Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Pocerina tog ko te tako nauči da bacaš oko voćke udari malo sa nekom knjigom po glavi.
Baš nam je nedavno Gariša bio u Alibunaru i malo edukovao voćare da ne "bacaju" đubrivo nego da ga dodaju tako da ga voćka može koristiti.
Sada se zamisli koliko će ta tvoja voćka da usvoji tog hraniva kada je ono bukvalno nepokretno ili je neznatno pokretno na godišnjem nivou?
 
Udaricu sebe:osmeh:Ovo sto sam uradio je bozija sreca,kad sam otvorio prvi dzak bilo mi je sumljivo,moje ruke pune rana a nista da ujede malo a i vizuelno mi je totalno bilo cudno,e zato sam se ja odlucio da na nekoliko vocaka ovako bacim djubrivo,pa cu lepo da vidim sta ce se desavati tokom ove susne zime.
I jos nesto Talianu,ova vocka ne moze da usvoji kamen(rizlu)ali zato moze cisto djubrivo:osmeh:

- - - - - - - - - -

Zanimljivo kod nas sad Azohem 15:15:15 kosta 3400,a Pancevacko 4300.
 
Peet mogu i u keshu al necu, treba da dam preko 9000e mozda i vise otisle su cene malo gore al tu je oko 10000e gore dole jedna dve... to sve platim kad ovrsem suncukret i prodam. cisto da vidim kako se krecu pariteti.
 
Jel može amonijum sulfat (AS) da se koristi u prihrani pšenice, jeste malo manja koncentracija azota ali je valjda pristupačnija biljci.
 
Cena za kes uree 46,8

attachment.php


ovaj euro ugovor malo skuplje izadje nego uzeti kredit kod pro.kre.banke od 1,2% mesecno, sa istim datumom vracanja.
samo sto kod banke trebaju malo papira,a ovde samo dobar dan.
 
Cena za kes uree 46,8

attachment.php


ovaj euro ugovor malo skuplje izadje nego uzeti kredit kod pro.kre.banke od 1,2% mesecno, sa istim datumom vracanja.
samo sto kod banke trebaju malo papira,a ovde samo dobar dan.
Koja Urea je 46,8,mislim kog proizvodjaca?!Ruska,Pancevacka,Linzer ili neka druga? Po ovom tvom spisku Kovacev, Urea Linzer je do 15.7 placanje izlazi na 52 dinara po srednjem kursu!Razlika izmedju kesha i cekanja je nekih 50-ak eura po toni sto i nije malo!
 
@savato, ruska je bila, trenutno Linzer, a juce je stigla Pancevacka u Ruske dzakove :) sve na istoj ceni.
kako da ne, preskupo je na odlozeno, zato se i isplati kratkorocni ne subvencionisani kredit kod banke.
proosle god. urea je bila 48-49din a za odlozeno od suncokreta placanje 480-490e/t

Cafez pokazi ljudima sta su popularne cene
 
To je blizu 30% jeftinije nego kod mene i sad nek ja nekom pariram sa cijenom. Ma ne vredi mi se zderati
 
Nazad
Vrh