Cene junadi i gotovih bikova

Nemam bolju sliku do ovu. Ovi skroz crveni su odlični, tri komada. Tri crvena šarena meleza, dva tanja i jedan dobar. I ovaj tamno sivi je više nego dobar. Kosovari nudili 1.6 za sve ili 1.9 za ta tri dobra samo da nosi.
0973784b91e9764bbefda056e7667b0d.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Drugar tovario prosle nedelje, klanica Barba 1,9€.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam moje prodao Agropapuku ,simentalac slobodan tov ,cena od 1.9 do 1.95 e kad i pokolje upisace cenu ,i drugar je dao na istu semu ,imao sam ponudu od Djurdjevica na 3.3 e topla polutka ali obavezno da se uzmu telad sto mi nikako nije odgovaralo i Nedeljkovic 3.25 topla polutka
 
Predao zadnja 4 komada lokalnoj klanici posle vise od mesec dana natezanja.Prosek 550kg cena 400din/kg topla polutka.Ja do daljnjeg zavrsio sa tovom bikova.
I pored dobre cene za ovu situaciju, racunice nema nikakve. Svaka cast ako istrajes u odluci.
Kad bi svi mi koji tovimo postupili tako , sigurno bi se promenile neke stvari.
Ovako, neko odustane od tog posla, drugi pocne i svede se na isto.
 
Ne zelim raditi nesto sto mi ne donosi nikakvu zaradu.Bavim se ratarstvom pored tova,takodje dosta prodajem seno i lucerku gde trenutno imam prilicno bolju zaradu nego na tovu.Posle mozda 50 godina,po prvi put u mojoj stali neci biti bikova.Uvek smo imali bikova u tovu kad manje kad vise al nikad ispod 10 komada godisnje.Nas kraj je izrazito stocarski al i to se menja polako.Mnogi prestaju nacisto da se bave poljoprivredom,mladje generacije nisu zainteresovane a kako i bi kad se nezna ko pije ko placa.Za sad ostajem samo na ratarstvu,kolegama koji su idalje istrajni u tovu bikova zelim puno srece.
 
Sta se dešava sa cenom, zove me od jutros covek nakupaca kome dajem Kaze cena 1.7-1.8, a vec 2 meseca nije kupovao bikove
 
Nazad
Vrh