Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kod nas jedino ja nisam uzeo npk odnosno jesam za soju a ostali to jest 5 ljudi radi 90 posto atara svi su zaorali razno razne kombinacije npk kalkulisuci sta je jeftinije tako ce biti i sa azotom ,kad krene prihrana svi ce baciti ,a mislim i da nestasice nece biti jer su fabrike postigle sta su htele i krenuce proizvodnja
 
Бацити се мора ако очекујеш и да нешто роди, е сада оће ли се смањивати количине питање је. Ја сам чак и повећао количине нпк, а тако ће бити и са азотом.
 
Moja okolina po slobodnoj proceni smanjena upotreba NPK djubriva za nekih 40 do 50 %. A azot po trenutnoj atmosferi neće dotaći ni 50% prošlogodišnje količine primene .
 
Bice zajebano bez azota, ajde mesano se moze izostaviti jedne godine ima zaliha toga ali bez azota tesko do nekog prinosa. Jeste skup ali morace da se kupuje, mozda ne 100% planirane kolicine ali tu ja ne bi smanjivao vise od 15-20%..
 
Tacno je to sve, ali
1.ko radi svoju zemlju i redovno je djubrio ranije, pa ajd i da smanji planiranu kolicinu
2.ko ima jos koji prihod osim poljoprivrede isto tako
3.ko je uzeo u zakup, hmmmm
 
Ја гледам овако ако не дам не мигу ништа ни да очекујем. Ако буде лоша сушна година ко ништа није бацио тај нема чега да се брине, али ако буде иоле добра година, шта онда? Једеш муда јер ниси бацио вештак, а приноси подбацили у доброј години зато идем редовно ђубрење и надање да године неће оманути. Превише скупих инпута да би се коцкао. Ево и ова година како је у неким крајевима била посрана опет сам добро прошао са мање приноса цена је надокнадила тај губитак. Али да нисам бацио вештак како треба питање дали би имао ишта.
 
Kod nas su svake godine ogranicavajuci faktor padavine, a od Leibiga znamo kako to ide, pa i ne marim mnogo.
 
Ma, naravno mislim na poslednjem godine, pogotovo 2021 je bila susna, a djubrili smo kao i svake godine a hranive materije su manje "izneseni".
Doduse pre 2-3 godine smo imali takodje jednu bolju godinu, ostvarili smo tad rekordan rod sto se kukuruza tice.
 
Nazad
Vrh