Cene junadi i gotovih bikova

Kako kazu cena 1,7-1,8 €, stvarno je sramota. Ima li ista vise smisla u ovoj drzavi sto se tice poljoprivrede i stocarstva.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
U pravu je kolega,za svoju politiku dobili su potvrdu na izborima,a poljoprivrednici treba da se zapitaju šta su uradili da bi im bilo bolje.
 
Poljoprivrednika je sve manje i ne uticu na taj legimitet, sve je vise koji daju u arendu a njih bas zabole dal ce tebi biti dobro i glasaju bas kontra jer nemaju perspektivu vec su legli na rudu.
 
Da, al moj kolega iz sela je javno glasao vladajuce a sad jauce ne moze da utovari bikove...
a takvih ima koliko hoces, vrednih domacina koji su isto potvrdili kurs vlasti nadajuci se da ce kupiti upola cene prikolicu i sl
 
Pa dobro , treba biti realan kolega . Glasanje je ipak za to ko će biti predsjednik ili ko će biti poslanik , a nije za to kolika će biti cijena bikova ili nečeg drugog.
 
Iznenadjujes me kolega . Poslanici da se bore za cijenu ? To nema ni u crtanim filmovima . Kako da ubijede kupca da plati vise negp sto moze naci ?:haha:
 
Momo lako. Drzava treba da pravi trzisnu ekonomiju i sprecava monopole kao i kartelsko udruzivanje zarad nize cene. Takodje ako zele da opstane stocarska proizvodnja moraju dati subvencije efikasno i svima po biku/kravi a ne gledati kako da sto vise ljudi otpadne.
Klasicna dirigovana ekonomija je propala 90ih u celom svetu (ne znam za Belorusiju i Severnu Koreju). Da li je propala sto zaista nije funkcionisala ili je morala propasti kako bi se kapitalizam nemetnuo nek ostane svakom na razmisljanje.
 
Ali konkretno sam mislio , evo npr u Srbiji na vlasti Vucic i njegova stranka trenutno , ( ne simpatisem ih nedaj boze ) , ali niije on u BIH, HR, HU, RO... , pa pogledajte trenutne cijene bikova tamo ... isto truba ... al stalno ista priča.
 
Da bi slika bila potpuna moramo znati cinjenice. Kolike su subvencije u RO, HR, BiH i HU. Kolika je cena zitarica? Pricam sa mojim zastitarom koji je jos iz doba kombinata. Kaze i onda je stocarstvo bilo truba, samo imali kvote pa morali drzati xy krava ako rade xy hektara. Da nisu imali uslov ne bi ni radili stocarstvo vec 70-80ih videli da je lakse kombajn i traktor nego krava.
 
Pa dobro , treba biti realan kolega . Glasanje je ipak za to ko će biti predsjednik ili ko će biti poslanik , a nije za to kolika će biti cijena bikova ili nečeg drugog.
ako neko nije uredio neke stvari u poljoprivredi prethodne 4 godine, apsurd mu je dati ponovo poverenje jel da
Znaci radis protiv samog sebe
A sta je posao poslanika i vlade koju mi placamo nego da se bori za interes stanovnistva...
 
Holstajn bikovi 155, junice 145. Na oba plus 10%PDV. Covek mi pokazao obracun. Kaze nema kome nije nudio. Naj bolja ponuda bila od Djurdjevica, ali i obaveza da za sve pare uzme telad.
 
Doslo njegovo vreme pa ga koristi max.
Da pitamo ministra kod onog retarda davidovica dali je to slobodno trziste?
A sto nije slobodno trziste ?
Da me ne shvatis pogresno da mi nije krivo sto su ovakve cijene ,odrazice se i na zitarice mozda , nego samo kazes da ovo nije slobodno trziste , upravo jeste slobodno jel covjek kaze da je nudio svima
 
Nazad
Vrh