom tipu zemlišta negativno utiče na klicu i samim tim na sklop. U proizvodnji u SAD, gde sam i gledao, a ponovo idem u setvu kukuruza 2011, ide kombinacija tečni azot + granulisana PK kombinacija. Bez brige, samo napred. Ako je P u količini, analiza, preko 17 mg/100 gr zemljišta onda može startno. Dok količine ne pređu 15 mg potrebno je ići na meliorativno unošenje P. Piši mi na garalejic@yahoo.com, кako bih mogao da ti pustim neke slajdove. Da li si razmišljo o tečnom azotnom đubrivu UAN? Proizvodi se kod nas u PA, cena sa 32% azota je bila 14 din/l + PDV.

Gariša.
 
koliko bi tog tecnog djubriva trebalo po ha npr za kukuruz,soju,repicu,psenicu jel zna neko
 
Cenovnik azotnih i NPK đubriva
vrsta đubriva kupovina uz fiskani cena sa PDV razduženje 15.07 razduženje15.09

Urea kutina-ruska 41,00 465 eura 485 eura
urea Pančevo 40,00 465 eura 485 eura
SAN 33,00 325 eura 340 eura
AN 37,00 375 eura 390 eura
NPK3x15 39,00 440 eura 465 eura

zz Milenijumu. u cenu je uračunat PDV
 
za 6 meseci, kamata 15% u eurima. nije loše.
prodn'o bi prijavu protiv njih zbog zelenašenja!
 
A šta bi rekao za prošlogodišnji paritet za NPK 1,4+pdv za suncokret ? Tu je kamata 100% !
 
paritet je mačka u džaku.
sećam se ja i drugačijih godina.
da ne idemo dalje od pretprošle, kad je suncokret bio 16din.
ne sećam se da se tad neko bunio zbog pariteta.
 
ja sve plaćam u kešu.
u 9 od 10 godina, to je isplativije. tu jednu kad omanem, nekako preživim.
situacija na tržištu je vrlo kolebljiva a faktora koji utiču na cenu je sve više.
za 6-9 meseci koliko traje naš investicioni ciklus, stvari se okrenu po 5 puta, tako da je bilo kakvo predviđanje nezahvalno.
 
Nazad
Vrh