Cene junadi i gotovih bikova

Ispred kuce mi je vaga 50 tona merim pun prazan bez obzira dal sam dao na zivo ili na toplu polutku ,dok sam davao siptarima namirivanje pomerim u 4 ujutru i u 1 poslepodne mesec dan pred utovar jer umeju da banu u 5 ujutru i 2 popodne ,a kad dajem na radman ili nasim klanicama onda sve normalno u 6 ujutru namirim ,utovar za pola sata gotov nema kale ,nema vremena da skinu rezervni tocak ,pa cak i da imaju skriven rezervar sa vodom koju ispuste ,jednom su me bosanci hteli da zeznu treci covek bio skriven u kamionu kao spavao pa se bas probudio i izasao iz kamiona kad se merio pun kamion
Udarilo trnovo na glogovo.
 
Kad sam prodavai pazarcima merili smo posebno svakog kod mene kuci,imamo coveka koji usluzno meri onom vagom sto se kaci na traktor.tako sam ja hteo.bese tad 500 din.po biku.od tad sam uvek davao mesaru u susedno selo,merimo kod njega na vagi,digitalna.ali npr.ne tolerise nahranjene bikove.
Како мислиш " не толерише нахрањене бикове"?
 
Ziva istina brate...ja nahranim uvece i to je to.ali nece oni ni da jedu kad osete da ce da putuju.pogotovo ako mu nosim po jednog dnevno onda svaki sledeci sve slabije jede.
 
Kod mene u jaslama imaju uvek sena, koncentrat kad im dajem ujutru -oko pola 10 tek idem kod njih- nece da se ustanu, pojilice imaju, tako da ko god kupuje moze da dodje u bilo koje vreme
 
Ispred kuce mi je vaga 50 tona merim pun prazan bez obzira dal sam dao na zivo ili na toplu polutku ,dok sam davao siptarima namirivanje pomerim u 4 ujutru i u 1 poslepodne mesec dan pred utovar jer umeju da banu u 5 ujutru i 2 popodne ,a kad dajem na radman ili nasim klanicama onda sve normalno u 6 ujutru namirim ,utovar za pola sata gotov nema kale ,nema vremena da skinu rezervni tocak ,pa cak i da imaju skriven rezervar sa vodom koju ispuste ,jednomda zeznu treci covek b su me bosanci hteli io skriven u kamionu kao spavao pa se bas probudio i izasao iz kamiona kad se merio pun kamion
Jel' znas odakle su i kako se zovu te postenjacine?
 
To je bilo pre 10 i vise godina ,kupci su Aco i Meco ali neko je vozio za njih žuti mecedes prepravljen u stocara kao greska tih sto su vozili ,i da objasnim ja nikad nisam preranio bikove nikad nije bilo uginuca u transportu itd ,pomerim namirivanje da bi oni sami pomerili hranjenje ,imaju stalno pred sobom hrani jedu koliko hoce tako da ako su nauceni da ustanu oko 7 tada i ustanu i jedu nece pre a zasto da odu gladni i šuplji posle cele godine jebade sa njima,kad su kupci bezobrazni
 
Pa ko su ti sto placaju 2e u majcinu, svi govore 2e niko u selo nije dosao da je prebacio 1.7e.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Sta se desava sa Albancima koji su dolazili i kupovali pa prekinuli kada je ono uvedena taksa od 100% na robu iz Srbije? Da li ponovo kupuju?
 
Znam ali zbog vas iz backe i banata je bitno da Matijevic pokrene cenu i potraznju ,posto siptara nema a oni su glavni kupci za vas ostaje vam jedino Matijevic ,tako ce se smanjiti razlika u ceni izmedju Backe i srem i macve posto je kod nas vise kupaca pa kad kod nas skoci cena onda veci kupci zapale u Backu po bikove kad im se isplati da voze
 
Znam ali zbog vas iz backe i banata je bitno da Matijevic pokrene cenu i potraznju ,posto siptara nema a oni su glavni kupci za vas ostaje vam jedino Matijevic ,tako ce se smanjiti razlika u ceni izmedju Backe i srem i macve posto je kod nas vise kupaca pa kad kod nas skoci cena onda veci kupci zapale u Backu po bikove kad im se isplati da voze
Matijević nikad nije bio platiša.Teško da će se nešto promenuti u budućnosti-Mi u Banatu smo uvek samo mogli da sanjamo cenu u Srbiji.Verovatno su naši lokalni otkupljivači uzeli monopol pa sa juga ne smeju da dođu jer im ovi onda spreme svakojake dogodovštine.
 
Kod nas dolazi covek iz bg ima klanicu svake godine uzme najvise bikova. Uvek daje papire, jedino sto ima malo manju cenu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh