Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

pa sa tim gazdom su dulic oliver i jozef kasa surovali pa su najebali ili bi trebali naje...
njemu je odobreno od istih 30 mil evr iz agro banke
a istina je da su ljudi tu u okolini nosili na analizu i bilo 7 7 7
skim si taki si (a ovi gore lopovi)
 
Azohem ko oće bezobrazan da bude može da ispadne najjeftinije đubrivo, lepo kupiš dve tone đubriva sa sve računom, baciš ga po njivi i poneseš uzorak da se testira, posle toga lepo pođeš u fabriku i kažeš dođete mi pare za đubrivo i pare za gorivo što sam bacio, ili da vas tužim i po svim medijima da pričam da sam vas tužio i kako ću pare da vam uzmem.
 
@savato, ruska je bila, trenutno Linzer, a juce je stigla Pancevacka u Ruske dzakove :) sve na istoj ceni.
kako da ne, preskupo je na odlozeno, zato se i isplati kratkorocni ne subvencionisani kredit kod banke.
proosle god. urea je bila 48-49din a za odlozeno od suncokreta placanje 480-490e/t

Cafez pokazi ljudima sta su popularne cene
Kako to Pančevačka u Ruske džakove?
 
kod nas pančevački kan 34din san 36din
linzer kan 38din urea 54din
i to sve za keš odmah niko za pare ne čeka niko nema poverenje
jedino ko ima pšenicu u mlinu od prošle godine uzima u zamenu
primećujem da sto južnije to skuplje
 
Naravno da je setva u Srbiji juznije od save i dunava mnogo skuplja.Ovde je zemljiste kiselo pa samim tim obavezno je koristenje KAN-a a treba ga 400 kg po hektaru(nije precizno,zavisi zasta se koristi)i kosta 3200 din,a u Vojvodini moze UREA jer nije kiselo zemljiste i treba je 200kg po hektaru po ceni od 4500 din.Da ne nabrajam da je brdo i uslovi su tezi za rad,zemljiste 6 klase ko ima to je ekstra,zuta ilovaca....
 
Naravno da je setva u Srbiji juznije od save i dunava mnogo skuplja.Ovde je zemljiste kiselo pa samim tim obavezno je koristenje KAN-a a treba ga 400 kg po hektaru(nije precizno,zavisi zasta se koristi)i kosta 3200 din,a u Vojvodini moze UREA jer nije kiselo zemljiste i treba je 200kg po hektaru po ceni od 4500 din.Da ne nabrajam da je brdo i uslovi su tezi za rad,zemljiste 6 klase ko ima to je ekstra,zuta ilovaca....
mozda treba da se baci malo vise kila http://press24.mk/story/makedonija/zapleneto-85-toni-veshtachko-gjubre-so-losh-kvalitet
 
Kupio Rumunsku ureu 46din/kg za prehranu zita. Obecali mi da ce za kukuruze biti Kutinske.
 
KAd budem u selu slikaću azohemovu 15icu bacenu pre nove godine u voćnjaku.čovek razbacivao oko stabla.od tad je dobila par snegova i svaki drugi dan kišu i i dalje se drži dobro.žilavo neko kamenje.
iskreno me iznenadio pančevački san.nije bilo grudvi kao obično(osim neko plastično crevo),ujednačene granule lepo su se razbacivale a posto je bilo mraza i rose veći deo se otopio do popodne na mokroj zemlji bez kiše.da li su se i oni uzeli u pamet ili sav skart pakuje azohem neznam
 
Na ovoj slici se vidi Azohem djubrivo na kamionu.
Dzaba to,narod posle ove suse se iscedio finansijski i sad mogu da zapakuju sta hoce,u mom selu svi jure najjeftinije.Juce je drugar uzeo ceo kamion Azohem KAN-S po ceni od 2900 din,dzakovi po 25kg.Radi se radnja.
Ja bih rekao da je ovo Pancevacki san.
 
Nazad
Vrh