Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Uzmi MAP i KCL ako ima i sam napraviš kombinaciju, (najeftinija varjanta) najbolje da bacaš svaki posebno
Ja sam pravio kalkulaciju za tu varijantu i ne vidim razliku.Naime kod mene u prodaji je Fertil 5/24/16 =56din/kg.,a ako bi uzeo map(60 din./kg)+Lincerovu kalijumovu bazu(60%K) koja je 80 din./kg.+ urea ,izadje mi 53.5 din/kg+ mesanje ili posebno razbacivanje.Nema svrhe u mom slucaju,mozda imate neke druge kalkulacije?
 
Ja sam pravio kalkulaciju za tu varijantu i ne vidim razliku.Naime kod mene u prodaji je Fertil 5/24/16 =56din/kg.,a ako bi uzeo map(60 din./kg)+Lincerovu kalijumovu bazu(60%K) koja je 80 din./kg.+ urea ,izadje mi 53.5 din/kg+ mesanje ili posebno razbacivanje.Nema svrhe u mom slucaju,mozda imate neke druge kalkulacije?
Map 52 din a KCL bi trebao da je još jeftiniji, a Urea nemora sad jer svakako ide na proleće pred setvu, a kombinacija 5,24,16 mi ne odgovara za repu, obino se koristi 8,16,24
 
@miroslav K..U redu je tvoja kalkulacija(za repu),ali citirali smo coveka iz okoline Kragujevca,koji ima problem(kao i u mom kraju)sa nedostatkom fosfora u zemljistu i ne moze da nadje 8/24/16.A,predpostavljam kada kod njega nema djubriva te formulacije,mogu tek da zamislim gde ce da nadje kalijumovo djubrivo.A i cene su razlicite.Mene si zaintrigiro sa tom varijantom,mada sam se i ranije nosio tom mislju da iskombinujem,ali nema racuna,bar za sada. :ppozdrav:
 
Pa i ja sam se iznenadio,kada mi je covek kod koga uglavnom nabavljam vestak,rekao da ima Linzerovu kalijumovu bazu,uz opasku da se to tesko nabavlja ,ali je on ima.I naravno pod tim okolnostima cena dzaka od 50kg.=4000 din.I sto mi je odmah proslo kroz glavu,da on ladno moze da sam pravi-kombinuje-pakuje djubriva.A njegov radnik mi rece:da jedino Kutinska djubriva imaju u svom sastavu ono sto pise na dzaku i poneko Rusko,koje direktno sa broda ide u maloprodaju.
 
Ne verujem da ima sanse kod nas za neki dogovor jer su se otkupljivaci ( zadruge ) verovatno dogovorili medjusobno i nema odstupanja.

Pa dogovorite se i vi proizvodjaci,podelite sleper pa kupite od nekog drugog.Kod nas na severu cena je 52-56 din a roba se donosi sa juga(Novi Sad,B.Palanka,luke), do vas prevoz treba da bude jeftiniji.
Ako nemate nista drugo, pitaj Farm Commerc iz Cantavira, kod njih je 52.20 din/kg, a ako narucis minimalno 3t donose na kucnu adresu.Mi smo im oko 45km udaljeni, zaracunaju 60 para po kili na prevoz.Za slepersku kolicinu jos daju popust.Robu donose kad im kamion ide u tvoj pravac da snabdeva prodavnice koncentratom.Nemoj lokalnu prodavnicu pitati jer oni su preprodavci, Farm Commerc ne drzi vise maloprodaje.Zovi direktno u Cantavir.
 
Nazad
Vrh