Cene teladi

Isto nije bitno,imao sam slucaj npr sa romima iz draginja ,posteno placaju dok seljacima svercerima dogovorim se za cenu teleta prodam ga.Dosli posle po tele kuci nisam bio i mojima rekli da sam prodao tele za 5e manje,ostavili pare a za 5e prevarili.A to su mi komsije iz susednog sela,koliko ljudi nemaju obraza.
 
Koliko je tesko to tele?I koju cenu mislis ti da dobijes za njega?
Nisam ga još merio, ali cenim da je oko 150-160 kg. Današnje loše vreme me je sprečilo da ga merim kao što sam planirao ostavljam to za naredna dva dana.
Tele je jako napredno kao što sam napisao na drugoj temi, stvarno će mi biti žao da ode prekupcu umesto nekome ko će da ostavi to za sebe. Ja nemam uslova za tov.
 
Za koliko mogu da prodam zensko tele staro 20 dana,planirao sam da ga cuvam ali moram da kupim prikolicu za dubre,majka je omaticena i ima 35 l mleka molim za iskrenu pomoc .
 
Za koliko mogu da prodam zensko tele staro 20 dana,planirao sam da ga cuvam ali moram da kupim prikolicu za dubre,majka je omaticena i ima 35 l mleka molim za iskrenu pomoc .
Komso,nisi naveo da li je u pitanju simentalac ili holstajn.Mi simentalca sa desetak dana ne dajemo ispod 250 eura,naravno tele umaticenih grla.Ne retko ide i 300 eura.A kupili smo tele od mesec dana za 350 eura.Opet,mnogo zavisi od genetskih predispozicija teleta-kvalitet majke,od kog je bika...Ovih 35 litara mleka deluju obecavajuce.
 
Leposavic-Raska cena muskih teladi 3,10-3,20 e Drugar prodao pre 2 dana 3 muska po 3,10 uzeo ih covek za tov . Ja imam jedno musko za desetak dana stize za prodaju puni 3 meseca
 
Nazad
Vrh