Cene teladi

Tomix ja bih takve od 10 dana kupio, po kojoj ceni se kod vas krecu?
 
Mi juce kupili telad 4 kom. po 530 evra.Tezina oko 140 kg.Jeste mnogo,cak sam razmisljao da odustanem a tata zapeo da kupi,biji se da ce kasnije biti jos skupli.Imamo jos 4 kom. bika da prodam i mesar mi je rekao 2.10 evra.
 
Slazem se sa tim sto kazete za sjeme,dosta cesto od odlicne krave simentalke dobije se tele koje dosta vuce na holstajna,ja imam jedno tele tu nekih 130 kg simentalac ali na ovoj cijeni i potraznji ne bih ga dao ispod 1000 KM.
 
Mi juce kupili telad 4 kom. po 530 evra.Tezina oko 140 kg.Jeste mnogo,cak sam razmisljao da odustanem a tata zapeo da kupi,biji se da ce kasnije biti jos skupli.Imamo jos 4 kom. bika da prodam i mesar mi je rekao 2.10 evra.
Auu al su skupi kod mene do 3.3 maksimalna cena.Ima moj prijatelj jedno ekstra tele oko 170 kg trazi 560 evrica pa ako se nekom isplati moze doci po njega:osmeh:
 
Strah ih da stocari ne zarade vise od 10 evra po utovljenom biku pa odma da se to obaraju cene, sramota, koliko videh i za cenu kukuruza ce intervenisati tako da sjebu i stocare i ratare, da ne bude ljutnje posle, bas sramni potezi...
 
Kod nas lokalni nakupac musku telad placa 350din al neda vise od 49000din ako je tele kilazom preslo tu cenu nedaje vise od te sume a ako je manje obracuna kilazu puta cenu. Moze mu se tako niko ga nekontrolise.
 
Mislim da onaj koje danas kupio tead, na rumskom vasaru, nece imati ni stajnjak kao zaradu, vec ce ga debelo platiti. Pitao sam na 5-6 mesta, bas je bilo papreno.
 
Na kile gde god sam pitao, niko nije hteo da mi meri simentalca ispod 4.5 evra. Sisavci holstajna u proseku 270 evra stari 10-15 dana.
 
Nazad
Vrh