Cene junadi i gotovih bikova

To je bilo pre 10 i vise godina ,kupci su Aco i Meco ali neko je vozio za njih žuti mecedes prepravljen u stocara kao greska tih sto su vozili ,i da objasnim ja nikad nisam preranio bikove nikad nije bilo uginuca u transportu itd ,pomerim namirivanje da bi oni sami pomerili hranjenje ,imaju stalno pred sobom hrani jedu koliko hoce tako da ako su nauceni da ustanu oko 7 tada i ustanu i jedu nece pre a zasto da odu gladni i šuplji posle cele godine jebade sa njima,kad su kupci bezobrazni
Ovaj prvi, jel' to onaj sto je sletio sa mosta na Drini, jedva ostao ziv, ovaj drugi bi trebalo da je negdje oko Loznice.
 
Натоварено 9 комада, просек 616kg. Цена 1,9€ на руке плус папири за субвенције.

Наводно повећана тражња има везе са тим да се у Хрватској појавио плави језик па још нису регулисани њихови папири за извоз.
 
Klanica Slavija ( mislim da je iz Šapca) se reklamira na radio AS da otkupljuje bikove simentalce . Jel neko radio sa njima kakve su platise
 
Danas mi rece jedan rodjak sto se bavi tovom junadi da je prodao par dana pre nove godine po 2e zive vage. Navodno da je sada cena malo pala 1,9-1,95
 
Kod nas se juce pojavili neki kamion sa prikolicom kazu klanica iz tutina placaju 1.9, inace do skoro bilo 1.65, a 1.7 na misice extra roba
 
Bitna je pravovremena razmena informacija kao sto je ovde na forumu ili na fejsbuku mesingeru da nas ne bi mangupi izradili i na nasoj muki puno zaradili narocito leteci kupci koji se pojave ko lesinari kad cena raste
 
Iskustvo prijatelja sa njima.
Prva kupovina kes na ruke ( 12bikova) ,druga kupovina ispostovan rok izplate(17 bikova) , treca (14 bikova) kad ih vidis kad ih cujes, jos mu nisu isplatili sve a tu je 14-15 meseci od prodaje ,jos ga blagajnik napao sto zivka stalno recima "znas li koliko smo ti do sad para dali".
 
Treba se i dalje drzati varijante kes na ruke, sve ostalo je nepotreban rizik i kidanje zivaca, bolje i malo jeftinije dati i zavrsiti posao, ovako za ljubav malo vece cene moze da se izgubi mnogo vise
 
Iskustvo prijatelja sa njima.
Prva kupovina kes na ruke ( 12bikova) ,druga kupovina ispostovan rok izplate(17 bikova) , treca (14 bikova) kad ih vidis kad ih cujes, jos mu nisu isplatili sve a tu je 14-15 meseci od prodaje ,jos ga blagajnik napao sto zivka stalno recima "znas li koliko smo ti do sad para dali".
O tim stvarima ipisem
 
Nazad
Vrh