Cene junadi i gotovih bikova

Racunica je 0, ostane ti stajnjak i to je to. I na psenici je 0 pa je opet sejemo. Meso, hleb, mleko,ulje.. to mora da je jeftino i tu je kraj price. onaj ko je drzao stoku tesko mu je da sad prekine i da mu stale budu prazne. Isto je bilo sa jagancjima ove godine, samo Djurdjevic kupovao i to za 200din. Gd je tu racun, kad su prosle godine isli po 300!
 
Zato Eu drzave obilato subvencionisu meso i mleko jer drugacije niko ne bi drzao. Kod nas subvencionisu ali kasne po 2g a ko hoce brze malo pocasti. Ako slucajno ti kasnis drzavi onda odmah izvrsitelji, prinudna naplata.
 
Zato Eu drzave obilato subvencionisu meso i mleko jer drugacije niko ne bi drzao. Kod nas subvencionisu ali kasne po 2g a ko hoce brze malo pocasti. Ako slucajno ti kasnis drzavi onda odmah izvrsitelji, prinudna naplata.
P.s. I stajnjak je skup sport. Djubrili smo sa 6 prikolica od 4-5t po kj dok smo drzali goveda. Nafte se potrosi, vrcaljaljka se kida. Utovar 6-7e prikolica. Lakse je 200kg/kj npk razbaciti i gotovo.
 
Vidi ja necu da radim nesto sto nema racuna. Zivot je kratak i jedan. Nemam nameru trositi svoje vreme na naporan rad a da od toga moja porodica nema nikakve vajde. Drzava ako joj u cilju da ne pada humus neka subvencionisu bika sa 200e odmah prilikom prodaje klanici. Neka zabrane posrednike koji uzimaju 10-20centi i obavezu klanice da iskljucivo od gazdinstava ili registrovanih farmi moraju kupiti stoku.
 
Danas zvao matijevica, 172 crni 194 simentalci preko 400kg ne preko 2 god

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nema nikoga, nikom ne trebaju, ovo iz matijevica mi je ozbiljno i njbolja cena, jbg biras đanje zlo. Inace nakupci nudili za sve 160 din... Katastrofa

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh