Cene teladi

uzeo bih jos dve simentalke od oko 150kg ali toga slabo ima u mom kraju
 
Sva telad iz BD-agro su isla za Izrael letos i mislim da i dalje idu, posto nema slobodne prodaje i dalje. Inace 200 evra je avionska karta do Izraela za tele do 100kg. Danas sam nesto cuo da neko iz okoline Rume takodje otkupljuje mladju telad za Izraelce, kad prikupi dovoljno za turu, cisti ih od parazita i virusa, prodju karantin i putuju(ne znam detalje samo je bilo pomenuto u razgovoru)
 
Nisam par nji sto su dolazili daju 120 dinara a sad treba 3 za redom da mi se tele pa mi treba mesto .da nije ova zima vratio bih ih na salas al sad da ih vracam pa da kaliraju neisplatimi se .A na jednu sam skroz popizdio imala na drugim telenju mleko na sve 4 sise i zasusim je sve normalno kad sa otelila ono mleko samo u 3 , niije ni nalila.To mi se prvi put desilo u zivotu.Voleo bix i ja da je vise al to mu je to.
 
Sva telad iz BD-agro su isla za Izrael letos i mislim da i dalje idu, posto nema slobodne prodaje i dalje. Inace 200 evra je avionska karta do Izraela za tele do 100kg. Danas sam nesto cuo da neko iz okoline Rume takodje otkupljuje mladju telad za Izraelce, kad prikupi dovoljno za turu, cisti ih od parazita i virusa, prodju karantin i putuju(ne znam detalje samo je bilo pomenuto u razgovoru)

Ovo bih voleo da vidim, dobio bih Nobelovu nagradu za to.
 
Napravio si pravi pazar , mozes telad da prodas kad god hoces kad ih zalucis pa makar i po 400e komad , jeste mukotrpan posao stocarstvo ali ipak nije sve tako crno.
 
Kod nas ovih dana nikakva potraznja za telacima.
Koga god od prekupaca pozoves kazu nista sve je stalo i sl znate vec kako prekupci uvek kukaju.
Ni malo logicno kod takvih cena bikova da za telad nemas kupca.
 
Lose je vreme bilo pa niko nije smeo da se usudi da ubacuje novu turu bojeci se bolesti,ne boj se krenuce cim malo otopli.
 
Prodaju se malo starija oko 150 kg tezine.
Mada bi puno ljudi prodavali i male od desetak dana ali za njih nema kod nas kupaca.
Cene su se za musku telad pre snega kretale do 3,5 e .
Kako je ovih dana iskreno ne znam jer nije bilo prodaje.
 
Nazad
Vrh