Cene teladi

Hocu sigurno,hvala ti.Imam jednog ovde sa kamioncicem,on kaze da je bio par puta,al ajd rekoh da proverim iz prve ruke.Sledecu turu cu sigurno ici tamo,ja najvise volim da kupim lako tele oko 120 kg,jel bi se moglo naci takve robe 5 do 10 komada?
 
U Petrovcu je u ponudi u glavnom veca roba, mada moze nekad da se naleti i na kvalitetne malce...
 
nema sanse malu telad kupiti u petrovcu retko ali retko ovde su samo teski,,nijedan dovek ne daje ispod 180-200 kg..malo sam promasio sa ovim ali ako nekom treba zenska telad kvalitetna imam 2 kom jedno 2 meseca drugo 1 mesec simentalci..izvinjavam se zbog ovoga
 
Poslednja izmena:
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko iz okoline Surcina da li ima sisavcad negde u okolini da se kupe ?? Hitno potrebni ili malo veci da cena bude realnija koliko je to moguce .
 
To je najtrazenija roba u poslednje vreme ,holstajn se jos i moze naci ali sim tesko pogotovo muski.
 
Postoji tema o uvoznim grlima, a sto se licno uvoza tice niko od uvoznika ne gleda da tom seljaku uveze sto bolja grla vec sto jeftinija a da nama proda sto skuplje tako da se svaki uvoznik ogradi po grlu min 500e.

- - - - - - - - - -

Imamo mi odlicnih grla stoke ali badava jer je nasa zenlja nezainteresovana za nase stocarstvo pomazu ali u unistenju stocarstva ,samo prazne price i obecanja nisu jos isplatili zaostala dugovanja iz prosle godine a nova proizvodnja je na pomolu , gde su ti krediti koje toliko reklamiraju od dva posto kamate i grejs periodom, bice ali je uslov glasanje ,ovo je vrh unistenja ovog naroda oni sad samo obecavaju a ovaj narod nije zavijao duvan ni za vreme najvecih sankcija a sad kod ove vlasti se pretura po kontejnerima,krade i zavija se duvan pa zar mi to idemo ka boljitku .
 
Od uvoznih grla simentalca sto ima u mojoj okolini nekih 20% je u kvalitetu koji je obecan ,ostalo je ispod kvaliteta nasih grla a ima cak i skarta i to velikom procentu.
 
Ja o tome pricam o prevari to jest o pomoci kako oni to kazu, ja sam uvezao 9 kom za te pare imao sam da kupim 30 kom junica od 7/8 meseci kod nas , prevara poput puzeva,prepelica,aronije,nojeva itd.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Dali bi iko od vas prodao zensko tele od najboljeg grla iz stale, ja ne bi a verovatno ni bilo ko od vas, e tako verovatno razmisljaju i svi ostali.
 
To ste verovatno vi birali bez posrednika, pa onda niste imali problema... Kod mene te krave, kada sam ih kupio bile su junice, izgledaju extra, gradja, uopste konstitucija, bas lepe krave, ali slaba mlecnost.... Vime jako malo, kada se zasuse, izgledaju kao da se jo nijednom nisu telile...
 
Nazad
Vrh