Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kod nas u zadruzi ima svog đubriva ali niti znaju cenu niti paritet.Oni čekaju i mi čekamo.
 
tamara1611 je napisao(la):
I sta nam vredi skup kukuruz kad je djubrivo ko otrov a tek seme i hemija tu ce da nas oderu.Jos se ovi sto prodaju zemlju u arendu napalili pa traze od 250 do 300 po kj u Crepaji.Slaba matematika

topalovic je napisao(la):
Pa nek je rade oni koji su se napalili


Jeste off, ali nije tačno da su vlasnici tražili 250-300 evra/kj za arendu, nego su se zakupci sami takmičili ko će više da plati. Kod nas u Opovu mi Opavčani nemožemo da stignemo na red u našem ataru od Crepajaca i Debeljačana koji plaćaju šakom i kapom zakupe.

izvinjavam se još jednom za off.

Urea-Pančevo 3600din
An-Rusija 3800din
 
Sinoć pitao vlasnika novo otvorene zadruge ,i inače jednog od najvećih i najačih poljoprivrednika ovog dela Banata,koja je cena đubriva.Rekao mi je da još nije ništa nabavljao jer ima informaciju da su cene u padu.Razlog tome je veoma mala tražnja tj. kupovina istog.Iz njegovih usta u Božije uši.
 
eeeeeeeee ljudi ovamo kod nas zemlja u zakup se placa do 100 e po ha. neki i daju djabe sam da nelezi. a vi gore bas gi bogatite ::novac:: a sta vama ostane :sta: a jos sad djubre pa ekstra
 
Ipak je informacija da će padati cena đubriva bila tačna :bravo:
Šandore ništa mi se ti ne sekiraj :D
 
Iako sam uzeo više od pola potrebne količine voleo bih da ste u pravu da će pasti cena. Medjutim prijatelj koji se bavi trgovinom i od koga uzimam mi je malopre rekao da KAN ide na 1400-1500 ?? Šta je tačno ne znam, ali ne bih rizikovao da čekam više.
 
ama bas nista ne ukazuje na pad.
kod fertila kol'ko vidim, urea 400 evra + pdv.
ne bi bilo lose da ovi sto prognoziraju pad to nekako i obrazloze, jer postoji mogucnost da nekog i obmanu.
 
Nazad
Vrh