Cene teladi

E pa drage kolege to su vam Evropske cene ili mozda zalet na ovu telad i prasad sto ce nam uvesti ministarstvo za tov koliko ce tek to da kosta tu nam nece ostati ni stajnjak kao zarada. Glupo je pisati o ceni i zaradi jer ako krenes po redu onda to izgleda ovako 600e tele detelina 200din bala kukuruz 20dinkg a gde je nas rad kad sve saberes vidis da to utovljeno june nebi smelo da kosta manje od 3e.
 
UUUUUUU jbt kako toliko stari a tako malo imaju kila
Ja imam simentalca koji je napunio dva meseca pre par dana (petog aprila) i brat bratu ima oko 150 kg,a kod mene se telaci prodaju oko tri meseca starosti.
 
5 meseci 125kg?

Blizanci su u pitanju,tako da sam zadovoljan sa njima,jedan 130kg drugi 125kg,hranjeni Milsanom.

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:10 ----------

UUUUUUU jbt kako toliko stari a tako malo imaju kila
Ja imam simentalca koji je napunio dva meseca pre par dana (petog aprila) i brat bratu ima oko 150 kg,a kod mene se telaci prodaju oko tri meseca starosti.

Kao sto sam naveo u pitanju su blizanci i hranjeni su Milsanom ne cistim mlijekom.
 
@flex202 druze je l' ti njima dajes neki koncentrat ili cistu prekrupu. Nesto su mi mali za tu starost. Moji budu znatno tezi, a koristim isto milsan.
 
@flex202 druze je l' ti njima dajes neki koncentrat ili cistu prekrupu. Nesto su mi mali za tu starost. Moji budu znatno tezi, a koristim isto milsan.

Ova tura je bila losa,e sad dali sto su blizanci pa bili sitni i ili sta je vec ne znam.Prosla tura kad sam prodavao simentalce bili po 140kg a stari 4 mjeseca.Hranim i sa milsanom i kad odbijem mijesam srot,stocno brasno i vitaminsko mineralni dodatak(premiks) ne dajem koncentrat.U sledecoj turi cu davati Megi35 najvjerovatnije ili nesto slicno od drugog proizvodjaca.Sa holstajnima sam zadovoljan samo je njih teze prodati i manja je cijena dok simentalci idu djuture po 900-950KM bez vaganja tako da meni ostane nekih 200KM po teletu.
 
Nazad
Vrh