Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Па са обзиром да и они знају да ће се мало продати, то им је разлог више да цене остану скоро исте. Тако да они који купе, платиће и за остале. То је иначе трговачки принцип у Србији успостављен већ 20-так година, и чије је начело што мање продам набијам већу цену.
 
Teško je meni da poverujem da će cene veštačkih đubriva biti manje, barem ne verujem da će biti osetno manje jer je cena veštačkog đubriva tesno povezana sa cenom nafte.
 
jutros kod Zaharija bio predstavnik Eliksir Zorke kaze da ce cene smanjiti cca 15% kao zao mu nas jer zna da su cene pp smanjene cca 50%
 
jutros kod Zaharija bio predstavnik Eliksir Zorke kaze da ce cene smanjiti cca 15% kao zao mu nas jer zna da su cene pp smanjene cca 50%
Rekao bih mu da na tih 15% doda jos 15% ako hoce da rade i prodaju veliku kolicinu!Sumnjam u veliku prodaju jesenjeg djubriva,pogotovo stranih renomiranih firmi,po cenama koje su bile.Pa ako i pojeftini 15-20% mislim da je mnogo,spram trenutne situacije i cena...NPK djubrivo ne bi smelo da je vise od 280-290 eura po toni,Map vise od 400-420 eura...A tek semenska psenica,ona ne bi smela da je vise od 25 dinara! Ali to je druga tema...
 
da li je skupo npk 16 16 16 ruska 20e dzak od 50 kg, i sta mi preporucujete za psenicu jel bolja ruska 3*16 ili lincer 3*15? lincer je 20.50e. ali od prilike ista cena, samo me kvalitet zanima ? hvala
 
I jedno i drugo je dobro. Cena je ok, spram prosle godine, ali ako gledamo cenu proizvoda onda i nije ok. Ja bi blagu prednost dao Ruskom 3x16, aku to je nijansa.
 
hvala. neki mi ovde kazu da je lincer kvalitetniji , i ako je slabiji za 1,kao ruski nema sve sto pise, a licer ima tacno 3*15... ima li jos neko neko iskustvo sa ovim proizvodima
 
I jedan i drugi imaju sve sto pise. Ruski ima nesto manje fosfora zbog njihovog standarda (ako se dobro secam jedne diskusije sa foruma). Ja koristim ruska np i npk djubriva i zadovoljan sam prinosima. Linzer sam probao 2011 u kukuruzu i nisam primetio da je bilo losije ili bolje od parcele gde sam isao ruskim.

Danas nesto mislim. Prijatelj radio analizu zemljista posle psenice. Jako neprijatatno iznenadjenje. Svega od elemenata fali. Kad izracunamo koliko je cega bacio i kakve prinose je postigao na pojedinim njivama, nesto nije u redu. Zakljucak je da u Fertilovom djubrivu verovatno fali aktivne materije, jer je ne moguce da repa od 2vagona/kj i potom psenica izvuku 330kg/kj 8-16-24 (Fertil pred repu) i 100kg Map-a/kj pred zito. Sad ispada da treba baciti jako puno djubriva, a taman je mislio da ce usparati na djubrivu. Nemam dokaze, tj rezultate analize Fertila, ali nema drugo objasnjenje. Ako je neko radio analizu Fertila, neka mi posalje pp ili neka javno objavi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh