Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Polovne Euro palete sa zigom mozes prodati, a za ostale ne znam,tesko verujem da ih neko kupuje.
Potrazi malo u google-u za cene, ali nije neka vrednost ako nemas na stotine i vise.
 
Koliko se secam, moze da se dobije oko 200din za polovne palete, pod uslovom da su potpuno cele i da su EUR
 
Elixirova se nudi na berzi 400 euro/t +pdv.
Mislim da je to skupo, imas mapa 12:52 u ponudi po 60 din/kg.
Mada na ovu cenu psenice i 50 dinara je skupo za map.
 
Ove godine gde sam radio map+urea je bilo dobro! Al hocu to da odradim sa jednim prohodom!
Tako da da tu kombinaciju hocu da zamenim ili sa dap ili sa 20:20:0 cene su valjda tu negde
 
Gledam pre neki dan jedan racun iz septembra 2010 godine, KAN Pancevo 15 din.Cene proizvoda kao pre 3-4 godine, a ulazne stavke skuplje 100%......pa ti sada izadji na kraj....
 
Mislim da ce Fabrike vestackih djubriva da smanjuju plate radnicima i gase postrojenja...Ako ovako cene ostanu i ne krene na bolje uskoro,ko ce zaoravati na jesen i bacati ful agrotehniku?!Bacace se mnogo manje djubriva,a mnogi sitniji paori ce sejati i bez djubriva,zivi bili...Pa onda neka Zaharije trazi prinose kao u Evropi i nadprosecne...Odakle,pa mi smo van sveta i treba nas jeb...
 
У свету иначе дјубрива пала за преко 100 долара по тони. Код нас ће вероватно да поскупе, због рецимо струје. :sta:
 
Baš me interesuje koliko će se potrošiti đubriva kad žito nije ni 15e a NPK je blizu 50e.
 
Sacekajte sep-okt da se uveze nova kolicina djubriva iz Rusije i cena ce biti maks 2/3 od proslogodisnjih. Ove aktuelne cene su uvoz od proleca. ;)
 
Cena za npk ne sme da predje 200 e/t inace nista od njihove upotrebe. Ice se na minimalna ulaganja i na minimalnu agrotehniku jer isplativost ne postoji.
 
Tesko da ce npk (ovde mislim na 3x15 kutina i 3x16rus) moci za 200e/t, ali za 250-280e verovatno.
 
Nazad
Vrh