Cene teladi

Otišlo tele (muško) za 3,5 po kilu žive vage
Al kupac neki sujeveran, kaže, moram da mu spustim makar 20 evra od cene koja izađe pa tako ispada nešto ispod 3,5 kad računam koliko sam dobio ukupno za tele...no svejedno sam zadovoljan


Vojkane, kako to misliš na čisto 440 dinara ????
 
Cisto meso,na liniji klanja.Za bikove.Telad su valjda 550,cini mi se.
Samo to je meni uvek bilo nesigurno,povucen nekim lopovskim vremenima.
 
Otišlo tele (muško) za 3,5 po kilu žive vage
Al kupac neki sujeveran, kaže, moram da mu spustim makar 20 evra od cene koja izađe pa tako ispada nešto ispod 3,5 kad računam koliko sam dobio ukupno za tele...no svejedno sam zadovoljan


Vojkane, kako to misliš na čisto 440 dinara ????
Ako je bilo teško 150 kg. nije ti kupac sujeveran nego te je preveslao da mu prodaš po 3,35 evra.
 
Poslednja izmena:
A sta ako smo mi prodavci sujeverni pa trazimo od kupaca 20 E na cenu koju smo rekli, da li ce mo dobiti !? Stara fora.
 
Tražio sam jednom u šali od švercera deset evra preko pogodbe. Zinuo kao cokula i kaže da za taj običaj nije čuo. Samo se kao njima "ostavlja", terao bi ga maler da bude kontra.
 
Ja sam od kupca trazio da prebaci okruglu cifru makar koliko i prebacio je svaka mu cast...
A ko je , prepoznace se sigurno...:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Telad koja su uzeta 2012 i pod subvencijama treba da se razduze do 31.03 , ja imam jednog od mojih krava oteljen 29 .12.2012 i za njega nisam hteo da podnosim zahtev bas zbog toga da ne bi bio u stisci sa vremenom ,hocu da ga drzim do pola leta.
 
Telad koja su uzeta 2012 i pod subvencijama treba da se razduze do 31.03 , ja imam jednog od mojih krava oteljen 29 .12.2012 i za njega nisam hteo da podnosim zahtev bas zbog toga da ne bi bio u stisci sa vremenom ,hocu da ga drzim do pola leta.

kakva je ova nasa drzava lopovska i oni kao pomazu poljoprivredu a ucene te da moras da predas bikove i onda sverceri obaraju cenu!
 
Nazad
Vrh