Cene junadi i gotovih bikova

Evo jedne matematike sto se tice
prodaje na meso.
6x57x3.5=1197e
1 = 1%
2= prosecna mesnatist polutki
3= cena na meso
4= koliko se para dobije za bika
Sto bi bilo na zivu vagu
1197÷600= 1.995 €
57 % radmana je realan radman.
Svaki procenat gore je cist dobitak
Svaki procenat dole je cist za_eb.
Moja preporuka svima je dajte na zivo to vam govorim iz iskustva jer stalno sam u ovom poslu.
Za 2.1€ bikovi moraju da bace 60 % na cenu od 3.5 radmana i samo sam video 2 domaćina koja su to uspeli a to je Mile Đurđević sa Belgiancima i jos jedan domacin na simentalcima iz Mačve imao je 59.5.
Momci ja ove moje Jablane kad prodam, o klin ular kacim.
Jer prodacu kukuruz u maju junu i prst u uvo da budem malo pametan.
 
Vala bas. Vise cu da zaradim i da se ne pomucim kada probam 2.5vagona zrna nego da citavu godinu titram oko bikova i po kojoj cu ceni prodati.
 
Ja sam dao u maju belgijanere 63.4 posto radman tople polutke ,cenu koju sam mogao da ostvarim na zivo je tada bila 1.95 maksimum jer je to bila cena simentalca a mene su izasli 2.24 e poprilicna razlika ,sto se tice simentalca dao sam na liniju klanja bar 1000 bikova ako ne i vise , ko dobro hrani ko bira dobru telad bolje prolazi na liniju klanja ,ko se zajebava i spekulise taj liniju klanja da zaobidje , od 58 posto za tezinu 520 kg do 61 posto za tezinu 670 kg slobodnjak simentalac to je moj prosek kod Djurdjevica na liniji klanja
 

RASTE CENA ŽIVE JUNADI

Novi Sad, 28. januar 2021.


Upravni odbor Udruženja „Agroprofit”, koje okuplja i Proizvodnu grupu tovljača goveda, danas je upoznat sa ponudom i cenom junadi na tržištu. Velika prodaja kvalitetne junadi krajem prošle godine i prvih dana ove, uglavnom po niskim cenama, uticala je da danas kupci imaju za izbor manje količine, ali ih čeka viša cena. Procenjuje se da su gazdinstva kojima je „gorelo pod nogama”, radi kreditnih obaveza, isporučila svoja grla po niskim cenama zbog brzog plaćanja i sada se mnogim tovljačima ne žuri, iako u tovu koriste skup kukuruz, pa taktiziraju sa prodajom. Na drugoj strani, klaničari imaju stalne kupce, ali izgleda i neke nove, pa četiri – pet klanica ovih dana užurbano tragaju za kvalitetnim govedima i niskom cenom, u čemu baš i nemaju uspeha.

Crno bela junad sve do juče je kupovana po 1,60 evra/kg, a danas je ta cena oko 1,80 evra/kg.

Junad simentalske rase u ovoj godini dostigla je najvišu cenu od 2,50 evra/kg (bilo je i odložnog plaćanja), a danas su farmeri za isti kvalitet dobijali 2,10 evra/kg, dok je cena u Mačvi i Sremu porasla na 2,20 evra/kg.

Udruženje je danas uputilo Ministarstvu poljoprivrede molbu da nepotrošeni novac za podsticaje od prošle godine, reč je o premiji od 20.000 dinara, nastavi da isplaćuje do iznosa od dva miliona evra i da se na ovaj način smanji skok cene junadi. Udruženje upozorava, ako se nastavi rast cene, izvoznici neće moći da ostvare realne ugovore sa kupcima. Novi ugovor sa Iranom, gde je cena junetine u maloprodaji 13,04 evra/kg, je značajan za govedarstvo u Srbiji, koje stimuliše Vlada, ali često usporene isplate prema gazdinstvima smanjuju interes za ovaj posao. Udruženje smatra da je predlog mera za govedarstvo, koje je objavilo Ministarstvo poljoprivrede, veliki podstrek i odgovarajuća sigurnost, ali bez hitnog razgovora tovljača i izvoznika u Republičkoj privrednoj komori i dogovora o partnerstvu neće biti sigurnosti u ovom delu stočarstva. Ako se dogodi da sada farmeri visokim cenama pritiskaju izvoznike, to će doneti obostranu štetu, tvrde u Udruženju. Farmeri i klaničari moraju postići dogovor o korporaciji, da bi i jedni i drugi imali održivu proizvodnju, smatraju u Udruženju „Agroprofit”.
 
Ovi iz udruzenja Agroprofit su govorili da boljitka sa cenom nece biti do polovine 2021. godine, al su se prevarili malo, jer nema nas "budala"(tovljača) više mnogo. Dosta ljudi je izaslo iz ovoga posla, jer su se ljudi navukli kao ludi kad su bikovi bili 2.3-2.4, pa sad smo imali problem 3 godine u ovom poslu.
Cimer sa kojim stanujem je prodao 20 kom pred novu godinu po 1.95 i vec tada se dalo naslutiti da se nesto desava.
Dobro je sto postoji ovo mesto gde ljudi mogu da obaveste jedni druge, jer dugo smo radili za druge.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Odavno nisam komentarisao ali ovo moram. Ovi iz agroprofita su kao udruženje tovljača junadi i bore se za naša prava tako da je već dve godine cena bila na stabilnih 1,6 do 1,8. Sad kad je cena prividno skočila preko 2 evra ali ustvari nije zato što je cena hrane za junad takodje otišla gore i sada u nekoj matematici je i gora situacija nego što je bila u predhodnom periodu ovi iz udruženja su se setili izvoznika i brinu se kako će se oni uklopiti kada je cena junadi ovoliko visoka. Ja bih zamolio ove iz agroprofita da nam više nepomažu.
 
Је л’ је неко уопште члан овог удружења „Агропрофит“? Свака вест каже „удружење које окупља највећи број произвођача товне јунади“ па је ваљда и неко са ове теме. Тражио сам више информација о њима али сем вести у којима се спомињу ништа друго нисам нашао.

Мало ми је чудно да немају никакву страницу. Па како се онда постаје члан, учествује у раду удружења, како им се јављају сви ти сточари које спомињу да су им се јавили?
 
Odavno nisam komentarisao ali ovo moram. Ovi iz agroprofita su kao udruženje tovljača junadi i bore se za naša prava tako da je već dve godine cena bila na stabilnih 1,6 do 1,8. Sad kad je cena prividno skočila preko 2 evra ali ustvari nije zato što je cena hrane za junad takodje otišla gore i sada u nekoj matematici je i gora situacija nego što je bila u predhodnom periodu ovi iz udruženja su se setili izvoznika i brinu se kako će se oni uklopiti kada je cena junadi ovoliko visoka. Ja bih zamolio ove iz agroprofita da nam više nepomažu.
Gde si ti Homoljac, nema te dugo?
 
Jutros tovarili 2.05e
e6aba1a6010e9b0c9d0ab298f2f49a4a.jpg
 
Nazad
Vrh