Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Video sam cenovnik na jednom otkupnom mestu u selu .
Map 502 e/t za keš
20:20:0 380 e/t za keš.
Ostalo nisam zapamtio.
 
Sa firmom sto radim.
20:20:0 4600din/100kg kes,46e euro zaduzenje.
map 5600din/100kg kes,56e euro zaduzenje.
U pitanju je LINZER.
 
Au, lepe cene...ja sam s nseto raspitivao ovih dana za rusku 3x16, i cena je oko 360 eu/tona, ali je ostalo da se cujem sa covekom od nedelje, jer misli da ce moci da mi ponudi bolju cenu
 
Cene su previsoke u odnosu na cene naših proizvoda.Malo će se đubriva ove jeseni prodati i baciti.Danima me jure iz Eurofertila.Neka kombinacija za pšenicu je oko 8000rsd/100kg.Optimum na KJ je 120kg.Rekao sam da me ne zovu sem ako to đubrivo ne bude za 6000rsd/100kg.
 
kod nas je ruska 16-16-16 ravno 5000 din 100kg. jos je malo manja cena nego proletos. ali to spram kvaliteta naseg djubriva jos je i prihvatljivo pogotovu jos i cena je manja.
 
mozda treba probati sa paritetima ili je ova godina navlakusa na paritete pa sledece godine opet dranje kod razduzivanja........jednostavno sa ovom trzisnom politikom treba svesti ulaganja na minimum.sto bi ulagao vise a dobit ostajala ista,punimo dzepove lelemudima koji ponavljaju istu pricu godinama kao papagaji(sejte na 16,17,18 naravno samo strano seme i djubre sto vise bacite,naravno strano) i mi svi puni sebe uradili smo pravu stvar kao niko do sada,pravi smo EU farmeri,kad na kraju PRC,pa znate trziste,monopoli,konkurencija....ma pun mi je vise tzv. agronoma,savetnika,strucnjaka,novokomponovanih gazda,biznismena i ostalih utvara koji su popili pamet celog sveta pa nasli naseg seljaka da zezaju,trebamo se vratiti na stajnjak koliko god je to moguce,imate svi iskustva sa njivama koje su nadjubrene stajnjakom....
 
Svaka čast ida uljma, 90-tih su ljudi samo prihranu bacali pa se preživelo a ja sad da nekom gojim **greška neću, može moja zemlja jednu godinu bez osnovnog đubreta (bacao sam godinama redovno) a naproleć jača prihrana i ćao đaci, ovo nije samo moje mišljenje, ako se cene đubriva nesmanje ili cena našeg proizvoda ne poveća 50% će biti manja upotreba đubriva.
 
@oldtimer
Ako te ne mrzi napisi javno koja firma nudi 3x16 za 360e/t (verovatno+pdv). To djubrivo me jako zanima a verujem i dosta kolega sa foruma.
 
Meni to nije interesantno, jer ima samo 18% fosfora, naspram 52% redovnog mapa. Skoro 3x, a nije 3x jeftiniji.
 
Takozvani mali map je 10/46 tako da mi je ova formulacija novost nisam do sada sretao tako nesto.
 
Nazad
Vrh