Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Danas sam uzeo za sjetvu (kutinski)

KAN - 41,87
15-15-15 - - 61,57
UREA - 61,87

cijene u din po kg ( preračunato po forexu)
 
Jako skupo... Imate neke subvencije tj.povracaj od drzave na te cene ili je to krajnja cena?
 
To je krajnja cijena (tu i s količinskim rabatom od 5%) nemamo nikakve subvencije osim klasične po Ha, odmah da odgovorim marku carine na EU proizvode nema (linzer, yara, i onaj neki litvanski njemu neznam ime) a neznam koliko je za robu iz srbije mada ako je ima ni ona nije vjerojatno velika jer smo još uvijek u CEFTI (do 6,5% maksimalno) . A da ne idem previše u offtopic ali u otprilike istom postotku je skuplje i sjeme i zaštitna sredstva .
 
Yara se u mom kraju teško nalazi, tj. običnu nisam ni vidio samo folijarnu , dok eurofertil nisam vidio nigdje u ponudi. To sve ovisi o veletrgovcima koliko su jaki u pojedinim dijelovima zemlje pa je tako kod mene uglavnom Kutinsko u ponudi a ostala se pojavljuju tu i tamo ali drže cijenu tek par postotaka nižu od kutinskog.

Eurofertil sam našao da ga nudi Virovitička šećerana za kooperante po cijeni od 58 834 din za paletu (ali ne piše koja je količina gore).
 
Kod nas je Yara 7-12-25 oko 65oe t .
15-15-15 činimi se 510e
8-24-24 800e/t (taj koristim u kukuruzu )
extran 26 ili 27% N 360e
sulfan ( 24%N plus S neznam sad napamet kolko S) oko 380e

Da dodam Kutinski proizvodi su ovde dosta jeftiniji nego u Hrvatskoj.
 
Da dodam Kutinski proizvodi su ovde dosta jeftiniji nego u Hrvatskoj.

znam ja to momo i ne samo kod vas nego i u sloveniji jer ovi koji su bliže njima ga voze odande, jedino već dosta dugo nisam bio u mađarskoj pa neznam kakve su tamo cijene ali neće im to ići još dugo :
 
San pao sa 35 na 33. Dobro je sto nisam kupovao zbog ovog vremena. Mrzilo me kaciti prikolicu:osmeh:
 
Jesenas sam clanu kum pomagao pri razbacivanju map-a,jedan deo je uzeo od elixira.
Sam izgled je bio fenomenalan,kakav je sastav,to neznam.
 
Planiram za suncokret da uzmam 15 15 15 pa se dvoumum.S obzirom da sam prosle godine verovao prodavcu i uzeo Azohem i usrecio se sad dva puta razmisljam.
 
Nazad
Vrh