Cene junadi i gotovih bikova


UTOVLJENA JUNAD – 2,10 EVRA/KG I BRŽE PLAĆANJE

Novi Sad, 01.februar 2021.


Nova cena kvalitetne junadi od danas je 2,10 evra/kg, uz momentalno plaćanje. Da više ništa neće biti isto u tovu junadi, barem u skoroj budućnosti, govore još dva podatka: otkupljivači koji su za junad rok plaćanja imali 30-60 dana sada su to sveli na isplatu istog dana utovara ili za dve nedelje,
 
Ta telad su bila dogovorena od strane posrednika da se skupe na cenu od 550 e i da je prodavac rekao 550 e bila bi sva kupljena iz mesta. Posle par pitanja posto telad cena je bila 580 e.E sad sto su svi trgovci culi da je Milan Djurdjevic objavio cenu za bikove 2.2 e pa pri tom odma podigli cene teladi to je njihovo da probaju.
Glavno pitanje kad kupujem teladi pitam koliko su teski ako prodavac tvrdi da imaju 140 150 kg ja obavezno trazim da ih premerimo ,e sad ako prodavac nece onda mi je opravdana sumnja da ta telad nemaju te kile .Na kraju dobijem odgovor ako hoces da meris doteram ti ja tezu telad pa meri ko i svi trgovci .
 
Da li kod Djurdjevica svako dobije izvestaj o procentu mesa bikova bez obzira da li je prodaja na zivo ili na meso?
Pretpostavljam da ne mozete prisustvovati klanju?
 
Da isto je bio ti na liniji ili ne nece te tu prevariti to ti garantujem ,mozes izmeriti bikove kod sebe kuci da znas kako si prosa radi kontrole .
 
Moje misljenje je da je sad trenutno bolje malo sacekati sa prodajom bikova i probati uhvatiti neku cenu.Ko ima mesta i para ok je da uzme teladi a sad prodati bikove da napunis dok su kao jeftina telad po meni je glupost. Jer ovi bikovi koji su za isporuku su jeli relativno jeftinu hranu ,e sad pri kraju je poskupila i ja to sto su pojeli gledam ko da sam imao lager i cekao godinu dana debelo da naplatim . Sad ko ima telad ili junad koja su krenula da jedu nema te cene koja ce da opravda ovako skupu hranu jos ako se desi susa ili neka nepogoda bice jako tesko ih prehraniti . Meni je licno dosadno pa se malo zezam sa natkupcima pipkam kakvo je stanje a kupovinu teladi sam odlozio do juna meseca dok ne vidim bar kakva ce biti zetva
 
Nazad
Vrh